Замінники цукру (цукрозамінники), шкоду замінників цукру, стевія – рослинний замінник цукру

Замінники цукру (цукрозамінники), шкоду замінників цукру, стевія – рослинний замінник цукру Замінники цукру (цукрозамінники), шкоду замінників цукру, стевія – рослинний замінник цукру

Шкода цукру очевидний, його нерозумне вживання провокує діабет,

ожиріння, порушення обміну речовин і карієс. Але нешкідливі чи так звані замінники цукру, часто вживані тими, хто намагається стежити за своїм здоров’ям і вагою?

Основними сахарозаменителями є сорбіт і ксиліт. Вони так само, як і цукор містять багато калорій, але не псують зубів і засвоюються повільніше звичайного цукру. Їх основний і великий мінус – це те, що вони можуть викликати розлад шлунку, а також можуть бути індивідуально нестерпними.

Аспартам – це на даний момент найбільш популярний замінник цукру. Містить мало калорій, може повноцінно замінювати цукор, але при нагріванні руйнується, і це не дозволяє використовувати його в кондитерських виробах. Має аспартам і протипоказання – не можна вживати людям із захворюваннями, що супроводжуються порушенням метаболізму фенілаланіну.

Глюкозо-фруктові сиропи – повноцінно замінювати цукор вони не можуть, хоча порівняти з медом за складом.

Однак, вживаючи низькокалорійний замінник цукру, можна отримати зайві кілограми і плюс ще проблеми зі здоров’ям. Чому? Справа в тому, як відбувається сам механізм переробки цукру. Смакові рецептори дають сигнал про надходження солодощі, після цього починається вироблення інсуліну і активізується спалювання цукру, який міститься в крові. Рівень цукру істотно падає. У цей час, шлунок, який також отримав сигнал про надходження солодкого, чекає належні йому вуглеводи. А ми, вживши цукрозамінник, йому даємо нуль калорій. Ображений і обділений організм цю стресову для нього ситуацію запам’ятовує, і наступного разу, коли надходять вуглеводи, відбувається потужний викид глюкози, який тягне за собою вироблення інсуліну і відкладення про запас жиру. Виходить якийсь замкнутий круг, в якому ми знижуємо калорійність, вживаючи цукрозамінники, а у відповідь все ж отримуємо і зайві кілограми і проблеми зі здоров’ям.

При цьому не обов’язково використовувати замінник цукру в таблетках – він міститься майже в будь-якому продукті відділу дієтичного харчування. Замість цукру в таких продуктах може міститися аспартам, сахарин, тауматин, цикламат.

Науково підтверджено, що вживання в їжу штучних підсолоджувачів пов’язане з ризиком для здоров’я.

Широко використовуються в продуктах харчування і особливо в напоях цукрозамінники можуть викликати не тільки головні болі, але і серйозні психічні захворювання, безсоння, втрату пам’яті.

Аспартам (E 951) є найбільш шкідливим з цукрозамінників. При нагріванні до 30 градусів він розпадається на фенілаланін і метанол. Метанол перетвориться у формальдегід – найсильніший канцероген, а фенілаланін в поєднанні з іншими білками стає токсичним. Зареєстровано багато випадків отруєнь аспартамом.

Організм на його застосування може реагувати запамороченням, нудотою, порушенням травлення, головними болями, прискореним серцебиттям, збільшенням ваги, і це далеко не повний перелік його реакцій.

Цикламат (Е 952) заборонений за звинуваченням у канцерогенності в США з 1969 року.

Тауматин (Е 957) також заборонений, порушує гормональний баланс.

Сахарин (Е 954) – це перше синтетичне солодке речовина. Його канцерогенність вже підтверджена багаторічними дослідженнями.

Синтетичні цукрозамінники є для організму чужими речовинами, і не можуть бути засвоєні і виведені з організму, як звичні натуральні продукти. Це ще одна додаткова навантаження на організм, що викликає проблеми зі здоров’ям.

Небезпека синтетичних цукрозамінників очевидна . але чому ж виробники продовжують їх використовувати?

    вигода – синтетика сильно поступається в ціні натурального цукру; практичність – замінники на основі сахарину є консервантами; ще раз вигода – той же аспартам підвищує апетит і викликає спрагу, а це суттєво збільшує обсяги продажів.

Все це є фактами на користь натурального цукру, розумне споживання якого не приносить набагато менше шкоди, ніж синтетичні цукрозамінники. Крім усього іншого, цукор є потужним антидепресантом, адже при його надходженні в організм відбувається синтез «гормону радості» – ендорфіну.

Так, повноцінний штучний замінник цукру поки не знайдений. Можна використовувати натуральні продукти для заміни цукру: фрукти, мед, сухофрукти.

Але є і ще одна альтернатива.

Стевія – рослинний замінник цукру

Ще в далекому 1931 два французьких хіміка виділили екстракт з парагвайського рослини – стевії . Отримали з нього білий кристалічний порошок – стевіозід. Це глікозид, що складається з глюкози, софорози і стевіола.

Але тільки в 1974 р. китайський дослідник Тей Фу Чен застосував безалкогольний метод екстракції і отримав концентрований екстракт – і солодкий і корисний. Екстракт із стевії солодше від 100 до 300 разів більше цукру, але головне – він не дає ніяких побічних ефектів!

Крім усього, стевія містить речовини, які служать будівельним матеріалом для виробництва гормонів. У складі її також різні мінеральні сполуки, вітаміни, ефірні масла, амінокислоти, пектини.

Корисні властивості стевії

    сприяє зниженню вмісту цукру в організмі хворих на цукровий діабет; покращує роботу підшлункової залози; нормалізує тиск; оберігає зуби від псування; сприяє загоєнню зовнішніх і внутрішніх ран; знижує рівень холестерину в крові; відновлює обмін речовин; зміцнює капілярну систему; допомагає боротися з почуттям голоду; підсилює концентрацію уваги; покращує травлення; підвищує енергетичний рівень; бореться з грибками; дезінфікує рани; профілактика атеросклерозу, цукрового діабету, ожиріння та інших захворювань; водний настій стевії є хорошим косметичним засобом.

У стевії не виявлено жодного побічного ефекту і вона не має жодної калорії.

Всі її гідності дозволяють активно пропагувати стевію як замінник цукру, тим більше її можна вирощувати і в наших кліматичних умовах влітку, а також вдома.

Лілія Юрканіс

для жіночого журналу InFlora. ru

При використанні та передруці матеріалу активне посилання на жіночий онлайн журнал InFlora. ru обов’язкове

  • стевия і жіночі гормони
  • цукор з стевія
  • чи є синтетична їжа повноцінним замінником натуральних продуктів

Comments are closed!

_0.32MB/0.00764 sec