Жир на животі: міфи і факти – Здорова Росія

Жир на животі: міфи і факти – Здорова Росія Жир на животі: міфи і факти

Жирові відкладення на животі – вірна ознака надмірної ваги і серйозний фактор ризику розвитку серцево-судинних захворювань. Крім того, кругленький силует – джерело психологічних проблем і привід шукати чудодійні способи позбавлення від «живота»

.

Чи існують дієти для зменшення жирових запасів на черевній стінці? Наскільки ефективні присідання і вправи на прес? Розповідаємо про міфи і факти.

Факт: Живіт росте від пива

Зрозуміло, саме по собі пиво живіт не виростить. Однак якщо споживати цей калорійний напій регулярно, та ще з традиційними висококалорійними закусками . чіпсами, сухариками і солоними горішками – зайва вага не змусить себе чекати.

У любителів пива збільшення об’єму талії, як правило, посилюється проблемами з печінкою. підвищеним тиском та іншими наслідками вживання алкоголю і нездорової їжі.

Яблуко або груша?

Від того, де конкретно скупчується жир, залежить схильність людини до різних захворювань. Дізнайтеся, чим загрожує ожиріння по «чоловічому» і «жіночого» типам.

Міф: Від «живота» допомагають присідання або вправи на прес

Якщо людина продовжує споживати більше калорій, ніж витрачає, і зберігає зайву вагу, підтягнуті м’язи так і залишаться під шаром жиру.

Це зовсім не означає, що фізичні вправи не потрібні. Поєднуйте їх з розумним харчуванням, щоб не тільки знижувати вагу, але і зміцнювати м’язи.

Факт: Продукти з цільного зерна допомагають схуднути в талії

Цільнозернові продукти дійсно допомагають худнути. При цьому вони не тільки низькокалорійні, але й надовго зберігають відчуття ситості завдяки високому вмісту клітковини.

Крім того, продукти з цільного зерна стимулюють роботу кишечника і борються з запорами. Це дозволяє візуально зменшити обсяг живота.

Міф: Є спеціальна дієта для позбавлення від зайвого жиру на животі

Деяким худне здається, що особливі дієти здатні боротися з жировими відкладеннями саме на животі. Насправді при зниженні ваги працює зовсім інший принцип.

Спочатку жир йде з тих місць, де відкладається найлегше. Оскільки у багатьох людей основні жирові запаси розташовуються саме в області талії, може здатися, що дієта діє виключно на неї.

Проте, жодна дієта не розрахована на позбавлення від жиру в конкретній точці. Вправи – теж.

Перехід на здорове харчування і збільшення фізичної активності скорочує надлишки жирової тканини по всьому тілу, в тому числі і на животі.

Факт: Жир на животі небезпечніше жиру в інших місцях

Жирові відкладення на животі не тільки спотворюють фігуру і тиснуть на внутрішні органи. У жирових клітинах, розташованих в районі черевної стінки, виробляються гормони, які збільшують ризик розвитку серцевого нападу та інших серцево-судинних проблем.

Крім того, вчені пов’язують абдомінальне ожиріння з підвищеним ризиком розвитку діабету, захворювань печінки. остеопорозу. тромбозу і деяких видів раку – зокрема раку грудей і товстого кишечника.

Міф: Щоб зменшити обсяг живота, доведеться щодня пітніти в спортзалі

Скільки в мені жиру?

Визначити процентний вміст жирової тканини можна в Центрі здоров’я абсолютно безкоштовно. Проте, виміряти кількість жиру можна і в домашніх умовах.

Зменшити кількість жиру на животі набагато простіше. Дослідження вчених з університету Wake Forest в США показують. що всього дві з половиною години активних прогулянок на тиждень дозволяють втратити близько двох з половиною сантиметрів об’єму талії за місяць.

Крім того, з’ясувалося, що прогулянки протягом від півгодини до години три рази на тиждень скорочують розмір жирових клітин в районі живота на 20 відсотків.

Процес піде швидше, якщо помірні навантаження стануть щоденними . а з раціону зникнуть надлишки жиру і цукру.

Найважливіше

Великий живіт – це наслідок неправильного харчування і нестачі руху. Позбутися тільки від «живота» не вийде – доведеться боротися із зайвою вагою взагалі.

  • чудодійні вправи для зменшення жиру на животі

Comments are closed!