Жовчний міхур, дієта при захворюванні жовчного міхура – edimka. ru

Жовчний міхур, дієта при захворюванні жовчного міхура – edimka. ru Жовчний міхур, дієта при захворюванні жовчного міхура

Всі обмінні процеси в організмі і етапи травлення, так чи інакше, пов’язані з печінкою. Тому дієта при захворюванні жовчного

міхура повинна знизити навантаження не тільки на нього, а й на всю печінку. Вибір конкретного раціону залежить від того, яка стадія хвороби спостерігається у людини. При гострому холециститі весь раціон повинен складатися з рідких продуктів – несолодкого чаю, фруктового соку, розведеного водою. легких супів з перетертими овочами. Хворому можна давати каші, але тільки на другий – третій день після нападу. Крупа повинна бути ретельно провареної і перетертої, в їжу можна додавати трохи молока і сиру.

Менш щадна дієта при захворюванні жовчного міхура встановлюється, якщо діагноз – хронічний холецистит. Їжу рекомендується приймати частіше, але потроху, це сприяє своєчасному відтоку жовчі і перешкоджає утворенню її застоїв. Багаті вуглеводами продукти харчування повністю виключаються з раціону, вони сприяють розслабленню кишечника, через що жовч застоюється. Хворим потрібно обережно вживати і їжу багату білками, але для відтоку жовчі вона необхідна. Можна їсти яйця. проте якщо після прийому яєць виникають болі і в роті з’являється гіркота, то жовтки краще виключити з раціону.

Жир не можна повністю виключати з меню, потрібно відмовитися тільки від важко засвоюваних жирів. У блюда дозволяється додавати невелику кількість рослинного і вершкового масла. а от про тваринні жири – свиняче сало, яловичий і баранячий жир – краще забути.

Особливо сувора дієта після видалення жовчного міхура – у ній практично повністю мають бути відсутні жири, як рослинні, так і тваринні. Рекомендується повністю перейти на вегетаріанське харчування, при цьому відмовитися від овочів і фруктів багатих ефірними маслами. Якщо важко відмовитися від м’яса, в обмежених кількостях дозволяється його вживати. Однак воно має бути нежирним – курка і яловичина, їсти можна тільки варене м’ясо, без бульйону. Також можна вживати нежирну рибу у вареному вигляді. При цьому питво має бути рясним, в день необхідно вживати не менше 2,5 – 3 літрів води, також можна пити неміцний чай і розбавлені соки.

Перш ніж сісти на дієту “ Жовчний міхур, дієта при захворюванні жовчного міхура “, порадьтеся з лікарем!

Comments are closed!

_0.31MB/0.01699 sec