Дієта при ожирінні

Дієта при ожирінні Дієта при ожирінні

Читайте також:

Дієта при ожирінні покликана зменшити вагу. Загальновідомо, що порушення процесу обміну речовин призводить до такого неприємного захворювання, як ожиріння. Одна з основних причин появи ожиріння

полягає в тому, що енергія, що надходить з калоріями їжі, істотно перевищує енерговитрати людського організму. Тому можна сказати, що до ожиріння призводить переїдання, малоактивний спосіб життя, порушення обміну речовин. Грамотне лікування даного захворювання має грунтуватися на комплексному застосуванні правильного харчування (дієта) і фізичних навантажень, які призначені кваліфікованим фахівцем.

Нижче ми розглянемо чотири ступені ожиріння і вирішимо яка потрібна дієта при ожирінні. Отже, при першого ступеня вага тіла перевищує норму на п’ятнадцять-двадцять п’ять відсотків. У разі другого ступеня ожиріння вага більше норми на 26-50 відсотків, при третього ступеня на 51-100 відсотків. У разі четвертого ступеня маса тіла людини перевищує норму на сто відсотків і більше.

Дієта при ожирінні першого та другого ступеня

За даних формах захворювання раціон харчування повинен на 60 відсотків складатися з білків (переважніше тваринного походження), 25 відсотків жирів (рослинного походження), 5-8 грамів солі і до 1,2 літри рідини щодня.

Продукти можна варити, тушкувати, запікати. Цукор повністю виключається, якщо без нього зовсім важко, то можна застосувати замінники, наприклад, сорбіт.

Всі страви дієта при ожирінні вимагає готовтесь без застосування солі, людина повинна сама на свій розсуд підсолювати страви, не перевищуючи норму, тобто 5-8 грамів солі щодня. Їсти потрібно не менше шести разів на день.

Дієта при ожирінні рекомендується до вживання при першого та другого ступеня ожиріння: хліб (з борошна грубого помолу), нежирні сорти м’яса (кролик, яловичина, телятина, курка), нежирні сорти риби, дари моря, варені курячі яйця або омлет, молоко, кефір, кисляк, сир (всі молочні продукти повинні містити мінімальний відсоток жиру), овочі, кисло-солодкі фрукти і ягоди, желе і компоти, нежирний томатний або білий соус, чай, кава (неміцний, можна з молоком), соки.

Обмежено вживати можна: гречану і перлову каші (в розсипчастою вигляді), картопля, квашену капусту, борщ, щі, борщ, окрошка.

Забороняє дієта при ожирінні вживати: печиво, здобне, листкове тісто, всі жирні сорти м’яса, шинка, ковбаси, сосиски, копчення, консерви, гуска, качка, всі жирні види риби, солону рибу, ікру, топлене молоко, ряжанку, вершки, жирний сир, йогурт з додаванням цукру і барвників, солоний, а так само жирний сир, макаронні вироби, крупи (винятком є??рекомендовані), бобові, солоні овочі. Супи з макаронами, бобові, з додаванням круп, молочні.

Так само заборонені виноград, фініки, кавун, інжир, кисіль, варення, морозиво, цукерки, мед, цукор, майонез, жирні соуси, прянощі, магазинні соки з цукром, лимонад, какао, квас.

Дієта при ожирінні третього ступеня

У переважній більшості випадків ця дієта застосовується стаціонарно. Раз на тиждень необхідно проводити розвантажувальний день.

Раціон дієта при ожирінні пропонує такий – 80 грам білків (70 відсотків білків має бути тваринного походження), 60 грам жирів (30 відсотків рослинного походження), 100 грам вуглеводів. При цьому загальна калорійність не повинна перевищувати 1300 калорій.

Зразок меню на один день з дієти при третього ступеня ожиріння.

Сніданок: дев’яносто грам вареного м’яса, 150 грам овочевого салату на рослинному маслі, кава з молоком (без застосування цукру), два яблука (з’їдати обов’язково.

Обід: 250 грам вегетаріанського борщу, сто грам вареної риби, 150 грам тушкованої капусти, яблучний компот.

Полудник: 180 грам молока.

Вечеря: дієта при ожирінні рекомендує м’ясний рулет запечений, фарширований омлетом (дев’яносто грам).

На ніч: 180 грам кефіру.

Дитяча дієта при ожирінні

Щоб успішно усунути зайві кілограми потрібно годувати дитину в один і той же час, часто, але по чуть чуть, шість разів на добу.

Перерви між прийомами їжі не повинні перевищувати трьох годин. Таким чином ви успішно зменшите апетит і усуньте відчуття голоду, оскільки шлунок буде повним.

Страви з найбільшою калорійністю повинні доводитися на першу половину дня, коли дитина максимально активний. У другій половині дня найкраще підходить овочева та молочна їжа, в першій половині дня м’ясо і риба.

Рекомендовані і заборонені продукти, такі ж, як і в дорослому дієті при перших двох ступенях ожиріння.

  • диета при ожиріння
  • хліб при ожирінні

Comments are closed!

_0.31MB/0.01072 sec