Схуднути в положенні? Догляд за собою при вагітності

Схуднути в положенні? Догляд за собою при вагітності Як не набрати зайві кілограми за вагітність

Загадкова і неповторна пора вагітності. Пора потужного омолоджування жіночого організму під впливом гормональної перебудови. Чому ж не використовувати цей благодатний час для того, щоб почати “нову” життя – схуднути, омолодитися, поступово

освоїти здоровий спосіб життя?

Хтось подумає, що автор жартує – як можна схуднути під час вагітності, свідомо припускає збільшення ваги (у розумних книжках наводяться цифри від 12 кг, а в житті нерідкий “приріст ваги” в 15-20 кг на один плід), збільшення маси молочних залоз, створення запасів для подальшого грудного вигодовування?

Автор не жартує – при розумному підході до харчування під час вагітності та грудного вигодовування будь практично здорова жінка може не тільки не додати зайвих (підкреслю: зайвих) кілограмів, але і втратити ті кілограми, які були накопичені до вагітності завдяки збільшеній фізичному навантаженні.

Почнемо з поняття зайвих кілограмів, з чого вони складаються. Розрахунки досить прості: На самому початку вагітності організм майбутньої матері робить стратегічні запаси жиру на животі, приблизно 1-1,5 кг, які служать додатковим захистом зростаючому малюкові. Максимальна вага навколоплідних вод становить близько 1 кг. Оптимальна вага дитини перед пологами 3,5 кг. Вага плаценти 0,5-0,7 кг. Збільшення молочних залоз, матки і об’єму крові 2 кг.

Таким чином, нормальним буде збільшення ваги на 8-10 кг. Іншими словами, якщо при нормально протікає фізіологічної вагітності майбутня мама підходить до пологів з надбавкою у вазі менше 10 кг, це означає, що вагітність привела до фізіологічної поступової втрати ваги. Питання: за рахунок чого можна схуднути або не набрати зайвих кілограмів під час вагітності, не тільки не нашкодивши дитині, а навпаки, оздоровивши його?

Давайте відразу виключимо наступні пояснення: Сильний токсикоз вагітних. Навмисне голодування або дотримання дієт для схуднення під час вагітності. Сильний стрес, потрясіння або несприятлива фінансова ситуація Хвороби. Єдино розумними будуть наступні фактори, що сприяють, у тому числі, нормальному ходу вагітності: Здорова жива їжа, повне виключення з раціону штучної їжі і напоїв, а також рафінованих продуктів. Вживання їжі, багатої вітамінами, мінеральними солями і мікроелементами в природному вигляді. Правильний розподіл прийнятої їжі протягом дня. Особлива дієта останніх місяців вагітності.

Тепер по порядку.

Здорова жива їжа Всім відомо, що під час вагітності особливо важливо харчуватися правильно – вживати нерафіновані продукти, їсти побільше зелені, фруктів, овочів (як у сирому, так і мінімально обробленому вигляді), багатих вітаміном С і іншими вітамінами, мед, молочнокислі продукти, висівки, нерафіновані крупи і т. п. Користуйтеся прекрасними природними продуктами для очищення і живлення організму:

    пийте вранці до їжі овочеві і фруктові соки, особливо корисні лимонний і морквяний (за відсутності алергії) соки навпіл з водою приймайте мед з кислими соками, перед їжею або на ніч; пийте живу воду – кип’ячена вода, як відомо, мертва вода, а вагітним і зовсім не рекомендується зловживати рідиною, віддайте перевагу воді і бульйонів свіжоприготовані овочеві і фруктові соки; включайте в свій раціон тільки цілісні продукти – фрукти з шкіркою і зернятком (де це можливо), овочі з лушпинням і бадиллям, цільно зернові продукти, висівки – чудові джерела не тільки білків і вуглеводів, а й мінеральних солей, вітамінів і мікроелементів; не зловживайте м’ясом – існує багато інших більш корисних джерел білка як тварини, так і рослинного походження: морепродукти, птиця, яйця, молочні і особливо молочнокислі продукти, гриби, баклажани, горіхи, кунжут, соя, бобові, гречана крупа, висівки, бадилля овочів і пр. м’ясо слід вживати по перевазі пісне, не частіше 1-2 разів на тиждень; намагайтеся до мінімуму скоротити вживання кухонної солі – це і не корисно, і призводить до збільшення споживання рідини; скоротіть час теплової обробки продуктів до мінімуму – варіть на пару, тушкуйте з шкіркою, запікайте в закритому вигляді, уникайте смаження продуктів у маслі.

