Статті

Бігати вранці чи ввечері – всі за і проти

Багато починаючі аматори оздоровчого бігу цікавляться, коли краще бігати, вранці або ввечері? Питання цілком нормальний. Я теж свого часу, коли тільки починав бігати, проводив з цього приводу невелике дослідження. І якщо вам цікаво, до якого висновку я прийшов, читайте далі.

У кожної людини ранок починається по-різному: хтось з ранку любить випити чашечку чаю або кави, а хтось починає свій день з ранкової пробіжки.

Більшість людей віддають перевагу саме перший варіант. Вони або взагалі не займаються спортом, або вважають, що ранковий біг шкідливий для здоров’я, тому що організм ще не встиг прокинутися. Тому фізичне навантаження під час бігу буде тільки небажаним стресом. Такі люди, як правило, воліють вечірній біг.

Насправді ця думка помилкова. Навпаки, ранкові пробіжки не здатні викликати які-небудь проблеми зі здоров’ям. Перевірено на власному досвіді. Після ранкового тренування завжди відчуваєш прилив енергії, бадьорість. А це дозволяє провести день продуктивно і добре попрацювати без втоми до самого вечора.

Якщо ви ще сумніваєтеся, то, думаю, остаточно розвіяти сумніви з цього питання допоможуть наступні логічні міркування.

Давайте уявимо собі нашого предка – людини далекої від сучасної цивілізації, провідного аскетичний спосіб життя і вимушеного буквально кожен день боротися за виживання.

Припустимо, він приліг відпочивати в своїй печері. І тут рано вранці його застав зненацька шаблезубий тигр. Природно, єдиний спосіб врятувати своє життя в цій ситуації – це якомога швидше втекти від небезпечного хижака. Інстинкт самозбереження працює чітко. І при цьому зауважте, він навіть ще не встиг прокинутися і толком зрозуміти, що відбувається. Не думаю, що мудра природа не подбала про цю проблему і, на мій погляд, буде не логічним припустити, що біг вранці таки шкідливий для здоров’я.

Перед початком тренувань

Очевидно, що ніхто не буде заперечувати позитивний вплив бігу на здоров’я людини, але не секрет, що рівень цього самого здоров’я у кожної людини індивідуальний. Сподіваюся, ви вже визначилися, коли вам краще бігати вранці або ввечері . Тепер варто подумати і про деякі заходи обережності перед початком тренувань. Адже користь від бігу буде лише в тому випадку, коли правильно підібрані навантаження.

Якщо у вас погане самопочуття, то слід обов’язково звернутися до лікаря, пройти повне обстеження організму, і вже з висновком фахівця можна проконсультуватися з тренером. Він підбере для вас правильні навантаження і розподілить заняття таким чином, щоб вашому здоров’ю не було завдано збитку.

Правильний підхід до занять бігом – це одна із запорук вашого зміцнення здоров’я.

Користь бігу ввечері

Тепер хотілося б звернути окрему увагу на користь бігу по вечорах. Багато працюють люди стверджують, що їм не вистачає часу на ранкову пробіжку, і вони воліють вечірні тренування. А чи є користь від бігу по вечорах? Можна сказати без найменших сумнівів, що є. Але тут думки дещо розходяться.

Люди, які віддають перевагу ранкову пробіжку, стверджують, що ввечері повітря більш загазоване, ніж вранці, і цей фактор не кращим чином позначається на самопочутті людини. А ті, чия робота переважно пов’язана з фізичною працею, після закінчення трудового дня відчувають себе втомленими. Тому для них ні про яке бігу не може бути й мови.

Але сумніватися в тому, чи корисний вечірній біг для здоров’я, немає ніяких підстав, тим більше, якщо це єдина можливість позайматися спортом за весь день.

Крім того, змусити себе пробігтися ввечері набагато легше, ніж встати з ліжка рано вранці, замість того, що б поспати зайву годинку.

