Запор у немовлят / стілець новонародженого на змішаному вигодовуванні – на бебі. ру

Запор у немовлят / стілець новонародженого на змішаному вигодовуванні – на бебі. ру Запор у немовлят

Якщо ваша дитина знаходиться на виключно грудному вигодовуванні, то характер і кількість його стільця може бути дуже різноманітним, на відміну від стільця дітей на штучному вигодовуванні. ВООЗ у практичному керівництві для медпрацівників «Грудне вигодовування. Як забезпечити успіх? »Говорить, що« стілець грудничка на грудному вигодовуванні може бути дуже м’яким і з’являтися з інтервалом від кількох разів на день до одного разу на 10 днів ». Якщо малюк поводиться як завжди, це не відбивається на його вазі і самопочутті, то все нормально – це не запор, а фізіологічна затримка стільця.

Однак, довга відсутність стільця на ГВ може бути пов’язано і з раннім Допоювання або докормом дитину сумішшю, дією яких лікарських препаратів або рідкісними прикладаннями до грудей. При коригуванні даних дій стілець зазвичай відновлюється.

Якщо дитина відчуває біль під час спорожнення, стілець сухий, «козячий», малюк рясно сригивает, погано набирає у вазі, або стілець рідше одного разу на день на змішаному вигодовуванні – це привід звернутися до лікаря, обізнаному в питаннях грудного вигодовування і знає про відміну стільця іскуственніков від дітей на ГВ.

Застосування газоотводних трубок . клізм і інших засобів, штучно стимулюють випорожнення кишечника є невиправданим і грубим втручанням в організм малюка, і не повинно застосовуватися систематично. 6lt;/ p> Запори у немовлят – справжні й уявні Запор у дитини на грудному вигодовуванні – це твердий сухий сформований стілець, так звані «козячі кульки», які дуже болісні для дитини.

Консистенцію ж НОРМАЛЬНОГО калу навіть при його відносно рідкісному появі запором вважати не можна. Це лише фізіологічні особливості даного конкретного організму, як колір очей, кут курносости носа або форма нігтів. Ми ж не будемо організм лікувати за те, що курносость не збігається з «середнім кутом».

Чому ж з’являється такий фізіологічно рідкий стілець («Не запор») у грудничка?

Для позивів до дефекації маленькій людині потрібно випробувати ланцюг певних відчуттів. Найголовніша з яких – тиску калу на кишечник, саме ступінь тиску формує навик розслабляти сфінктери у відповідь на напругу, а не скорочувати їх.

Молодий до кінця несформований кишечник ще тільки вчиться реагувати на будь-які зовнішні зміни, м’яко і не стресово на даному етапі його формування в цьому допомагає йому грудне молоко – єдиний нативний та адаптованості продукт.

Як і будь-який учень, кишечник проходить ряд тестів або навіть самотест. Тому кал грудничка першого півріччя неоднорідний – то густо, то рідко, то часто, то рідко. І наші дорослі мірки до настільки юному учневі неприйнятні – дорослий кишечник дуже сильно відрізняється від кишечника грудничка.

Головний показник при такому рідкісному стільці – це самопочуття дитини і відходження у нього газів. Найнебезпечніший ознака при запорі – це відсутність газів: тоді можна побоюватися за прохідність кишечника; якщо ж малюк «пукає, як кулемет» – означає прохідність відмінна. Якщо і консистенція калу після дефекації нормальна, без «кульок» – то проблеми у дитини немає. Кишечник просто в стані «тесту» ступеня тиску калу всередині на стінки кишечника для оптимальної дефекації, і після завершення такого «тесту» організмом буде обраний небудь певний термін для дефекації. Термін цей буде встановлений до… наступного тесту, після чого все знову кардинально зміниться.

Тобто для мами головне – об’єктивно оцінити стан дитини, дивитися на відходження газів, а не на календар.

І все-таки так дивно і страшно, коли стілець не регулярний і молодим батькам так хочеться чимось потурбуватися. Що ж можна зробити щоб організм швидше “протестувати”, а батьки побачили б жадану какашечка і при цей не нашкодити дитині і не вдаватися до ліків?

Зазвичай радять:

1. Дайте додатково рідини.

Але ж проблема не в консистенції калу дитини. Кал усередині м’який, додаткова рідина робить його взагалі рідким і… відсуває термін природної дефекації. У підсумку потрібна додаткова механічна стимуляція (ватною паличкою в олії, градусником), але частіше виявляється, що через додаткової рідини і удлинненая терміну «передня» частину калу сформорміровалась в щільну тверду «пробочку», а «вище» дуже рідкий водянистий стілець. Викакать «пробочку» дуже боляче і неприємно малюкові.

Тобто, у разі фізіологічного рідкого стільця, допоювання будь-якою рідиною можуть погіршити ситуацію.

2. Ще «бувалі» можуть порадити дати крапельку соку дитині.

