Замінники цукру – Найцікавіше в блогах

замінники цукру – Найцікавіше в блогах Речі, які нас повнять

1. Електронна пошта

Ви спілкуєтеся зі своїми колегами, що сидять в сусідньому кабінеті, по ICQ або електронною поштою? У кращому випадку по телефону? Ви ніколи не даєте собі труда просто дійти до них? Тоді будьте готові

до того, що кожен рік ви будете додавати по кілограму.

2. Штучні замінники цукру

Про замінниках цукру

Цукор шкідливий не тільки для фігури, але і для здоров’я. Це цілком пояснює зростаючу популярність аналогів цього солодкого продукту. Але чи так корисні замінники цукру? Про це розповість наша стаття.

Чим шкідливий рафінований цукор?

Не заглиблюючись у наукові хащі можна назвати ряд неприємних наслідків, до яких призводить підвищене споживання цукру і продуктів на його основі і це:

– порушення жирового обміну, внаслідок чого відбувається трансформація навіть найбільш корисних елементів живлення в жирову тканину;

– підвищений ризик розвитку деяких захворювань (це в першу чергу атеросклероз і цукровий діабет);

– збій обміну холестерину.

Що потрібно знати про замінниках цукру?

Багато людей переходять на споживання замінників цукру, будучи впевненими в абсолютній безпеці цього продукту для фігури і для здоров’я. Насправді все йде не так райдужно. Відповідно до проведених на піддослідних щурах дослідженням, вдалося з’ясувати, що регулярне споживання замінників цукру може привести до ожиріння, оскільки будь-який з них не позбавляє від відчуття голоду, а навпаки – провокує підвищений апетит (це відбувається через збій обмінних процесів в організмі). Вживаючи замінники цукру, варто уважно ставитися до вибору продуктів для раціону харчування – вони повинні добре насичувати, не перевантажуючи організм калоріями.

Види замінників цукру

Варто зауважити, що більша частина замінників цукру не може бути віднесена до безпечних для здоров’я продуктів. Ми розповімо вам про плюси і мінуси найбільш популярних аналогів цукру, ну а ви зробите свій вибір, виходячи з отриманої інформації.

Замінник цукру – Сахарин

Сахарин солодше цукру в рази (точніше сказати в 300-500 разів). Його випускають у формі таблеток (добова норма споживання не повинна перевищувати 4 шт.). Багаторічні дослідження впливу сахарину на організм людини дозволили встановити, що він збільшує шанси розвитку пухлинних процесів.

Замінник цукру – Сукламат

Сукламат некалоріен. Він не має жодного стороннього присмаку, тому не змінює смакової гами підсолоджувати продуктів. Сьогодні цей замінник цукру випускають в рідкій формі та у вигляді таблеток (всього 1 таблетка сукламата еквівалентна повної чайній ложці цукру). Вхідні в його склад речовини (сахарин натрію і цикламат натрію) солодше цукру в багато разів. На жаль, даний продукт не позбавлений і недоліків – у деяких людей він викликає алергічну реакцію.

Аспартам включає до свого складу амінокислоти: аспаргиновой і фенілаланіновой. Калорійність 1 г препарату досягає 4 ккал. Після теплової обробки солодкий смак цього продукту повністю втрачається. При тривалому прийомі можливі такі побічні ефекти:

• Підвищений апетит

• Алергічна реакція

Випускають аспартам у вигляді таблеток. Максимальна добова доза не повинна перевищувати 40 м. Через високого ризику неприємних наслідків цей препарат не рекомендують вживати при невеликому надлишку ваги.

Замінник цукру – Ксиліт

Ксиліт (його позначають як Е 967) випускають у вигляді порошку. Калорійність 1 г продукту не перевищує 4 ккал. За солодощі ксиліт повністю аналогічний сахарозі, він швидко засвоюється організмом і у здорових людей не викликає коливань рівня цукру в крові. При діабеті ксиліт знижує рівень глюкози, тому він ідеально підходить групі людей з даним захворюванням. Серед побічних дій ксиліту варто виділити жовчогінний і послаблюючий ефект. При нормальній переносимості препарату добова доза може досягати 40 г, а за наявності певного дискомфорту її варто знизити до 20 г. Ксиліт не втрачає свого смаку і при тепловій обробці.

Замінник цукру – Сорбіт

Сорбіт випускають у вигляді порошку. Він добре розчиняється в рідині і повністю засвоюється організмом. У натуральному вигляді він присутній у фруктах і ягодах (особливо його багато в горобині). За солодощі він поступається глюкози в 2 рази, а його калорійність сягає 3.5 ккал в 1 г. Добова доза сорбіту не повинна перевищувати 35 м. Побічні дії аналогічні тим, що притаманні ксиліту.

Фруктоза солодше сахарози в 2 рази і сьогодні її вважають чи не ідеальним замінником цукру. На жаль, безконтрольне споживання фруктози може викликати збій у кислотно-лужному балансі організму.

  • замiнники цукру таблетки для схуднення

Comments are closed!

_0.31MB/0.01198 sec