Запор при грудному вигодовуванні: як лікувати запор при годуванні груддю

Запор при грудному вигодовуванні: як лікувати запор при годуванні груддю Запор при грудному вигодовуванні: як лікувати запор при годуванні груддю

Проблеми з кишечником – це, мабуть, один з найнеприємніших супутників вагітності. Як правило, після пологів поліпшення рідко приходять, тому запор – це проблема багатьох годуючих мам.

Причини для запору можуть бути різні, починаючи від фізіологічних і закінчуючи вже безпосередньо проблемами психологічного характеру. Почнемо з фізіологічних, адже, в основному, саме вони і є основною причиною для запору.

Різка зміна гормонального фону. Наш кишечник завжди дуже болісно реагує на зміну гормонального фону, тому такий різкий перепад, природно, не міг пройти для нього непоміченим.

Тиск самої матки. Як правило, навіть після пологів, матка все ще залишається збільшеною і тисне на кишечник, що, у наслідку, може привести до запору. Відразу після пологів, вага матки становить приблизно один кг, і ця вага надає дійсно вагомий тиск на кишечник. Як правило, такий тиск може тривати від 6 до 8 тижнів, іноді трохи менше. Іноді трохи пізніше.

Під час вагітності та пологів, кишечник трохи зміщується і йому необхідний час, щоб знову повернутися на покладене йому положення.

Неправильно підібрана дієта. Робота кишечника безпосередньо залежить від тих продуктів, які в нього потрапляють, тому, якщо ми будемо підбирати їх неправильно, то небезпека запору зросте. Це відбувається і при нормальному стані, а коли воно ще й ускладнено додатковими факторами, то природно, що наслідки будуть не особливо приємні.

До психологічних причин відносять скутість і скутість матері після пологів; всілякі стреси, турботу про свою дитину і переживання з цього приводу. Також страх того, що сильне тужением може призвести до того, що шви розійдуться (при кесаревому розтині) або ж виникнуть серйозні проблеми з гемороєм, до чого у вагітних і у породіль є особливо висока схильність. Для того, щоб впоратися з цими причинами, необхідно в першу чергу максимально захистити маму від усіх проблем і берегти її нерви. Це покладається безпосередньо на сім’ю.

Фізіологічні причини набагато більш прозаїчні. Як правило, в основному до запорів призводить тиск матки на кишечник. Матка після пологів знаходиться в ще збільшеному стані і сильно тисне на кишечник, через що можуть виникати проблеми. До причин можна віднести ще і зсув кишечника. Ну і звичайно ж, найпоширеніша причина для запору – це неправильно підібране харчування. За цим взагалі необхідно стежити дуже ретельно.

Як зробити так, щоб запор при годуванні груддю не став настільки болючим? Перше правило, яке варто запам’ятати – як би погано не було, використовувати будь-які медикаменти протипоказано. Адже це може вплинути на молоко і, відповідно, на Вашу дитину. Є деякі проносні, які можна приймати при грудному вигодовуванні, але їх може призначити тільки лікар. Сильно зловживати їх використання небажано.

Правильне харчування – ось основна запорука життя без запорів. На цей момент необхідно повністю виключити з раціону продукти, які погано засвоюються організмом. Більше кисломолочних продуктів, овочів і рідких супів, менше хліба, міцного чаю і вузький пиши.

Можна приймати трав’яні настої, але при годуванні груддю вони небажані. Підійдуть настої з агрусу, відвар з буряка. Це старі добрі перевірені і абсолютно безпечні народні засоби.

Як же можна боротися з запорами? Важливо врахувати, що запор при грудному вигодовуванні повністю виключає будь-яку можливість прийнятті медикаментів, так як це може вкрай негативно позначитися на здоров’ї, як матері, так і її дитини. Взагалі, краще всього проконсультуватися з лікарем, який призначить правильну дієту, а також порадить, що краще робити. Але деякі елементарні правила все-таки можна виділити і самостійно. По-перше, важливо приймати в їжу тільки ті продукти, які добре засвоюються. По-друге, необхідно позбутися від психологічної напруги і зменшити кількість стресів, які також можуть стати причиною запору. Тоді Ви зможете позбутися від нього набагато швидше.

  • запори при годуванні груддю
  • запори під час годування груддю
  • запор після пологів
  • запори при грудному вигодовуванні
  • запори після родів
  • запор при годуванні груддю
  • запор після родів
  • запори після пологів
  • запор після родів що робити
  • запори при годуванні грудьми

Comments are closed!