Зрівноважування Вати

Зрівноважування Вати Зрівноважування Вати

“Коренем дош, тканин і відходів життєдіяльності є Вата (повітря). У своєму природному стані вона підтримує зусилля, видих, вдих, рух і здійснення імпульсів, рівновагу тканин і координацію почуттів ” – Аштанга Хрідайя-самхита .

Вата – первинна

і найважливіша серед трьох дош. Вона управляє двома іншими і в цілому відповідає за всі процеси в організмі. Коли Вата перебуває в рівновазі, вона сприяє творчості і гнучкості, викликає відчуття свіжості, легкості, щастя і радості. Чудові прояви збалансованої Вати це – дружелюбність, товариськість і здатність до швидкої навченості.

Оскільки Вата вважається в Аюрведе «царицею» дош, – в аюрведичні канонах перераховується більше порушень Вати, ніж Пітти і Капхтхі разом узятих – її урівноваження є основною вимогою для кожного. Як тільки вирівняна Вата, дві інші доши вирівнюються за допомогою її відновлення.

Вата – це рушійна енергія. Вона являє собою принцип повітря, але є більш тонкою енергією, керуючої біологічним рухом і регулюючи всю активність в організмі.

Коли Вата перебуває в рівновазі, вона сприяє творчості і гнучкості, викликає відчуття свіжості, легкості, щастя і радості. Вата, яка перебуває у своїх кордонах проявляє себе і у вигляді дружелюбності, товариськості і здібності до швидкої навченості.

Ключем до вирівнювання Вати є регулярність звичок. Вата настільки чутлива і схильна оE змін, що легко стає жертвою надмірної стимуляції. Обожнюю достатку і різноманітності часто призводить до швидкого знемоги від цих пристрастей. Надлишкова Вата-доша, ініціюючи активність і рух, не справляється з приведенням тіла в належний ритм. Тому замість того, щоб перекушувати на бігу, пропускати прийоми їжі, діяти наскоком і нехтувати так необхідними для Вати корисними звичками, почніть діяти впорядковано.

Якщо ви відчуваєте ознаки порушення балансу Вати, вам допоможуть наступні приписи :

· Побільше відпочивайте – це одне з фундаментальних правил у вирішення проблем, пов’язаних з дисбалансом Вати. Відчувши, що ваші сили на межі (це стосується і надмірних ментальних зусиль), зупиніться на 5 хвилин і відпочиньте. Досить тривалий нічний сон також дуже важливий. Кращий відпочинок, поряд з тривалим сном, є глибока релаксація, досяжна в медитації, а й невеликі перерви в роботі, а також після неї, із зануренням у тишу і відключенням від турбот дня – будуть дієвої терапією для Вати-доши. Слід пам’ятати, що Вата врівноважується перш інших дош і отримує найбільшу користь навіть після нетривалого відпочинку.

· не переохолоджуватися . Вата, будучи холодної, потребує тепла і чудово себе почуває в його достатку. Вата також суха, тому повітря у вашій кімнаті повинен бути досить вологим, при цьому бажано уникати протягів, оскільки Вата особливо чутлива до руху повітря.

· Дотримуйтеся дієти, заспокійливою Вату . Для вас особливо важливо харчуватися регулярно, оскільки Вата-доша дратується при порожньому шлунку. Люди, що володіють цим типом тіла, дуже швидко енергетично спустошуються, якщо вони нездорові або перестають регулярно харчуватися. При хворобі їм дуже важливо підтримувати насиченість організму поживними речовинами, навіть якщо у них немає апетиту. Їм необхідно три стабільних і якісних прийому їжі в день, включаючи гарячий сніданок (наприклад, кашу).

· Випивайте велику кількість теплої рідини протягом дня . щоб підтримувати достатній рівень водобаланса в організмі. Трав’яні теплі чаї (наприклад, чай зі свіжого кореня імбиру) послужать хорошим засобом умиротворення вашої Вати.

· Проводите масаж тіла теплим кунжутним маслом щоранку . Ця аюрведическая процедура називається абьянга.

· Перед ранкової медитацією приймайте тривалий теплий душ або ванну . Тепло і волога позитивно впливають на Вату.

· Уникайте розумового перенапруження і надмірної стимуляції своїх почуттів . Гучна музика, сцени насильства в кіно, довгі години перед телевізором, особливо ввечері, гнітюче діють на Вату-дошу.

· Нехай ваше оточення буде світлим і яскравим . Вата дуже добре реагує на сонячне світло і радісні кольори. Якщо ви захворіли, вам допоможе сидіння перед вікном в сонячну погоду. Проте виходити на вулицю вам не слід до повного одужання. Приймайте лише тих відвідувачів, які знаходяться в хорошому настрої, читайте розважальні, добрі книги, дивіться гумористичні передачі. Все, що допоможе вам повернути природний ентузіазм, властивий Ваті, а розсіяти засмучення, піде вам на користь.

· Уникайте алкогольних напоїв, хоча б на той час, коли ви намагаєтеся врівноважити свою Вату. Пам’ятайте: вона не переносить ніяких стимуляторів, включаючи каву, чай і нікотин. Для людей, чутливих до порушень балансу Вати, рекомендується ставиться до них з великою уважністю. Найкраще повністю відмовитися від них.

* У людей Вата-типу в зимовий час найчастіше спостерігається сухість носових пазух, що визначає їх підвищену схильність до застуд. Щоб цього уникнути, зволожуйте носові пазухи кунжутним маслом. Цю процедуру можна робити до 12 разів на день.

матеріали на сторінці: 1

  • як похудати вiд вати
  • як схуднути за допомогою вати
  • дієта з вати
  • схуднути за допомогою вати
  • як за допомогою медитації швидко похудати
  • як можна схуднути за допомогою вати

Comments are closed!

_0.31MB/0.00671 sec