Тут потрібно врахувати, що сік – дуже великий подразник з високим фактором кислотності. Повна відсутність клітковини, зате убивча вуглеводна середу, за рахунок цукрів. Кишечник дитини ще просто не може переварити подібне, для перетравлення соку потрібні додаткові ферменти, які не виробляє підшлункова залоза дитини в грудничкового віці…

І тут виявляється в кишечнику дратівливий продукт – цукру з соку. До певного віку слизова грудничка дуже прониклива і чутлива, через її стінки молекули проникають в кров, і цукру починають сильно дратувати слизову. Організм отримує сигнал якомога швидше позбутися від агресорів, підшлункова намагається формувати ферменти для ращепленія вуглеводів соку. Кишечник збирає в себе додаткову рідину для часткової нейтралізації агресивних цукрів і починає скорочуватися, виводячи подразник. Зовні – досить швидко після вливання соку у дитини може бути стілець. Але все це – ціною величезної стресу підшлункової, слизової і організму в цілому.

При цьому вимиваються і потрібні мінерали і вітаміни з організму, дитина втрачає дуже багато рідини. Вуглеводна состовляющих створює в кишечнику ідеальне середовище для розмноження патогенної та умовно флори (кандида, стаффілококк), тому після соковліваній так часті молочниці в роті дитини.

Сік – це один з найжорстокіших методів впливу на організм грудничка.

3. Зробити клізму.

Рідина створить додатковий тиск, те саме, яке чекав кишечник і раніше фізіологічної готовності організму буде стілець. Підсумок – «самотест» організму збитий. Дефекація була викликана механічним стимулятором, скороченням кишечника, але ж дитині самій потрібно навчитися розслаблятися.

Думаю, всі чули розповіді від 2-3-льотках, що мають проблеми зі стільцем. Часто (але не завжди) це дітки, які були або на штучному вигодовуванні, або період «навчання» на безпечній стільці від грудного молока пройшли на тлі стимуляції дефекації.

Так що ж робити?

Нічого. Чекати. Якщо дитина на ГВ поводиться як завжди і добре пукає, то значить це черговий «тест».

Але якщо дитина буде тужитися, червоніти, гази не відходять, живіт твердий, при пальпації дитина плаче – це справа зовсім інше. Тут обов’язково потрібно допомогти.

Першим кроком буде – масаж животика. Масаж за годинниковою стрілкою, повної долонею. Або вправи типу «велосипед».

Тепла ванна – кому тільки вона не допомагає розслабиться. Мама і малюк занурюються в теплу градусів 37 воду, годуються прямо у воді грудьми, потім швидко вилазять, мама або тато растерают ручки, ніжки і животик з дитячим маслом, потім можна малюка покласти полежати на маминому животику розслаблено. Варто пам’ятати, що легше какати лежачи на животику або боці, ніж на спині, або мама може погодувати в позі висаджування (так, щоб попка була провисшая і дитина перебувала майже вертикально) – і в 80% можна чекати «жадану какашку».

Рис.1 Висаджування дитини

Дуже добре потримати дитину, що скаржиться на животик, над раковиною під колінами, змастивши область ануса дитячим маслом… Поза як при висаджуванні.

І лише коли ці способи не допомогли – можна скористатися першим кроком механічної стимуляції. Взяти гігієнічну паличку, градусник, кінчик рясно змастити вазеліном або дитячим маслом і трохи ввести в попу. Чи не більше сантиметра! Саме ввести і трохи покрутити. Прибрати. Одягти підгузник і покласти мамі на живіт, животик до животика. Або притиснути в позі на спині коліна до живота.

І тільки якщо і це не допомогло, наступний крок – гліцеринова свічка.

Але як правило на першому кроці вже все виходить.

Призначення будь-якого лікування хочеться виділити окремо. Батькам варто проаналізувати, що ж вони лікують – стан дитини або аналіз? Призначає Чи вам лікар біфідобактерії? Чи кореляція з початком прийому та початком затримок стільця? Вас попередили, що бактеріопрепаратов, містять біфідокульури, впливають на стілець і можуть бути причиною хронічних запорів? Які вже будуть саме запорами, а не фізіологічними реакціями… Завжди і дуже уважно стежте за стільцем дитини в момент застосування будь-яких медикаментів.

автор

Разахацкая Наталя

консультант з грудного вигодовування . слінгоконсультант, коуч .

  • відсутність стільця у новонароджених при змішаному вигодовуванні
  • дефекация немовляти з градусником
  • дитина часто пукає але рідко какає
  • Дитина часто пукає що це може бути?
  • Дитини зробила клізму а вона не какає
  • запор на змішаному вигодовуванні
  • запор у немовлят градусник
  • запор у немовлят при ГВ
  • запори у новонароджених при гв
  • клізма немовлятам з активованим вугіллям

Comments are closed!