Залишитися в худих: як утримати вагу – ФОТО | LADY. Day. Az

Залишитися в худих: як утримати вагу – ФОТО | LADY. Day. Az Залишитися в худих: як утримати вагу – ФОТО

2 травня 2014 в 20:32

Якось раз в одній телепередачі я почула таку фразу: “Існує безліч способів боротьби із зайвою вагою, але жоден з них не дає 100%

результатів. Людина, яка знайде такий спосіб, стане найбагатшою у світі “.

Ось таке повне оптимізму заяву. Отже, виходить, що схуднути раз і назавжди неможливо або, якщо пощастило скинути вагу, то потім все життя треба в усьому собі відмовляти і за цим самим вагою стежити цілими днями і ночами?

Повертаємося з бессознанкі.

Давайте спробуємо розібратися, а звідки він взагалі береться? Стандартними відповідями на це питання нікого не здивуєш: у мене гени такі, у мене в родині всі повні; у мене просто кістка широка; хорошої людини повинно бути багато; чоловіки на кістки не кидаються, я мало їм, але товстію; я їм, коли нервую і т. д. і т. п.

Насправді, це все виправдання, якими люди намагаються логічно пояснити те, що їм незрозуміло. Справжні причини зайвої ваги у кожної людини свої, і з’ясувати їх можна, довірливо поспілкувавшись з власним організмом. Робиться це двома способами: раціональним і нераціональним. Кому що ближче.

Отже, якщо ви абсолютний логік, то запасіться блокнотом і ручкою. У цей диво-блокнот протягом тижня, а ще краще двох, записуйте все, що з’їли, і найголовніше – чому ви це з’їли. Наприклад: ви вирішили вранці з’їсти йогурт, з’їли, і так добре пішло, що апетит тільки ще більше розігрався.

Тому відразу схопилися за булочку, а там і бутербродик з ковбаскою на очі попався. Все це потрібно занести в блокнот: з’їла йогурт, щоб вгамувати голод. Навіщо? Щоб відчувати себе добре. Навіщо? Щоб була енергія для роботи. З’їла булочку. Навіщо? Щоб заспокоїтися. Навіщо? Коли я їм, я заспокоююся і отримую задоволення. Навіщо? Щоб бути впевненою в собі.

Загалом, діяти потрібно в такому дусі. Можна зробити багато відкриттів. Наприклад, може виявитися, що більшість прийомів їжі було зроблено від нудьги, від самотності, від бажання відволіктися від роботи, заїсти образу, за компанію, “красивий бутербродик” на очі попався.

Вести такий облік, звичайно, найвищою мірою занудство, але зате дуже і дуже ефективно. Чому? Тому що таким допитливим чином ми швидко виявимо приховану вигоду зайвих кілограмів. Зайва вага сам по собі не приходить, він завжди нам потрібен для чогось – так само, як і всі шкідливі звички.

А якщо зрозуміти, навіщо ми об’їдаємося насправді, ми зможемо знайти більш корисні способи отримання цих так потрібних нам вигод. Наприклад, прихованої вигодою може бути: можливість уникнути спілкування (важко говорити з набитим ротом, тому в незнайомій компанії сором’язлива людина починає метати тістечка і делікатеси одне за іншим, а деякі перекидають келихи зі спиртним).

Головна мета такого обліку – усвідомлення.

Навчитися розуміти свій організм можна, не вдаючись до блокнотика. Якщо ви не боїтеся зійти за божевільну, то можете запросто поспілкуватися зі своїм несвідомим. І воно вам обов’язково відповість, навіщо воно змушує вас впихати в себе три порції гамбургерів, п’ять шоколадок і здійснювати нав’язливі автоматичні дії, поїдаючи одне за іншим печиво, завмерши біля екрану телевізора.

Сядьте, розслабтеся, закрийте очі і дозвольте своєму несвідомому дати відповідь на ваше запитання: “Частина, відповідальна за зайву вагу, для чого ти підтримуєш вагу в такому стані?” Відповідь може прийти у вигляді метафори, образу, відчуття, а, можливо, навіть у вигляді конкретної фрази.

Отже, ми виявили всі хороше і добре, що дає нам зайву вагу. Тепер потрібно визначити, чи можна зберегти всі ці вигоди, використовуючи якісь інші способи. Підключаємо фантазію і пропонуємо своєї “товстої” частини альтернативні варіанти. Варіантів має бути не менше трьох.