Природні вітаміни, мінеральні солі та мікроелементи

Не секрет, що вітаміни найкраще засвоюються з їжі, прийом вітамінів в різних комплексах є, по-перше, сильним навантаженням для виводить системи, а вона і так працює на межі, а по-друге, більша їх частина не засвоюється взагалі. Намагайтеся харчуватися таким чином, щоб заповнити витрата вітамінів, але пам’ятайте: всі вітаміни, окрім водо-розчинної вітаміну С, мають властивість накопичуватися в організмі, а це означає, що перебрати нітрохи не краще, ніж недобрати. Жива нерафінована їжа, овочі, фрукти, соки, каші, висівки, сухофрукти, молочні та молочнокислі продукти, – природні джерела вітамінів і мікроелементів. Окремо хочеться сказати про “кошмарі” вагітних – кальції, який насильно згодовують лікарі. За останніми даними, надмірне вживання їжі, багатої кальцієм, особливо на останніх термінах вагітності, загрожує кальцинуванням голівки плоду, що може призвести до тяжких пологів і родовим травм, оскільки головка не зможе правильно конфигурироваться в родових шляхах.

Правильний прийом їжі

Постарайтеся приймати найбільш калорійну і важко засвоювану їжу в першій половині дня, залишаючи на вечір більш легко засвоювану їжу, якось: легкий нежирний сир, кисломолочні напої, легкі овочеві салати під рослинним маслом або сметаною. Увечері, після 7-8 годин вечора їсти небажано, оскільки і ваш організм, і організм дитини, який вже підлаштувався під материнський ритм, готується до сну. Якщо ви відчуваєте сильне почуття голоду, їжте сухофрукти, горіхи, висівки (зараз є у продажу надзвичайно апетитні висівки у вигляді повітряних пластівців), всі вони при попаданні в шлунок розбухають і створюють відчуття ситості навіть при невеликому обсязі, володіючи при цьому величезної енергетичною цінністю на одиницю маси.

Надзвичайно корисно вживання овочів і фруктів у сирому необробленому вигляді, що особливо важливо в останній триместр вагітності. Крім живильної цінності клітковина займає великий обсяг у шлунку на відміну від висококалорійних, рафінованих продуктів швидкого приготування. Потрібно пам’ятати, що засвоєння подібної їжі залежить від уміння правильно і ретельно пережовувати їжу, а також від стану травної системи в цілому.

Доведено, що плід матері, живиться низькокалорійною їжею і що відчуває фізичні навантаження, рухається набагато активніше, а рух є життєво необхідна функція і підготовка до благополучних пологів.

Особлива дієта останнього триместру

В останні 3 місяці відбувається, в основному, збільшення ваги вже сформованого дитини. За даних практикуючих лікарів, в цей час рекомендується зробити основний упор на овочі, фрукти, горіхи, салати, зелень, молочнокислі та молочні продукти, цільнозернові продукти, сухофрукти, виключивши або майже виключивши з раціону м’ясо і м’ясні продукти, яйця, білий хліб. За 3 тижні до пологів пропонується виключити також молочні та молочнокислі продукти як джерела кальцію, а також продукти тваринного походження (м’ясо, рибу, птицю, яйця), переходячи на овочі, фрукти, відвари і цільнозернові каші. Примітно, що у жінок, наступних цим рекомендаціям, вага дитини до пологів становить близько 3 кг, діаметр головки не більше 35 см, а самі пологи проходять значно легше, з мінімальними ушкодженнями.

Хотілося б зауважити наступне: найпрекрасніше – те, що перехід до здорової їжі дозволить вам не тільки зачати і народити здорову дитину, але й оздоровитися, схуднути і помолодшати самої. Наостанок напуття:

    пам’ятайте, що треба виходити з-за столу з легким відчуттям голоду (академік О. О. Богомолець); нехай ваша їжа буде вашим ліками, а ваші ліки – їжею Гіппократ); їжа – далеко не єдине джерело енергії в цьому світі.

Їжте на здоров’я!

Короткий список літератури :

Р. Равіч. Швидка допомога природними засобами.

Р. Равіч. Як народити здорову дитину

А. М.Тімофеева. Бесіди дитячого доктора.

Л. А.Нікітіна, Ж. С.Соколова, Л. А.Блудова. Батькам XXI століття,

а також рекомендації наступних авторів :

Comments are closed!