Зелена гречка і ще три небанальні крупи :: JV. RU

Зелена гречка і ще три небанальні крупи :: JV. RU Зелена гречка і ще три небанальні крупи

© Stockfood / Fotobank. ru

Зелена гречка підсилює імунітет і покращує травлення

Гречка, яку ми знаємо з дитинства як натуральний продукт, насправді проходить потужну промислову обробку. Щоб продовжити

термін придатності, її пропарюють при високих температурах, сушать і охолоджують. Справжня гречка ніжного зеленого кольору і на смак нагадує лісові горіхи.

У п’ятдесяті роки минулого століття в СРСР продавалася суцільно зелена гречка. Масово надавати їй засмаглий вигляд почали з подачі Микити Хрущова, подсмотревшего цей спосіб в Штатах.

Виходить, перш ніж потрапити до мене в тарілку, гречка двічі піддається термообробці – спочатку на заводі, потім у мене на кухні. Що ж у ній залишається корисного після цього?

Донедавна зелена гречка коштувала у кілька разів дорожче коричневою. Але тимчасовий дефіцит, що трапився цієї осені, місцями їх навіть зрівняв – 80-120 руб. за кілограм. Коли запас звичайної гречки будинку підійшов до кінця, я купила зелену гречки. І стала її фанатом.

Чому зелена гречка корисніше?

«Звісно, ??порівняно, скажімо, з шліфованим білим рисом в пропареної ядриця зберігається більше антиоксидантів – до 155 мг / 100 г проти 5 мг / 100 г в рисі, – розповіла мені Наталія Шаськольськая, кандидат біологічних наук, директор науково-виробничого центру “Росток”. – Але високі температури, на жаль, повністю вбивають в темній гречці ферменти, важливі для нашого травлення. Зелена навіть у відварному вигляді містить антиоксидантів до 182 мг / 100 г ».

Сира гречка, на відміну від обсмаженої, проростає – корінці з’являються вже через добу після замочування. У такому вигляді вона містить ще більше корисних речовин, у тому числі, антиоксидантів – 383 мг / 100 г. У паростках концентрується максимум ферментів. Ці речовини допомагають молодій рослині вижити навіть у несприятливих умовах. Той же ефект проростки надають на наш організм – нейтралізують несприятливі екологічні фактори, покращують імунітет і гальмують старіння клітин.

Проростки, крім іншого, багаті рутином (зміцнює стінки судин і капілярів), тому особливо стануть у нагоді при гіпертонії, діабеті, варикозному розширенні вен, тромбофлебіті, геморої, ожирінні. Найзручніше додавати проростки вранці в салати і мюслі.

Як її готувати і є

Зелена гречка швидко вариться (10-15 хвилин) і ідеально підходить як основа для каш і традиційно рисових блюд, наприклад різотто з грибами ( см. Матеріал: «Найкорисніші каші» ). У неї дуже ніжний смак: одним він нагадує лісові горіхи, іншим – смажену картоплю.

Наталія Шаськольськая радить також додавати зелену гречку в дитяче харчування, до м’ясних і овочевих страв. А ще її можна вживати в сирому вигляді – як горішки або чіпси. На відміну від коричневої крупи, вона м’яка, швидко розмокає у роті, але не прилипає до зубів.

Як купувати і зберігати

Дістати «живу» необроблену гречку непросто. Найчастіше її закуповують оптом на кілька людей у??магазинах здорового харчування. Кращий варіант – австрійського та німецького виробництва з екомаркування. Крупу російського і у краинской походження продають в вагу на ринках і через інтернет.

Щоб не проколотися з якістю, звертайте увагу на колір і запах. «У свіжої ядриці зеленуватий відтінок, з часом він пропадає, особливо при зберіганні на світлі. Вона стає коричневою зверху, а на розломі світлої, – говорить Сергій Бобков, завідувач лабораторією фізіології та біохімії рослин у ВНДІ зернобобових і круп’яних культур. – Пропарена, темна, гречка коричнева і зверху, і всередині. Візьміть жменю крупи в долоні і принюхайтесь – якщо відчувається запах цвілі, значить, її зберігали при підвищеній вологості і вживати її в їжу вже не можна ».

Ще три незаперечних переваги зеленої гречки

Свіжа або пропарена гречка в будь-якому випадку більш екологічно чистий, безпечний і корисний продукт, ніж пшениця, шліфований рис, соя і кукурудза, з якими вже встигли щільно попрацювати генетики. Генетично модифікованої гречки в природі не існує.

«Гречка чуйна на добрива, але не накопичує в зерні ні радіоактивних елементів, ні важких металів, – говорить Людмила Варлахова, провідний науковий співробітник Всеросійського науково-дослідного інституту зернобобових і круп’яних культур. – Крім того, немає необхідності використовувати пестициди, гербіциди та інші речовини для знищення шкідників і бур’янів – на гречку вони не нападають. До того ж це медоносна рослина, бджоли дуже чутливі до отрутохімікатів і не полетять на оброблене поле ».

речі, є хороша новина. Експерти обіцяють, що ціни на обидва види гречки ось-ось знизяться за рахунок урожаю на Алтаї, Україні і в Приамур’ї .

Наостанок ще три корисні крупи, крім зеленої гречки, якими можна урізноманітнити свій раціон.

[wtab id = “2”]

У п’ятдесяті роки минулого століття в СРСР продавалася суцільно зелена гречка. Масово надавати їй засмаглий вигляд почали з подачі Микити Хрущова, подсмотревшего цей спосіб в Штатах. Виходить, перш ніж потрапити до мене в тарілку, гречка двічі піддається термообробці – спочатку на заводі, потім у мене на кухні

  • гречка зелена ядриця

Comments are closed!

_0.31MB/0.00583 sec