Головне – переконатися в тому, що ваше несвідоме готове їх прийняти. Запитуємо всередині себе: “Частина, що відповідає за зайву вагу, чи згодна ти взяти на себе відповідальність за використання обраних варіантів поведінки”?

Наприклад, замість того, щоб їсти кожного разу, коли хочеться відволіктися від роботи, можна попити води, почитати статтю, зробити парочку вправ, поговорити з кимось з колег, прогулятися. А замість того, щоб заїдати своє роздратування булочками і пельменями, можна навчитися виражати свої почуття і бажання відкрито і тактовно.

А якщо “обжіраловка” пов’язана з нудьгою і самотністю, спробуйте замість наповнення тарілки і живота знайти друзів і цікаві справи, навчитися спілкуватися.

Коли всі перешкоди видалені, можна приступати до формулювання мети. Мета обов’язково повинна бути позитивною. Замість “схуднути” краще говорити так: “Хочу бути стрункою”. Замість “позбутися зайвої ваги”, “боротися з ожирінням” підійде щось говорять про те, що потрібно придбати, замість втраченого.

Наприклад, навички здорового харчування, здорового способу життя, що сприяють стрункої фігури. Важливо чітко визначити, скільки саме ви хочете важити. Також визначте швидкість досягнення мети, щоб відчувати себе комфортно. Занадто швидко – просто небезпечно, а надто довго – позбавить вас мотивації, тому що не буде помітно результату.

Обов’язково потрібно перевірити своє ставлення до бажаної мети. А то ж як буває: дружина стала стрункою як лань, а чоловік її в тузі і не радий зовсім, а все тому, що пухленьких любить! Тому, обов’язково запитайте себе: нічого я не втрачу, досягнувши мети? Чи збережуться всі переваги існуючого становища?

Що приховує жир

Пам’ятаєте рекламу, де перед дзеркалом стоїть струнка красуня і з захопленням розхвалює свою фігуру, яку, як ми дізнаємося в фіналі ролика, приховує “ненависний жир”? А адже людям, страждаючим зайвою вагою, дійсно заважає невірне уявлення про себе.

Посудіть самі: як ви станете стрункою, якщо весь час повертаєтеся до образу товстушки? Ви його бачите в дзеркалі, на фото, ви повністю асоційовані з ним! Тобто виходить, що мета з позитивної перетворюється на негативну.

Отже, перше, що потрібно зробити, це викинути всі фото, які вам не подобаються і компрометують вашу струнку фігуру. А фото, де ви сама досконалість, ставимо на саме видне місце. А якщо таких немає, не біда – вирізаємо з журналу фотографію сподобалася моделі, приклеюємо їй своє обличчя і ставимо на чільне місце.

Ось вона наша мета! Вживу в цей образ, походіть з ним. Уявіть, що все вже відбулося. Як відчуття? А щоб ефект посилити, придумайте своєї нової, вже досягла цілі особистості інше, красиве ім’я, щоб воно було співзвучне мети заходу.

Це зробити потрібно обов’язково, адже в майбутньому ви вже зовсім інша, а старий образ не повинен тягнути вас назад. Частіше приміряйте на себе новий образ, тому що, якщо ви ходите як стрункий чоловік, думаєте як стрункий чоловік, їсте як стрункий чоловік і виглядаєте як стрункий чоловік, то ви і є – стрункий чоловік!

Один заєць дуже боявся, навіть шереху власних вух на вітрі. Тому коли зустрів чарівника, попросив, щоб той його перетворив на ведмедя. Чарівник виконав його прохання.

Наступного дня заєць-ведмідь зустрів зграю вовків. Як ви думаєте, що він зробив? Замість того щоб з ревом кинутися на них і розігнати за три секунди, він підібгав хвоста і помчав у ліс. Вовки ще довго стояли спантеличені.

Мораль проста: навіть якщо ваш зовнішній вигляд і поведінка змінилися, але переконання залишилися колишніми, тобто ви продовжуєте себе сприймати як жалюгідну, некрасиву, жирну особистість, то скоро такий знову станете.

Міняти негативні установки на позитивні. Про це дуже докладно я писала в попередніх статтях: “Запрограмуй себе на удачу”, “Звідки родом наші комплекси”, “Люблю себе і користуюся взаємністю”, “Я не боягуз, але я боюся” …

Адже мрії збуваються тільки у тих людей, які дозволяють їм збуватися і вважають себе гідними цих високих і прекрасних цілей.

Comments are closed!

_0.32MB/0.00667 sec