>> Здуття живота – причини і симптоми здуття живота

>> Здуття живота – причини і симптоми здуття живота Причини і симптоми здуття живота

Статті по темі:

  Як позбутися від здуття живота в домашніх умовах? Лікування здуття живота народними засобами Причини і симптоми здуття живота під час вагітності Здуття живота у новонародженої дитини

Що таке здуття живота?

Здуття

живота (метеоризм) – скупчення газів у кишечнику через порушення травлення. Цей процес найчастіше супроводжується спученням, збільшенням живота в об’ємі і неприємним відчуттям розпирання зсередини.

Без сумніву, всі ми в тій чи іншій мірі відчували це на собі і чудово знаємо, які незручності може доставити дана недуга. Заповнений газами кишечник створює відчуття переповненого шлунка, а викликані цим коліки приносять масу неприємностей, змушуючи нас почувати себе некомфортно.

Метеоризм буває і у здорових людей, однак найчастіше він служить проявом інших, більш серйозних захворювань шлунково-кишкового тракту. Гази в кишечнику можуть накопичуватися при таких патологіях, як:

хронічний панкреатит – організму не вистачає ферментів, що виробляються підшлунковою залозою і як результат, здуття з’являється після прийому будь-якого типу їжі,

синдром роздратованого кишечника – відбувається порушення рухової функції кишечника, здуття живота в цьому випадку супроводжується болями,

дисбактеріоз – порушується баланс мікрофлори, і шкідливі мікроорганізми починають виробляти гази (метан, сірководень, аміак),

непереносимість лактози – в організмі дорослих часто відсутні ферменти, що сприяють засвоєнню лактози (молочного цукру),

непрохідність кишечника – відходження газів може бути ускладнене через розвиток пухлини або поліпів.

Позбутися на час від здуття живота реально в домашніх умовах, але краще разом з лікарем знайти першопричину хвороби. Пам’ятайте, що народна медицина – НЕ замінник основної терапії, а всього лише доповнення до неї.

Причини здуття живота

Ми червоніємо і бліднемо, відчуваємо неприємні відчуття, забуваючи, що нерідко причиною нашого дискомфорту є ми самі – наш спосіб життя і спосіб харчування, так як існують причини, здатні викликати цю реакцію організму і у цілком здорових людей.

Дуже часто до зайвого скупчення газів в стравоході призводить надмірне захоплення різного роду газованими водами. Зазвичай таке здуття проходить, не доставляючи особливих незручностей, так як гази у здорової людини швидко всмоктуються стінками кишечника або ж виводяться фізіологічним шляхом.

Також можливе попадання повітря в шлунок великими порціями під час їжі. Тому не слід квапитися, поглинаючи їжу.

Пам’ятайте, що деякі продукти, що вживаються у великих кількостях, викликають реакцію бродіння і, як результат, газоутворення. Щоб уникнути небажаних наслідків слід стримати вживання солодощів та здоби, чорного хліба, бобів, картоплі та інших продуктів, що містять велику кількість легкозасвоюваних вуглеводів, клітковини або крохмалю.

Іноді причиною здуття може бути спроба позбутися печії шляхом вживання соди, так як вона нейтралізує кисле середовище шлункового соку і провокує підвищене газоутворення.

Симптоми здуття живота

Найчастіше здуття живота – це не самостійне захворювання, а лише симптом інших, більш серйозних хвороб травної системи.

Надмірне утворення газів у кишечнику можливо при хронічному панкреатиті – захворюванні, при якому організм відчуває нестачу ферментів, що виробляються підшлунковою залозою. У цьому випадку здуття зазвичай відбувається після прийому їжі, незалежно від її складу.

Також метеоризм може бути викликаний синдромом роздратованого кишечника. При цьому порушується рухова функція анатомічно здорового кишечника, а здуття супроводжується болем у животі, а деяких випадках ще і проносом або запором.

Причиною здуття живота може бути непрохідність кишечника, викликана пухлиною або поліпами. У даному випадку відходження газів з кишечника ускладнюється і призводить до метеоризму.

