Запор у дітей, які знаходяться на грудному вигодовуванні. Як лікувати запор у немовляти?

Запор у дітей, які знаходяться на грудному вигодовуванні. Як лікувати запор у немовляти? Запор у дітей, які знаходяться на грудному вигодовуванні. Як лікувати запор у немовляти?

Калові маси рухаються по кишечнику завдяки хвилеподібним скорочень його стінок,

це явище зазвичай називають перистальтикою. Коли калу надходить в пряму кишку, вона розтягує її і дратує нервові закінчення, які там знаходяться. У дітей грудного віку нервово-м’язовий апарат ще слаборозвинений, що й сприяє запору.

Запор у немовляти – це поширена проблема, яка викликається порушенням нормального функціонування кишечника і проявляється зменшенням частоти дефекації. Нормальний кал у немовляти повинен бути кашоподібним, а при запорі він набагато твердіше. Зазвичай діти грудного віку випорожнюються до 4-х разів на добу, але деякі – тільки один раз в день. У кожної дитини свій режим і якщо малюк грає і не відчуває дискомфорту, іспражніться тільки один раз в день, то значить він не потребує ніякої сторонньої допомоги для нормалізації частоти стільця.

Якщо дитина знаходитися тільки на грудному вигодовуванні, то його запор – це тільки наслідок неправильного харчування матері. Годувальниці потрібно строго стежити за своїм раціоном харчування, прибрати з нього їжу, яка викликає запор. Це смажені продукти, ковбаси, солодощі, макарони, рис, білий хліб і всі вироби, виготовлені з борошна вищого сорту.

Радимо годує мамі завести харчовий щоденник і записувати в нього все, що вона вживає за день. Для запобігання запору у малюка в раціоні харчування годуючої мами обов’язково повинні бути присутніми продукти, що сприяють нормалізації моторики кишечника. Це овочеві супи, хліб з висівками, каші, варене м’ясо, буряк, капуста, морква та інші овочі і фрукти.

Годує мама повинна пити в день не менше десяти 200 мл. келихів рідини, а також потрібно регулярно поїти малюка кип’яченою водою. Як пиття можна давати малюкові дитячий чай з фенхелем або укропную водичку, яка готуватися таким чином: 2 чайні ложки насіння кропу треба залити склянкою окропу, закрити кришкою і залишити настоятися. Після охолодження настій процідити.

При нестачі води в організмі дитини вона всмоктується з товстого кишечника і сухі калові маси не викликають належного рефлексу у прямій кишці. У літній час годує мамі треба з’їдати по 2 шт. сливи щодня, а в зимовий період потрібно їсти чорнослив.

Запор у дітей старше чотиримісячного віку . який знаходитися тільки на грудному вигодовуванні, може бути викликаний браком рослинної клітковини. Як відомо, запору веде їжа багата жирами і білками, але з низьким вмістом клітковини. Зазвичай вводити соки в раціон харчування малюків грудного вигодовування радить з піврічного віку, але якщо дитина страждає від закрепів, то з чотиримісячного віку потрібно починати дуже обережно поїти малюка соками.

У перші дні необхідно дати півчайної ложки розведеного наполовину водою яблучного соку, потім повільно збільшувати його кількість. При нормальній переносимості соків дитиною до кінця 4-го місяця можна доводити їх кількість до 20 мл. Найкраще для регулювання частоти стільця підійдуть яблучний, сливовий, морквяний і смородиновий сік. З чотирьох місяців можна давати слабкі відвари з сливи, буряка і чорносливу. У здорової дитини на грудному вигодовуванні запор довго не триває, потрібно тільки мамі поміняти свій раціон харчування і ввести деякі зміни в харчування малюка.

Найчастіше запор виникає у дітей при переході на змішане вигодовування або штучне харчування. Кишечник маляти ще не до кінця сформований, а тому він реагує на нову їжу запором. Дітям, які перебувають на штучному вигодовуванні і страждають запорами, з чотирьох місяців рекомендується вводити суміші з вівсяним відваром, кисломолочні суміші, соки та овочеве пюре.

Успішність лікування запорів у грудних дітей залежить від своєчасного звернення до дитячого педіатра. Не можна самостійно намагатися вирішити проблему запору у малюка за допомогою проносних засобів і клізм. Лікувальні клізми і лікарські препарати призначаються лікарем, тільки після проведення аналізів і виключення можливих серйозних причин запору.

Якщо запор у дитини пов’язаний з розвитком гострої кишкової непрохідності, хворобою Гіршпрунга або дисбактеріозом, то в першу чергу потрібно лікувати ці хвороби, а не намагатися усунути проблему запору. Зловживання клізмами для лікування запору небажано, вони призводять до звикання і переходу проблеми з дефекацією в хронічну форму через небажання кишечника працювати самостійно. Якщо малюк через запору тужиться, смикає ніжками і плаче, то полегшити його стан допоможе вже тільки клізма.

Краще для цього купити в аптеці готовий розчин для мікроклізм – препарат “Мікролакс для новонароджених”. Якщо ж запор не викликає занепокоєння у дитини, не слід відразу робити клізму, але й залишати проблему без уваги не слід. При тривалих запорах у грудничка може розвинутися дисбактеріоз кишечника, з’явитися висип і діатез, а також початися запальні процеси в травному тракті. У цьому випадку спочатку проведіть ряд заходів з метою регулювання стільця. Це роздратування анального отвору шляхом погладжування шкіри навколо неї або введенням гліцеринової свічки, регулярні викладання малюка на живіт, зарядка і масаж живота за годинниковою стрілкою.

Щоб виявити причину запору у малюків . здайте аналіз калу на дисбактеріоз. Якщо результати покажуть зміни мікрофлори кишечника у дитини, то для її корекції зазвичай лікар призначає “Дюфюлакс” – сироп лактулози. При кишкових коліках і сильного здуття живота рекомендують дати перед кожним годуванням проносні засоби “Плантекс”, “Еспумізан” і “Саб Симплекс”. Але без рецепта лікарів давати лікарські препарати від запору дітям не слід. Адже в більшості випадків запор у грудних дітей – це тільки порушення функцій дитячого організму, а не хвороба. Значить, батькам потрібно просто виявити причину виникнення запору і вжити заходів для її усунення разом з лікарем-педіатром. Самолікуванням запору займатися не радимо.

– Повернутися в зміст розділу “Акушерство.”

  • саб симплекс як давати

Comments are closed!