Запор у малюка при грудному вигодовуванні. Що робити?

Запор у малюка при грудному вигодовуванні. Що робити? Запор у малюка при грудному вигодовуванні. Що робити?

Запор при грудному вигодовуванні у дітей, також як і при штучному, досить часте явище. Педіатри стверджують, що запор – це ознака порушення роботи органів травлення. На жаль далеко

не всі батьки розуміють наскільки це серйозно, і навіть не завжди знають, якою має бути частота дитячого стільця.

Як часто дитина повинна ходити в туалет?

Для новонародженого, який знаходиться на грудному вигодовуванні, фізіологічною нормою дефекації є стілець від 2 до 6 разів на добу. У міру дорослішання малюка кількість дефекацій в день зменшується до 1-2 разів на добу (це норма для піврічного дитини, встановлюється, як правило, з введенням прикорму).

У діток перебувають на штучному вигодовуванні також стілець відбувається 1-2 рази на день

Запор чи ні?

З пеціалісти досі сперечаються з приводу того, що вважати запором.

Варіант номер один – коли акт дефекації відбувається рідше, ніж один раз на 1-3 дні (допустимі необільние випорожнення після кожного годування).

Варіант другий – дефекація відбувається з нормальною частотою, але з сильною хворобливістю і працею.

Говорячи простіше – це відсутність дефекації. Але якщо випорожнення малюка відбувається з працею, фекалії тверді з кров’ю – це теж ознаки запори. Нормальне випорожнення має відбуватися хоча б 1 раз на день, і воно точно не повинно викликати труднощів і болів. Найчастіше запори у малюків супроводжуються болем у животику, які змушують їх вередувати і плакати.

Найбільш частою причиною затримки калу у груднічкової дітей є недостатньо сформована нервово-м’язова система, що відповідає за просування калу до кишечнику. Всі запори у немовлят поділяються на:

Органічні запори

Запори, спричинені порушенням розвитку органів травлення. З’ясувати причину запору допомагає повне обстеження шлунково-кишкового тракту, яке призначає лікар.

Функціональні запори.

Його виникненню сприяють ряд причин:

    брак рідини в раціоні дитини. Найчастіше таке відбувається, коли починають вводити прикорм в раціон; недотримання власного раціону харчування мамою; раніше відлучення від грудей; порушення роботи головного мозку через родову травму; рахіт; дисбактеріоз кишечника; залізодефіцитна анемія

Батьки повинні розуміти, що запор для грудного малюка – це дуже небезпечне явище, воно може спричинити багато неприємностей. При запорі змінюється мікрофлора кишечника, через що в кров потрапляють отруйні речовини, а калові маси, не виходячи назовні, можуть спровокувати гнильні процеси, які викликають запалення. Крім того через часті запорів з’являються тріщини в кишечнику і може статися навіть випадання прямої кишки. Також хронічні запори призводять до порушення мікрофлори кишечника, збільшенню хвороботворної та зниження нормальної мікрофлори, що також веде до зниження імунітету.

Як лікувати?

Е слі ви зіткнулися з запорами у малюка при грудному вигодовуванні, то тут потрібно піти декількома шляхами. По-перше, мама повинна переглянути свій раціон, можливо, щось з продуктів вживаних нею викликає такий ефект, наприклад, гранатовий сік. Якщо малюк отримує прикорм або перебуває на штучному вигодовуванні, потрібно відрегулювати його харчової та питної режим, звернути увагу на те чи достатня у нього фізична активність.

Також варто звернутися до педіатра, можливо, знадобляться консультації інших фахівців і спеціальне лікування.

Обов’язково до лікаря!

Коли потрібно обов’язково йти до лікаря?

    запор супроводжується болями в животі, здуттям, зниженням апетиту; в стільці з’явилася кров; спостерігається «боязнь горщика»; у дитини знаходиться на грудному вигодовуванні немає стільця протягом двох днів; періодично з’являється каломазаніе, тобто рідкий кал мимоволі виділяється назовні, а тверді калові маси накопичуються в прямій кишці.

Швидко допоможе

Щоб допомогти дитині іспражніться, можна поставити гліцеринову свічку, або зробити мікроклізму (у 200мл води кімнатної температури додати 1ч. л. гліцерину). У віці до 1-го місяця можна влити до 25мл розчину, до 2-х місяців – не більш 40 мл, в 2-4 місяці – 60мл.

Тільки врахуйте, що це кошти для тимчасово допомоги, якщо вдаватися до них занадто часто, то може відбутися звикання і шлунок з кишечником не захочуть працювати самостійно.

PS: Якщо вам була корисна стаття, будь ласка, розкажіть про неї друзям у своїй соціальній мережі.

PSS: Висловіть свою думку чи задайте питання в коментарях, я буду рада відповісти на них.

  • запор у немовлят і зелений кал
  • запор у піврічної дитини
  • зелений кал у піврічноі дитини
  • кал в піврічної дитини
  • чим можна покращити імунітет в піврічної дитини

Comments are closed!

_0.31MB/0.00431 sec