Тому моя вам порада: почніть бігати вечорами і коли тренування вже увійдуть у звичку, ви зможете бігати вранці, або за бажанням чергувати ранкові та вечірні тренування.

Кілька корисних порад

Тепер ясно, що для зміцнення здоров’я зовсім неважливо, коли бігати вранці або ввечері. Головне просто регулярно займатися бігом. А наведені нижче поради допоможуть вам займатися правильно.

Часто буває так, що люди довго не вирішуються почати займатися. Якщо це ваш випадок, почніть в найближчий вихідний день. У ці дні у всіх, як правило, багато вільного часу і можна спокійно, не поспішаючи почати бігати. З часом це перетворитися в корисну звичку.

Зверніть увагу на вибір взуття. Вона повинна бути спеціально для бігу, наприклад, кросівки або кеди, з плоскою горизонтальною підошвою і обов’язково зручною.

Перед пробіжкою зробіть кілька вправ розминок, які допоможуть трохи розігріти організм і підготувати його до тренування.

Починати біг необхідно поступово, з подальшим збільшенням навантаження. Але поспішати з цим не слід, у міру регулярних занять бажання і можливість прискорити темп прийде саме собою.

Якщо вам важко бігти, почніть з швидкої ходьби по 20-30 хвилин. З часом легкий біг підтюпцем не викличе у вас ніяких труднощів.

Якщо відчуваєте, що ви починаєте втомлюватися від бігу, можете перервати тренування на пару днів, не більше. Дуже важливо дотримуватися регулярність в заняттях.

Улюблена музика в плеєрі під час пробіжки може дати додатковий приплив сил.

Забудьте про біг біля доріг, заводів або по узбіччях. Займайтеся подалі від всяких несприятливих факторів. Для тренувань ідеально підійде ліс, парк, стадіон і т. д.

Трохи про біг для схуднення

Чи ефективний для схуднення біг вранці і чи корисно бігати людям з надмірною вагою?

Ці питання строго індивідуальні. В цілому біг корисний для всіх. Це ідеальне тренування серцево-судинної системи.

Але ще раз хотілося б підкреслити, що перед початком занять варто порадитися з лікарем, щоб з’ясувати, чи корисний біг особисто для вас і в який час дня вам бігати найкраще.

Біг для спалювання жиру

Пару порад для тих, хто використовує біг вранці для спалювання жирової маси:

За пів години до тренування можна з’їсти яблуко або обмежитися тільки склянкою води. Деякі радять випити перед пробіжкою спеціальний напій на основі лимонного соку, який сприяє спалюванню жиру. У вас є вибір, так що вирішуйте самі.

Після пробіжки не варто відразу сідати, необхідно зробити кілька розминок вправ і відновити дихання.

Наукою доведено факт, що спалювання жиру починається тільки після тридцяти хвилин занять спортом. Тому варто розподіляти час для тренувань, відштовхуючись від цього часу.

Чи допомагає тривалий біг проти прищів? Чи проходять від бігу прищі? Дуже часто люди, які мучаться від прищів різного походження, в тому числі і від акне. заявляють, що регулярні пробіжки допомагають їм позбутися цієї напасті. Якщо це не просто прищі, а юнацький сперматоксікоз – допомагає будь-який вид спорту. в тому числі і тривалий біг. На додаток до фізичного навантаження обов’язкове особиста гігієна і відмова від шкідливої??їжі (газованої води, чіпсів, смаженої, копченого та ін.) Плюс до бігу для позбавлення від прищів добре вмиватися календулою або ромашкою, а вранці протирати обличчя кубиками льоди з настою трав.

Про користь бігу можна говорити ще дуже і дуже багато, але хотілося б сказати, що заняття спортом ніколи не завадять вашому здоров’ю, якщо ви всі будете робити з розумом.

І пам’ятайте: регулярні тренування перший крок на шляху до успіху. Бажаю удачі у ваших починаннях!