Знайомтеся: зелена гречка

Знайомтеся: зелена гречка Здорове і правильне харчування

пише:

Знайомтеся: зелена гречка

Гречка, гречка, гречка – все це назва одного унікального рослини, батьківщиною якого вважаються гірські райони Індії та Непалу, де її почали культивувати близько

4 тис. років тому. До нас гречка потрапила з Греції, звідси і отримала свою назву – «гречка», тобто «Грецька крупа».

У XX столітті гречку стали називати «царицею круп» за її рекордне вміст вітамінів, мікроелементів, повноцінних білків, необхідних для здоров’я людини. Йдеться звичайно ж про сирої гречці, яка очищається за спеціальною технологією. У результаті такої очистки ядриця гречки не втрачає своєї здатності проростати!

Тоді як пропарена або обсмажена гречка втрачає все те, чим так багата, і наш організм змушений витрачати свої власні сили на вироблення вітамінів і мікроелементів з цього «убитого» високою температурою матеріалу. Адже при температурі вище 40 градусів за Цельсієм починають знищуватися всі вітаміни і мінерали, які містяться в живому, свіжому продукті.

За своїми корисними властивостями та енергетичної цінності зелена гречка лідирує в списку круп. У ній містяться найважливіші поживні речовини:

    13-15% білка;

2,5 -3% жиру, 2,0-2,5% цукрів і 70% крохмалю; 1,1-1,3 клітковини, що в 1,5-2 рази більше, ніж у вівсі, перловці, пшоні і рисі 2,0-2,2% зольних елементів на 100 грам продукту.

Відрізняє гречку також висока калорійність: 100 г гречки – близько 320 ккал. Найважливіша властивість білків гречки – їхня гарна розчинність і засвоюваність.

Білок гречаної крупи містить вісімнадцять незамінних амінокислот, такий білок з біологічної цінності дорівнює білку м’яса, риби, яєць. А за загальним складом його можна порівняти з білками бобових рослин.

Білки, що входять до складу гречки, сприяють очищенню організму від радіоактивних речовин і нормалізації росту дитячого організму.

Ненасичені жири . містяться в гречці, – рослинного походження, що гарантує їх стовідсоткову засвоюваність травною системою.

У гречці в 3-5 разів більше мікроелементів . в тому числі заліза ( відповідає за доставку кисню до клітин ), калію ( підтримує оптимальне кров’яний тиск ), фосфору, міді, цинку, кальцію ( ваш головний союзник в боротьбі проти карієсу, ламких нігтів і крихких кісток) . магнію ( рятує від депресії ), бору, йоду, нікелю і кобальту, ніж в інших крупах. За змістом вітамінів В . гречана каша є лідером серед злаків.

Сира гречка містить вітамін Е . велика кількість рутина. Е то речовина ущільнює стінки кровоносних судин, зупиняє кровотечі, надає профілактичну і лікувальну дію на вени, наприклад, при варикозному розширенні вен і при геморої. У сполучних тканинах рутин зміцнює дрібні кровоносні судини.

Тому свіжа гречка вкрай корисна при різних захворюваннях судин, ревматичних захворюваннях і артритах. Вона покращує кровообіг, зміцнює імунну систему. Вживання зеленої гречки сприяє виведенню з організму надмірного холестерину (а значить, любителям гречки не загрожують старечий склероз і проблеми з серцем), а також шлаків та іонів важких металів, які ми отримуємо з дитинства разом c профілактичними щепленнями. Лимонна, яблучна кислоти, якими вона дуже багата, є каталізаторами засвоєння їжі. Гречана крупа містить органічні кислоти < / strong>. які сприяють травленню.

Крохмаль, невеликі кількості особливих цукрів і фенольні сполуки, що містяться в гречці, роблять її унікальною сільськогосподарською культурою. Антиоксидантні властивості фенольних сполук гречки захищають продукт від прокісанія більшою мірою, ніж всі інші види зернових. До речі, гречана крупа не гіркне при тривалому зберіганні, не пліснявіє при підвищеній вологості.

Це один з небагатьох видів круп, який підходить як для звичайного, так і для дієтичного харчування.

Гречка знижує рівень глюкози і дозволяє тримати цукор в крові під контролем, а це особливо важливо тим, хто страждає надмірною вагою, підвищеним вмістом холестерину в крові і діабет другого типу.

Людям зрілого та похилого віку гречка корисна тим, що в порівнянні з іншими крупами в ній незначну кількість вуглеводів і багато клітковини.

Гречка, що важливо – екологічно чиста рослина, невибаглива до грунтів, її вирощують без хімічних добрив. Вона не боїться бур’янів, самостійно витісняє їх з поля, тому для її вирощування не застосовували пестицидів. Досі не піддавалася генному модифікуванню.

Включаючи в свій щоденний раціон свіжу гречку . ви забезпечите себе потужною профілактикою від «хвороб цивілізації» . порушення обміну речовин, проблем з холестерином і токсинами, розладів імунітету, наслідків стресу і поганої екології, проблем травлення, серцево-судинних захворювань.

Але щоб всі ці корисні властивості гречки отримав ваш організм, необхідно вживати саме сиру крупу (.), а не обсмажену або пропарену. Адже в результаті термічної обробки знищуються всі вітаміни, мінерали, всі ті корисні речовини, якими так багата зелена гречана крупа.

Крупу слід замочувати у воді, після такої маніпуляції вона вийде більш ніжною, і в «киселі», який виділяє гречка, міститься велика частина корисних речовин, а також велика кількість крохмалю.

Таку гречку пропонує інтернет-магазин справжньої їжі “І-мені”:

http://i-mne. com/

Написав

19.12.2010, оновлено 26.12.2010

Comments are closed!

_0.31MB/0.00836 sec