Зайве утворення газів може бути наслідком кишкового дисбактеріозу. Через зниження захисних властивостей організму в товстому кишечнику відбувається порушення мікрофлори. Шкідливі мікроби, що потрапляють туди, у великих кількостях виробляють гази (переважно аміак, метан і сірководень). Цей процес і призводить до здуття, супроводжуваного смердючим запахом.

Також метеоризм часто супроводжує індивідуальну непереносимість лактози – стан, при якому в організмі відсутні ферменти, що дозволяють людині засвоювати молочні продукти.

Здуття і біль в животі. Болі зазвичай носять короткочасний, але болючий характер. Неприємні відчуття проходять тоді, коли газ проходить по кишечнику. Біль може виникати в різних точках черевної порожнини і, проходячи по кишечнику, міняти розташування. Якщо Ви відчуваєте тривалу і інтенсивну біль протягом довгого часу, то це може бути сигнал до того, що причиною є не здуття живота, а яка-небудь більш серйозна хвороба.

Здуття живота після їжі

У більшості випадків, метеоризм пов’язаний з неправильним харчуванням. У здорової людини здуття живота може бути викликане випадковим заковтуванням великої порції повітря разом з їжею, або при вживанні сильногазованих напоїв. Також неприємні відчуття можуть виникнути в тому випадку, якщо та чи інша їжа погано засвоїлася організмом. Тому, замість того, щоб перетравитися, вона починає утворювати гази.

Ще однією причиною здуття може бути молочна їжа. Для перетравлення цього роду продуктів потрібен фермент лактоза. При його недостатній кількості молоко і подібні продукти можуть викликати неприємні відчуття. Причиною можуть бути і продукти з грубої клітковини або крохмалю, наприклад, насіння, капуста, картопля, горіхи, овес. При частому виникненні метеоризму такі продукти слід виключити. А, у разі їх вживання, слід пам’ятати, що такого роду продукти потрібно пережовувати дуже ретельно, інакше може виникнути дискомфорт.

Що робити при здутті живота?

Один день після здуття живота слід дати кишечнику відпочити. Слід вживати тільки варений рис і запивати його трав’яними чаями. Згодом, слід переглянути свій раціон. З м’яса потрібно віддати перевагу курці, індичатині і телятині, з круп – рису. Молоко варто замінити кисломолочними продуктами (сиром, йогуртами). Пити потрібно чаї з м’яти. звіробою і ромашки. Добре додавати в страви прянощі і трави, що знижують газоутворення: імбир. кмин, кардамон. петрушка, кріп. фенхель.

Щоб зрозуміти, які конкретно продукти викликають здуття живота, варто орієнтуватися на свої відчуття. Прослідкуйте за відчуттями, які ви відчуваєте під час прийому того чи іншого продукту, і зробіть висновки. Медичне ж втручання, в більшості випадків, обмежується прийомом ферментних препаратів. А при підозрі на інфекції або бактерії в шлунково-кишковому тракті, виписуються антибіотики.

Лікування здуття живота

Найпоширенішим способом боротьби із здуттям є застосування активованого вугілля (по 1 г тричі на день). Також слід виключити з раціону продукти, що сприяють бродінню. Такими провокаторами можуть бути здоба, солодощі, молоко, свіжі овочі, горох і квасолю.

Поліпшити загальне самопочуття і позбавити від неприємних відчуттів можуть також фізичні вправи, спрямовані на нормалізацію роботи кишечника. Для цього слід кожен день виконувати ранкову гімнастику, що включає присідання і піднімання ніг. Корисними також будуть плавання, спортивна ходьба або біг підтюпцем.

Якщо ж здуття викликано не неправильним харчуванням, а є наслідком якого-небудь захворювання, то слід лікувати саму причину метеоризму, порадившись з лікарем.

 • вздутя біль у шлунку лікування домашніми
 • яких ферментів невистачає якщо зявляється вздуття кишківника
 • від здуття живота у домашніх умовах
 • від здуття кмин
 • від здуття кмин кріп
 • від чого може бути вздуття у новонароджених
 • від чого надмірне утворення газів у кишечнику
 • Відчуття проходження їжі по кишківнику
 • вздуття живота причини
 • выд чого найчастыше буваэ вздуття

Comments are closed!

_0.32MB/0.00407 sec