Жінка за 50 … розмова про сокровенне

Жінка за 50 … розмова про сокровенне Жінка за 50. розмова про сокровенне

Н а питання, що таке старіння, вчені відповідають лаконічно; старіти – це поступово втрачати еластичність. Зменшується вміст води в клітинах шкіри, – і вона стає в’ялою, зморшкуватою. При просяканні очного яблука солями воно втрачає здатність

до нормальної акомодації. З віком людина втрачає значну частину клітин, які не відновлюються, частина клітин специфічної тканини (печінка, легені) може з часом, під впливом несприятливих факторів, замістити сполучною тканиною. Наші життєві сили після 50 років починають йти на спад, погіршується обмін речовин, послаблюються процеси регенерації.

Геронтологія, наука про старіння, стверджує: з передчасною старістю треба боротися в молодості. Основний боротьбою, яку треба вести тоді, є боротьба з надмірним харчуванням. Старе правило говорить: йди за столу трохи голодним. Але хто з нас думає про це в 30-40 років? Адже кожен риє собі могилу зубами. Це теж стара істина, яку ми забули.

Багато років у медицині вважалося: для того, щоб визначити нормальну вагу жінки, треба від цифри її зростання в сантиметрах відкинути 110. Сучасні дієтологи стверджують, що після 40 років треба внести поправку: 40-річні повинні важити ще на 5% менше.

Потім вже вага може залишатися без змін. Треба знати, що з роками м’язова тканина зникає, а жирова розростається. Білий свіжий хліб, макарони, всі борошняні продукти харчування та солодощі – все це в організмі перетворюється в жир. Хто не хоче старіти або повніти, той повинен більшу увагу приділяти таким продуктам, як сир, нежирне м’ясо, риба, овочі, фрукти.

Вітаміни потрібні для нормальної життєдіяльності організму не тільки дітям, а й дорослим, а особливо людям похилого віку та людям похилого віку. Чим раніше вони будуть керуватися правилом ‘багато білка і вітамінів, мало жирів’, тим довше вони будуть еластичними, а значить і молодими.

На тривалість життя впливає багато факторів, і, перш за все сон, 7-8 годин сну – це ліки, які ніщо не може замінити. Під час сну відпочиває нервова система – регулятор всіх функцій нашого організму. Різко уповільнюють ритм роботи всі органи – йде процес очищення та накопичення в клітинах поживних речовин.

Хто каже: ‘Мені п’ятдесят років – все позаду’, – глибоко помиляється. Одну сімдесятирічне актрису зі світовим ім’ям запитали, в якому віці жінку перестає цікавити любов. Вона відповіла: ‘Запитайте, будь ласка, кого-небудь постарше’.

І все ж питання ‘як затримати старість?’ хвилює багатьох. Найбільшу роль тут грає систематична турбота про себе. Для початку треба організувати своє життя, щоб не було поспіху, нервотрепок і стресів, щоб відпочинок був регулярним, відпустку – своєчасним. Не можна забувати про фізкультуру, про свіжому повітрі і загартування, не можна піддатися гіподинамії.

Добре хоч раз на півроку сходити до лікаря, перевіритися. У разі необхідності пройти призначений курс лікування. Намагатися раз в році, найкраще навесні або восени, поїхати в тривалу відпустку в регіон, найбільш сприятливий в кліматичному відношенні. Не приймати з власного почину ніяких лікувальних процедур, незважаючи на те, що ви приїхали на дуже знаменитий курорт і що комусь лікування чудово допомагає.

Обов’язково треба стежити за станом зубів. Відсутність зубів не тільки псує посмішку, але і свідчить про неохайності, відбивається на шлунку і дуже старить.

Шкіра в цьому віці вимагає постійного догляду і зволоження. Якщо вона дуже чутлива до мила, треба замість нього вживати вівсяні пластівці; вже через тиждень шкіра розгладиться і стане м’якше, як після найкращого крему.

