Здорове харчування :: Медичний портал EUROLAB

Здорове харчування :: Медичний портал EUROLAB Низькокалорійні коктейлі

Ось воно щастя – п’ятниця! Це була довга і важка тиждень, і ви з нетерпінням чекаєте цього дня, а скоріше вечора. Але ввечері стільки спокус, здатних звести вашу дієту нанівець, особливо якщо ви замовляєте коктейлі, зроблені з висококалорійними інгредієнтами. Однак довгоочікуване щастя не повинно стати депресантом.

При невеликому плануванні ви можете уникнути згубних наслідків, тим більше що є алкогольні напої з відносно низьким вмістом калорій. Cо спиртовими калоріями дуже легко перестаратися.

Ми всі знаємо, що десерти повнять, але коли справа доходить до алкогольних напоїв, ми забуваємо рахувати калорії. А дарма . адже навіть в одному шоколадному мартіні калорій більше ніж у смаженому курячому бургери з Макдоналдса. Фактично, в кожному грамі алкоголю 7 калорій, у порівнянні з 4 калоріями для грама вуглеводів або білка. І калорій міститься значно більше в змішаних напоях, ніж пиві і вині. У 40-грамової чарці будь-якого алкоголю є вже 96 калорій, навіть перш, ніж ви додасте туди додаткові складові інгредієнти. В 170 гр. апельсинового соку міститься 84 калорії, але варто додати трохи алкоголю, щоб зробити викрутку, і калорії більш ніж подвоюються. Калорії не єдина причина для відмови від алкоголю. Мало того, що коктейлі висококалорійні, вони також сприяють відмови від дієтичного режиму. “Коли ви тверезі, ви дійсно тримайте себе в рамках дозволеного, але після декількох коктейлів, ви можете почати безглуздо поїдати горіхи, або ще один шматок піци, незалежно від того, що піца була величезного розміру” каже Христина Джербстадт.

Алкоголь може також сприяти появі почуття голоду, так як він знижує цукор у крові.

Кількість калорій в змішаних напоях залежить від декількох нюансів, включаючи кількість і фортеця алкоголю; інгредієнти і розмір коктейлю. “Сиропи, солодка газована вода, і подібні інгредієнти створюють неприємності у вигляді зайвих калорій, тому що більшість напоїв починається з 50 гр. Дистильованого алкоголю, в якому 96 калорій, а всілякі добавки здатні легко перетворити це в напій з сотнями калорій” говорить Каролін Про ‘Неіл, співавтор Страви Здорового Харчування. Чи п’єте ви пиво або щось інше, чим вище спиртове зміст, тим більше калорій, говорить О’Неіл.

Наприклад:

горілка (40%-ий алкоголь) 64 калорії в 25 гр.

горілка (45%-ий алкоголь) 73 калорії в 25 гр.

горілка (50%-ий алкоголь) 82 калорії в 25 гр.

В бокалі вина 125-150 калорій, але кількість запросто може подвоїтися в залежності від розміру келиха і його наповнюваності.

На фуршетах або званих обідах, келихи постійно наповнюються, ускладнюючи, таким чином, контроль над калоріями. Великий келих пива містить від 64 до 198 калорій. Світле пиво – кращий вибір, тому що “кількість алкоголю, як і в звичайному, але менше вуглеводів” говорить Джербстадт. І, додає вона, “низько-карбонатное пиво – це просто ще одна назва світлого”.

Черговий ворог дієти – зростаюча популярність суперкалорійних коктейлів. Деякі десертні коктейлі від шоколадних мартіні до гарячих ромових – творчі коктейлі барменів, спокушають свом чудовим смаком і містять «тижневу порцію» калорій. “Зараз спостерігається тенденція додавання в коктейлі цукру або шоколадного сиропу або інших кондитерських компонентів, які перетворюють коктейль в десерт” говорить О’Неіл. Якщо ви не можете відмовитися від коктейлю тоді скоротіть калорії під час їжі і насолоджуйтеся коктейлем як десертом. Ще краще, замовте невелику порцію лікеру, наприклад: Amaretto з льодом. А ще є гігантські напої. Деякі мережеві ресторани знамениті своїми гігантськими напоями, такими як подвійна Маргарита, з додатковими компонентами, які завішують на 1000 калорій, говорить Джербстадт.

Як зменшити кількість калорій, не відмовляючись повністю від п’ятничного настрою? Ось підказки від експертів:

Чергуйте алкогольні та безалкогольні напої, щоб скоротити кількість калорій.

Людина, усвідомлено сидить на дієті, після коктейлю, келиха вина чи пива, замовляє “моктейль” – безалкогольний напій, що містить 0 калорій (наприклад, мінеральна вода з лаймом). Ця стратегія не тільки зменшує ризик надспоживання калорій і алкоголю, але також сприяє гідратації і, таким чином, позбавить вас від ранкового головного болю. “Це – гарна ідея починати вечір з великої склянки мінеральної води, щоб втамувати спрагу, і не використовувати для цього алкогольний напій” додає Джербстадт.

Вибирайте вино, світле пиво, або прості коктейлі, зроблені з низькокалорійними компонентам.

Ви можете попросити замінити який-небудь дуже калорійний інгредієнт, точно так само, як ви просите, наприклад, не заправляти салат майонезом. “Ви можете заощадити 100 калорій, якщо вам додадуть дієтичну содову замість звичайної” говорить доповідач Американський Асоціації Дієтологів Дон Блетнер-Джексон. Коктейлі на воді, содової, з низькокалорійними соками, цукрово замінниками або несолодкими сиропами можуть врятувати вас від зайвих кілограм.

Однак, “варто особливо ретельно вибирати фруктові соки, тому що вони теж містять калорії” говорить Блетнер-Джексон. Деякі суміші, які не будуть проявлятися в кілограмах:

  • висококалорійні коктейлі
  • схуднути не відмовляючись від пива

Comments are closed!