Запори Після Пологів | Відмінне Здоров’я!

Запори Після Пологів | Відмінне Здоров’я! Запори Після Пологів

Здавалося б, зі щасливим дозволом вагітності підуть і всі проблеми. На жаль, у третини жінок запори після пологів залишаються в «новому форматі»! Тепер уже матка не тисне на кишечник, але розтягнуті м’язи мляві, а родові шляхи ще не загоїлися. Крім того, у багатьох

виникає післяпологовий геморой. а у деяких болить живіт після операції кесарева перетину або промежину з накладеними швами. Натуживание при спробі спорожнення кишечника може привести до розбіжності швів. Життя матусі різко змінилася, дуже багато клопоту з малюком, на себе часу не залишається. Легко пропускаються прийоми їжі і води, часті недосипання, накопичується втома. А від побіжного погляду в дзеркало взагалі плакати хочеться.

Але від поганого настрою у годуючої мами може пропасти молоко, тому не час для смутку – вище ніс! Всі заживе – і фігура повернеться, тільки трохи допоможіть собі. Більше гуляйте на свіжому повітрі (це корисно вам і малюкові), при цьому робіть дихальну гімнастику. Глибоке дихання животом допоможе швидко відновити пружність м’язів преса. Удома теж бажано робити фізичні вправи, щоб відновити фігуру. До речі, запорів у годуючих сприяє тривале статичне положення при годуванні чи догляду за дитиною, дефіцит активних рухів. З цієї причини тонус м’язів не відновлюється, і фігура може назавжди залишитися розпливлася.

Дієта залишається головним засобом для боротьби з запорами при грудному вигодовуванні, адже проносні можуть проникати в молоко і заподіяти шкоду дитині. У той же час важливо пам’ятати, що деякі попускають продукти можуть викликати алергію у малюка, тому їх вживати в їжу забороняється. Головний орієнтир у виборі харчування годуючої матері при запорах – використовувати продукти, багаті харчовою клітковиною, наприклад, сирі овочі і фрукти, чорнослив, курага, сухофрукти, каші і хліб з висівками.

Пшеничні висівки – ефективне і нейтральний засіб для боротьби з запорами. Потрібно від 15 до 50г на добу. Можна заздалегідь замочувати висівки теплою водою, а потім з’їдати як кашу. Можна додавати висівки в супи та другі страви, вони ніяк не змінюють смак. Багато господині додають висівки в домашню випічку. Практика показує, що при вживанні висівок спорожнення кишечника стає легким і регулярним. Пшеничні висівки великого чи дрібного помолу продаються в аптеках і коштують недорого.

Не можна пити міцний чай і кава – вони закріплюють. Неміцний чай з молоком (або зі згущеним молоком) дозволяється. Взагалі годуюча мама повинна пити достатньо рідини (не менше 2,5 л). Їжу потрібно готувати в основному відварну, котлети готувати на пару. Тваринні жири обмежуються, замінюються рослинним маслом.

При недостатній ефективності дієтичних прийомів призначають проносні. дозволені до застосування годуючим матерям. У першу чергу мова йде про сучасний проносні засоби лактулоза. яке не всмоктується з кишечника і не потрапляє в грудне молоко. Препарати лактулози – Дюфалак, Нормазе, Порталак. У деяких випадках призначають Форлакс і Фортранс. Дозволяється застосовувати свічки від запору після пологів – гліцеринові, а при наявності геморою – з обліпиховою олією.

Ще з цієї теми:

  • чай із згущонкою при запорі
  • щось проти запорів недорого порталак

Comments are closed!