Здорове харчування, здорова шкіра | Acnezzz. ru

Здорове харчування, здорова шкіра | Acnezzz. ru “Здорове харчування, здорова шкіра”

Здорове харчування, здорова шкіра.

Елізабет Шимер Бауерз.

рецензував Стефані С. Гарднер, доктором медичних наук.

Всякий раз, коли дерматолог Еллен Мармур, доктор медичних наук, їсть шоколад,

два дні по тому у неї з’являються прищі. Хоча вона і визнає, що цей факт нескладно пояснити з точки зору науки, її втішає думка про те, що вона не самотня у своїй проблемі. Більше однієї третини людей, що мають прищі, розпізнають зв’язок між тим, що вони їдять, і проблемами зі здоров’ям.

“Дійсно, у нас немає досліджень, здатних знову і знову доводити, що деякі продукти викликають прищі або можуть запобігти їх появі. Але якби ви опитали групу лікарів-дерматологів, багато з них сказали б: “Так, дієта впливає,” – говорить д-р Мармур, автор праці «Проста краса шкіри».

Зв’язок дієти зі станом шкіри.

Простіше кажучи, прищі є наслідком порушення зміни клітин шкіри, яка називається зроговінням. Неправильна зміна клітин шкіри призводить до появи залишилися клітин, які блокують сальні залози і пори і замикають білок і шкірне сало (натуральне масло вашої шкіри) в тканини шкіри. Ці білки і масла стають їжею для P. Acnes – бактерії, що викликає появу вугрів.

Доктор Мармур, яка також є професором дерматології в Mt. Sinai Hospital, пояснює, що цикл оновлення шкіри складається із сотні етапів, протягом яких використовуються нутрієнти, отримані нами разом з їжею. Наше тіло, частиною якого є в тому числі і шкірний покрив, постійно знаходиться в стані будівництва. “І воно використовує вітаміни і поживні речовини з їжі для відновлення і перебудови”, – додає вона.

Проте, Мармур застерігає нас від переоцінки зв’язку між станом шкіри і харчуванням.

“Продукти харчування становлять лише близько 25% від усіх причин, що призводять до виникнення прищів”, ??- продовжує розповідати вона. Решта 75% – це вплив гормонів, стресу, недостатнього сну, умов проживання. Хороший догляд за шкірою також відіграє певну роль. “Отже, не існує« абсолютно корисних продуктів », коли мова йде про профілактику акне”, – говорить вона.

В цілому, пропаганда здобуття здорової шкіри за допомогою дієти є хорошим доповненням до звички правильно харчуватися.

“Ми всі їмо ті ж основні 5 – 10 страв “, – продовжує розповідь д-р Мармур. “Так що якщо ви дотримуєтеся дієти, що включає від 5 до 10 страв, які забезпечують збалансоване харчування, це буде мати велике значення у профілактиці шкірних захворювань”. Для шкіри, схильної до виникнення вугрів, вона рекомендує вживати в їжу цільні (не оброблені) продукти з низьким вмістом жиру, і уникати вживання багатих гормонами молочних продуктів і м’яса, шоколаду, картоплі фрі, та інших непотрібних продуктів.

Продукти, які борються з вуграми.

Дослідження в області харчування та шкіри поки не дозволяють дізнатися абсолютно все, що нас цікавить. Дієта, багата фруктами і овочами, корисна для нас і нашої шкіри. Корисні для здоров’я продукти харчування, по всій видимості, здатні зменшити запалення і знизити ймовірність рецидивів. Ось самі основні продукти, які потрібно вживати, якщо мова йде про здорову шкірі:

Вітамін А . За словами доктора Мармур, вітамін А допомагає регулювати цикл оновлення шкіри, тому він не викликає затримки білка, що викликає вугри, і шкірного сала. Він є головним компонентом препарату «Accutane», ефективних ліків для лікування акне. Відмінними джерелами вітаміну А є наступні продукти: риб’ячий жир, лосось, морква, шпинат і брокколі. Надлишок вітаміну А може призвести до токсичних побічних ефектів. Обмежте його прийом в межах добової дози до 10 000 МО, і ніколи не приймайте його під час вагітності або годування груддю.

Цинк. Існує ряд доказів того, що у людей з акне виявляється більш низький, у порівнянні з нормою, рівень цинку. Цинк допомагає запобігти виникненню вугрів за рахунок створення середовища, несприятливої??для росту P. acne. Крім того, він допомагає заспокоїти шкіру, роздратовану виникненням прищів. Цинк міститься в м’ясі індички, мигдалі, бразильському горісі і зародках пшениці.

Вітаміни Е і С . Антиоксиданти (вітамін Е і вітамін С) мають заспокійливу дію на шкіру. “Вважається, що вони працюють спільно”, – пояснює д-р Мармур. Джерелами вітаміну С є апельсини, лимони, грейпфрути, папайя і помідори. Отримати вітамін Е можна з солодкої картоплі, горіхів, оливкової олії, насіння, авокадо, броколі, зелених листових овочів.

