Гіпоалергенна дієта при алергії на коров’яче молоко

Гіпоалергенна дієта при алергії на коров’яче молоко Гіпоалергенна дієта при алергії на коров’яче молоко

Білок коров’ячого молока практично для кожної людини є першим чужорідним білком, з яким стикається організм. З моменту припинення грудного вигодовування не проходить жодного дня, щоб молоко в будь-якому вигляді не надходило

в організм людини з їжею. Саме тому алергія на коров’яче молоко є настільки частим захворюванням і значення його взагалі значно більше, ніж можна було б припустити. Справжня алергія на коров’яче молоко це завжди алергія до білкових компонентів молока (казеїну, лактальбуміну, лактоглобулін).

Є також непереносимість до цукру, що входять до складу молока (наприклад, непереносимість до лактози), однак ферментна недостатність не лежить в основі механізмів алергії. До теперішнього часу невідома непереносимість до жирових компонентів, що входять до складу молока. ( Пацієнти, що проявляють алергію до коров’ячого молока, переносять чисті вершки і масло ). Симптоми алергії до коров’ячого молока, як за місцем локалізації, так і за ступенем вираженості можуть істотно змінюватися, навіть “орган-мішень”, тобто та частина тіла, на якій в основному проявляється алергія, може бути різним.

Найчастіше як такого органа-мішені виступає шкіра (нейродерміт від найлегшої, до самої важкої форми) і кишечник (взагалі спостерігається схильність до диспепсії, проносів, неспецифическому колиту, слизистого коліту, виразкового коліту, хвороби Крона). У грудних дітей першого року життя алергія до молока найчастіше є причиною занепокоєння і схильності до метеоризму.

Майже половина всіх “крикливих дітей” проявляє непереносимість до білка коров’ячого молока. Найважливішим заходом при кожному разі алергії на коров’яче молоко – незалежно від місця локалізації та симптоматики – є повне усунення З ЖИТТЯ ПАЦІЄНТА коров’ячого молока, а також продуктів, до складу яких входить коров’яче молоко.

Харчування, який виключає коров’яче молоко

Слід розуміти, що необхідно не просто виключити з харчування коров’яче молоко і молочні продукти, такі, як сир, сир, йогурт і т. д. але також повністю виключити інформацію про молоко. Незмінним при цьому є постійна увага і детективне чуття, які необхідні для застосування цих рекомендацій на практиці. Далі наведено перелік продуктів, в які завжди або іноді входить білок коров’ячого молока, і цей перелік ні в якому разі не слід розглядати як повний. Його слід доповнювати, насамперед, у відповідності з власними звичками в харчуванні і відповідно до заборонами на деякі продукти саме для даного пацієнта.

Продукти харчування, до складу яких завжди входить коров’яче молоко:

Коров’яче молоко в сирому, кип’ятінні, пастеризованому вигляді, а також у конденсованому, концентрованому вигляді, сухе молоко, отримане при ліофільної сушці і т. д. (Сухе молоко, отримане з знятого молока – дешевший продукт і тому додається в багато готові страви і напівфабрикати). Всі продукти дитячого харчування, приготовлені на основі молока (також вживані як так званого “адаптованого” або “частково адаптованого” харчування, такого, наприклад, як NAN, Beba, Pre-Aptamil, Aptamil, Milumil, Humana і т. д.) містять порошок, приготований з знятого молока. Молочні продукти, такі, як сир, йогурт, кефір, кисляк, фру-фру, фруктовий йогурт, молочна сироватка, молочні креми, солодкі сирки і т. д. Всі сорти сиру, а також твердий сир, пармезан. (Обережно з соусом бешамель!) Печиво, до складу якого входить молоко (здобні булки, плетінки, картопляні пончики і т. д.), готове печиво і галетное печиво (соломка, крекер і т. д.) Галушки у вигляді сухариків або картопляних галушок, а також отримані глибоким заморожуванням або як напівфабрикат. Кондитерські вироби такі, як торти, тістечка, кекси і т. д. Морозиво у всіх варіантах, а також м’яке морозиво, наполовину заморожене. Шоколад практично у всіх видах. А також популярні Bounty, Mars, Milkyway, дитячі молочні батончики.

