Здорові дієти :: JV. RU

Здорові дієти :: JV. RU Здорові дієти

Слово «дієта» походить від грецького «diaita» – «Спосіб життя». У наш час під дієтою розуміють режим харчування, спрямований на позбавлення від зайвої ваги або очищення організму.

Етична дієта нізкобелковую або вуглеводні дієти

нізкобелковую,

або вуглеводні дієти, – ще один спосіб тимчасово змінити харчові звички. Як можна зрозуміти з назви, ці дієти припускають відмову від білків на користь вуглеводів. Тут, однак, є важливий нюанс. Білки – головний будівельний матеріал для організму, відмова від них моментально відбивається не тільки на самопочутті, а й на зовнішності: волосся тьмяніє, шкіра лущиться, нігті слабкі і ламаються. Можна нескінченно перераховувати недоліки такого харчування, тому дієт, повністю виключають білок, сьогодні немає. Їх замінюють, наприклад, дієти білково-вуглеводного чергування, зональна дієта, «кольорова» і багато інших, які близькі за змістом до системи роздільного харчування.

Взагалі кажучи, роздільне харчування – це рушійна сила багатьох дієт, будь-який дієтолог в авторську систему вставляє пару слів про те, що їду краще готувати швидко, а їсти повільно, гарніри краще вживати окремо від м’яса, а фрукти – від усього іншого.

Тривалість дієти

За тривалістю дієти можна умовно розділити на короткочасні (від пари днів до тижня), тривалі (від тижня до декількох місяців) і постійні. До останньої категорії відносяться всі лайфстайл-дієти, які передбачають повне переосмислення способу життя, харчових звичок і стереотипів. Це, наприклад, середземноморська та інші етнічні дієти – їх можна дотримуватися все життя. Золоте правило дієтології говорить: чим довший дієта, тим вона повинна бути м’якше; отже, тим повільніше вона приносить плоди і тим вона в підсумку корисніше. І навпаки, короткострокові дієти приносять майже моментальний, але недовгий результат і сполучені з жорсткими обмеженнями. Винятків з цього правила немає: м’які короткострокові дієти не мають ефекту, затяжні жорсткі не приносять користі.

Як вибрати дієту?

Вибір дієти залежить від стану вашого здоров’я і харчових звичок. Якщо ви не любите м’ясо, не варто навіть намагатися сісти на білкову дієту, а якщо ведете активний спосіб життя, ні в якому разі не обмежуйте споживання води. Перед тим як сісти на жорстку дієту, обов’язково слід порадитися з лікарем, в ідеалі – з кількома: гастроентерологом, імунологом і терапевтом.

здорові дієти , Оздоровчі дієти , Тривалість дієти , Як підібрати дієту , Як вибрати дієту ,

Comments are closed!