Запори у вагітних :: харчування під час вагітності :: Мама. ру

Запори у вагітних :: харчування під час вагітності :: Мама. ру Запори у вагітних

Труднощі в роботі кишечника у майбутніх мам пояснюються тим, що збільшилася в розмірах матка тисне на пряму кишку, а кишечник, під впливом розслабляючого гладку

мускулатуру гормону прогестерону, не може працювати в колишньому ритмі.

Допомогти собі в цій ситуації можна за допомогою продуктів, що містять харчові волокна: круп (особливо вівсяній і гречаній), хліба з борошна грубого помолу, фруктів, ягід, овочів. Крім того, не захоплюйтеся рафінованими виробами – цукром, пляшками, хлібом з борошна вищого гатунку, манною кашею.

Протягом дня пийте більше води, але маленькими порціями. Їжте продукти, які багаті клітковиною і харчовими волокнами: свіжі або варені овочі (3 рази на день), фрукти (незгірш 2 штук на день), каші (крім манної і рисової, де харчових волокон немає).

Не забувайте про послаблювальних продуктах, наприклад, настої чорносливу з курагою, буряках, рослинній олії. Тримайтеся подалі від їжі, яка викликає газоутворення, це кефір і молочні продукти, виноград, чорний хліб.

Рухайтеся побільше, якщо ваш стан дозволяє, але не перестарайтеся – занадто швидкий темп може привести в тонус мускулатуру матки і викликати загрозу переривання вагітності.

Під час вагітності варто звертати увагу не тільки на те, що ви їсте, але і як ви це робите. Якщо вас турбують проблеми травлення (печія, відрижка), організуйте свій день так, щоб у вас було три основні прийоми їжі плюс один-два додаткових, наприклад, другий сніданок і полуденок. Такий розпорядок дозволить не тільки розвантажити шлунково-кишковий тракт, але й не є більше заходи – про запас.

Запори під час вагітності чреваті проблемами: при довгій відсутності стільця порушується баланс бактерій в товстій кишці, виробляються токсини. Постійні запори можуть тонізувати мускулатуру матки, а ще посилити прояви геморою: запор і напругу під час походів в туалет іноді призводять до загострення, неприємних відчуттів, болю і появи тріщин.

Пам’ятайте про те, що приймати проносні засоби на свій розсуд, не порадившись з лікарем, небезпечно. Якщо стілець не налагодився за добу і дієта не допомогла, потрібно звернутися до лікаря. До речі, клізму теж краще робити під його контролем.

  • програма 412 схуднення

Comments are closed!

_0.31MB/0.00508 sec