Продукти харчування, до складу яких може входити білок молока:

Масло: Масло складається виключно з жирів молока і в чистому вигляді добре переноситься аллергиками до коров’ячого молока. Проте досвід показує, що більшість сортів масла, що виготовляються на великих молочних господарствах, містять сліди білка молока. Селянське масло не містить коров’ячого молока, але для надійності його також слід перевіряти за допомогою тестів.

Сливки: Тут також справедливе твердження про те, що чисті вершки переносяться аллергиками і, в разі, якщо виникає найменший сумнів, необхідно проводити тести. (Сливки можна розводити водою і використовувати замість молока, правда при цьому слід бути впевненим у тому, що білок відсутній).

Маргарин: Крім того, що маргарин, як випускає промисловістю продукт, не настільки вже “корисний для здоров’я”, як це стверджується рекламою, більшість сортів маргарину містить досить багато білка молока. Сорти сиру, “що не містять коров’ячого молока”: майже всі сорти козячого та овечого сиру, що продаються в молочних магазинах, супермаркетах, торговельної мережі, містять до 1/3 коров’ячого молока (персонал магазинів, як правило, нічого про це не знає). Ці сорти сиру найкраще купувати безпосередньо у виробників (селян, розвідних кіз, на ринках і т. д.).

Макаронні вироби: до складу макаронних виробів найчастіше входить молоко, однак про це практично ніколи не повідомляється на упаковці. Майже всі італійські макаронні вироби (спагеті, макарони, черепашки, вермішель, локшина і т. д.) не переносяться алергікам. Макаронні вироби, вироблені в Австрії на фірмі Recheis в загальному випадку, не містять молока, за винятком продуктів, на яких написано “за італійським рецептом”. Хліб і печиво в будь-якому вигляді потребують найбільшої уваги серед всіх продуктів і великої обережності. Причина цього полягає в тому, що пекарі використовують “розпушувачі”, що готуються найчастіше на основі молока. Компоненти при цьому не декларуються на упаковці, і пекар просто не підозрює про це, виготовляючи відповідну продукцію. Це типовий приклад, що має важливе практичне значення при оцінці впливу молока в інформаційній сфері. Практична рекомендація: необхідно проводити тестування хліба або самим випікати його

Вироби з м’яса і ковбасні вироби: Законом про продукти харчування заборонено додавання молока, однак невеликі кількості молока (як правило, у вигляді сухого молока, виготовленого із знежиреного молока) додається в ковбасу та вироби з м’яса. Тут також слід проводити тести.

Зернові продукти: У дитячому харчуванні часто використовуються вироби із зернових (рисові пластівці, вівсяні відвари, пластівці із зернових, Miluvit), а також інші продукти спеціального призначення – для дитячого харчування – наприклад, манна крупа, причому, незважаючи на те, що для вживання цих страв вказується, що їх необхідно змішувати з молоком, в них вже містяться сліди коров’ячого молока!

У разі, якщо маленькі діти виявляють алергію до коров’ячого молока, всі такі готові продукти дитячого харчування – вівсяні пластівці, рис, манку – слід вживати в натуральному вигляді.

Концентрати соусів і супів: Наявні зазвичай у продажу бульйонні кубики (Knorr, Maggi) майже завжди створюють проблеми для тих, хто виявляє алергію до коров’ячого молока. Краще переносяться кубики Rigolta, Cenovis. Кетчуп, гірчицю і подібні продукти завжди слід перевіряти за допомогою тестів. Багато хто з них повинні бути заборонені. Квашена капуста найчастіше готується з використанням сироватки і тому її також слід піддавати тестуванню.

Важливе зауваження: Для пацієнтів з нейродермітом у важкій формі за високого ступеня сенсибілізації абсолютно необхідно на деякий час прибрати з квартири всі продукти, до складу яких в будь-якому вигляді входить молоко.

Чим можна замінити коров’яче молоко?

  • алергія на голандський сир
  • алергія на йогурт
  • алергія на коровяче молоко у дітей до року
  • алергія на твердий сир
  • заморожене коровяче молоко
  • значення на організм людини коровяче молоко
  • непереносимість коровячого молока
  • печення дитяче повний склад продукту
  • Рецепти гіпоалергенних супів
  • Чи можна схуднути на коровячому молоці?

Comments are closed!

_0.32MB/0.00411 sec