Грим повинен бути світліше і тонше – це корисніше і красивіше. Товстий шар будь, найдорожчою пудри не зможе приховати ваш вік, а тільки зробить риси обличчя більш грубими. Про це треба пам’ятати. При великому шарі гриму зморшки в міру наростання втоми протягом дня стають помітніше, різкіше, обличчя здається більш старим. Косметичний грим треба застосовувати дуже помірно, більше займаючись доглядом за шкірою, ніж затушовування її недоліків. Губна помада не повинна бути яскравою або світлою, вії та брови повинні бути нафарбовані не груба і зі смаком. Застосовувати рум’яна не рекомендується. Замість них – хороша пудра персикового кольору, що надає шкірі красивий теплий відтінок. Невміло проведена лінія брів, невміло підфарбовані брови виробляють жалюгідне враження і зовсім не омолоджують жінку.

І звичайно ми не можемо не торкнутися найважливішу тему, яка хвилює практично всіх жінок, кому трохи за. – Це клімактеричний період.

Це віковий період, протягом якого відбувається перехід від статевої зрілості до скорочення материнських функцій на тлі загальних змін організму. У клімактеричному періоді порушуються ритм, тривалість менструацій, кількість втрачається менструальної крові. Послідовно відбувається зменшення менструальної крововтрати, тривалості днів менструації і подовження проміжків між ними.

Припинення менструацій спостерігається приблизно між 45 і 55 роками. Розрізняють ранній клімакс і пізній. На підставі численних даних встановилася думка, що чим пізніше почалася перша менструація, тим раніше настане клімакс. Швидше за все, це залежить від первинної недостатності яєчника. На час настання клімактеричного періоду впливають також умови навколишнього середовища, побуту, відпочинку.

У клімактеричному періоді статеві органи жінки зазнають ряд регресивних змін. Яєчники зменшуються в розмірах, зрілі фолікули в них відсутні. М’язовий шар матки стоншується, відбувається заміна клітин м’язової тканини на клітини тканини сполучною. Залози слизового шару поступово атрофуються, судини – склеротично змінюються. У всіх відділах піхви еластичність тканин втрачається.

У більшості жінок клімактеричний період проходить без помітних фізіологічних відчуттів, але у деяких спостерігаються явища так званого клімактеричного синдрому. Один із частих ознак його – припливи до голови і верхньої частини тулуба, супроводжувані пітливістю, запамороченням, серцебиттям, загальною слабкістю, порушенням сну. Жінку можуть турбувати болі в суглобах, емоційна нестійкість, свербіж вульви, психічні розлади. Клімактеричний період може ускладнитися серцево-судинними захворюваннями, гіпертонічною хворобою, атеросклерозом, цукровим діабетом, різними артритами.

Розрізняють легку, середню і важку ступінь перебігу клімактеричного синдрому. При легкому ступені загальний стан здоров’я і працездатність жінки не порушені, кількість припливів на добу до 10. При середньому ступені клімактеричного синдрому кількість припливів на добу досягає 20. Припливи супроводжуються головним болем, загальною слабкістю, порушенням сну, пам’яті. При важкій формі число припливів важко порахувати, жінки стають непрацездатними, скаржаться на нестійкість настрою, тривогу, невмотивоване занепокоєння, їм важко сконцентрувати на чомусь увагу, неможливо читати, писати і т. д.

Припинення менструацій означає настання клімактерію. Деякі жінки спокійно приймають цей поворот я свого життя, інші, навпаки, переживають, втрачають самовладання. У першому тверезий погляд на життя переважає над емоціями і, замість того щоб впадати у відчай, вони спокійно підводять підсумок прожитим рокам, вважають не тільки зморшки на своєму обличчі, а й свої успіхи, друзів і будують плани на майбутнє.

Жінки, що втратили від відчаю голову, фактично прискорюють настання старості, перестають стежити за своїм здоров’ям і за своєю зовнішністю. Деякі з них знаходять відраду в їжі і товстіють. Жінки, бунтівні проти природного стану речей, важко переносять климактерий, у них спостерігаються серйозні розлади нервової системи та психіки. У важких випадках тільки психіатр може відновити їх душевну рівновагу.

Сучасна медицина володіє достатнім арсеналом засобів, що дозволяють ефективно лікувати розлади функцій залоз внутрішньої секреції, які нерідко супроводжують климактерий.

  • відгуки про застосування морозника при ожирінні
  • жінки за 50

Comments are closed!

_0.32MB/0.00609 sec