Селен . Мінерал селен має антиоксидантні властивості, які допомагають захистити шкіру від дії вільних радикалів. Крім того, ще одне дослідження показало, що селен разом з вітаміном Е може поліпшити протягом вугрової висипки. “Невелике шведське дослідження, що торкнулося 42 чоловіки і 47 жінок, показало, що ті з них, хто споживав селен разом з вітаміном Е протягом 12 тижнів, відзначили поліпшення в перебігу вугрової висипки”, – розповів дерматолог Франческа Фуско з Нью-Йорка. Харчовими джерелами селену є зародки пшениці, тунець, лосось, часник, бразильські горіхи, яйце, коричневий рис.

Омега-3 жирні кислоти . За словами доктора Фуско, «омега-3 жирні кислоти інактивують певні молекули, які призводять до запалення і, як результат, до проблем з шкірою». Вони також підтримують нормальне оновлення клітин шкіри, що допомагає запобігати розвитку погіршення протягом вугрової висипки. Ми отримуємо омега-3 жирні кислоти з риб, що мешкають в холодних регіонах, таких як лосось і сардина, з льняного масла, волоських горіхів, насіння соняшнику і з мигдалю.

Вода . Доктор Мармур заявляє: «Дуже корисно постійно пам’ятати про те, що людині необхідно пити воду. Багато хто з нас випивають ранкова кава, а потім тільки одноразово п’ють небудь протягом наступних дня і ночі “. Вода необхідна для гідратації нашого тіла, вона робить нашу шкіру пружною і здоровою. Адекватна гідратація допомагає вимивати токсини, які можуть стати причиною проблем зі шкірою. Вона також важлива для забезпечення обміну речовин в шкірі та її регенерації.

Доктор Мармур застерігає нас від звички пити воду з кулера. “Вживаючи воду галонами, ви не очистите вашої шкіри. Ви будете просто розбавляти кров, а ще може розвинутися ризик виникнення судом “. Мармур пропонує випивати 5-8 склянок води на день. “Спортсмени, звичайно, повинні пити більше”.

Продукти, вживання яких потрібно уникати, якщо у вас прищі.

За неофіційними даними, певні види їжі підвищують ймовірність спалаху вугрової висипки. До таких продуктів належить шоколад та інші харчові продукти, на які посилається д-р Мармур.

Крім того, є кілька досліджень, науково підтверджують роль двох груп харчових продуктів у розвитку акне: молочних продуктів і простих вуглеводів.

Молочні продукти . Відповідно до огляду, проведеного в медичному центрі Університету Джорджа Вашингтона, коров’яче молоко може викликати спалах прищів або погіршити перебіг висипки у деяких людей. Винуватцем є гормон, що використовується для стимуляції росту корів.

“Це непроста ситуація. Говорячи спрощено, гормони, що містяться в молочних продуктах, пройшовши через деякі перетворення, підвищують рівень чоловічих гормонів – андрогенів. Андрогени збільшують вироблення шкірного сала, що призводить до розвитку акне “, – розповідає д-р Фуско.

Прості цукру . Продукти з високим глікемічним індексом здатні викликати вугри у деяких людей. Продукти з високим глікемічним індексом швидко руйнуються в процесі травлення. До цих продуктів можна віднести білий хліб, картопля, солодкі напої і легкі закуски.

Дослідники з Університету штату Колорадо порівняли шкіру тих людей, які їдять продукти з високим глікемічним індексом (дотримуються західної дієти), і шкіру людей з двох груп, які традиційно вживають у їжу продукти з низьким глікемічним індексом. Зокрема, вони порівняли жителів острова Кітіван, дієта яких багата фруктами і рибою, і мисливців-збирачів з Парагваю, які їдять багато горіхів і дичини. Обидві групи мали здорову шкіру, ні в одній з них не було жодного випадку акне. Для порівняння, люди, які дотримуються західної дієти з високим вмістом очищеного зерна, солодких безалкогольних напоїв і оброблених хлібобулочні виробів, мали вищу частку акне. Зокрема, дослідження показало, що від 79% до 95% підлітків, і від 40% до 54% ??дорослого населення віком 25 років і старше мали прищі.

Яким же чином прості вуглеводи провокують спалахи вугрової висипки? Вуглеводи призводять до підвищення рівня інсуліну. Далі розповідає доктор Фуско: “Високий вміст інсуліну призводить до серії хімічних реакцій, в результаті яких підвищується рівень андрогенів. Підвищення андрогенів стимулює вироблення шкірного сала і викликає закупорку пір “.

Якщо відкинути убік дані досліджень, ви – єдина людина, яка знає справжню роль вашої дієти в розвитку проблем зі шкірою. Щоб з’ясувати, які продукти негативно впливають на вашу шкіру, д-р Мармур пропонує скласти журнал з’їденої їжі протягом місяця. “Після прочитайте його і відзначте найгірші загострення. Потім знайдіть, що ви їли за 72 години до цього моменту, щоб виявити закономірність “, – радить вона.

  • яка їжа викликає вугрі

Comments are closed!