Зайва вага у дітей | Для схуднення і здоров’я

Зайва вага у дітей | Для схуднення і здоров’я Зайва вага у дітей

Все починається з дитинства: над худеньким дитиною зітхають бабусі, добре засвоїли правило: «поки товстий сохне, худий здохне» і намагаються нагодувати, щоб виправити «тяжке» становище.

Дитину годують з домовленостями

і з приповідками:

ложечка за маму, ложечка за тата…

поки він не з’їсть все, навіть якщо він вже не хоче. Дитину постарше просто примушують з’їсти все, що лежить на тарілці. А потім ще за «хорошу поведінку за столом» дають солодке або пакетик чіпсів.

В результаті дитина звикає є багато і вже не здатний зрозуміти, що їжа потрібна для втамування голоду, а не для задоволення.

Адже психологи кажуть, що повнота часто є результатом психологічного дискомфорту. Діти «заїдають» свої страхи, відсутність любові та уваги з боку батьків.

Чим небезпечний зайва вага у дитини :

Лікарі попереджають, надмірна вага веде до підвищення захворюваності дітей, у тому числі запаленням легенів, а потім і серцево-судинним хворобам.

Як правило, повні діти малорухливі, так як їм важко грати в рухливі ігри з однолітками, зручніше сидіти вдома перед телевізором або комп’ютером, та й батьки не проти, дитина вдома, під наглядом. Виходить замкнуте коло, який може привести до ожиріння.

В кращому випадку вчасно заб’ють тривогу лікарі, і батьки і не допустять розвитку ожиріння у дитини. Але навіть у цьому випадку жирові клітини, що з’явилися в дитинстві зіграють потім значну роль в появі надлишкової ваги у молодої жінки, коли вона вийде заміж і турбота про зовнішній вигляд зміниться турботами про чоловіка і дітей.

У гіршому варіанті дівчинка підліток вирішить схуднути самостійно будь-якими способами і доведе себе до анорексії та психіатричної клініки.

Батьки начебто не винні, вони просто не усвідомлюють проблему, а значить і не можуть допомогти дітям з нею впоратися. До того ж сучасне споживче товариство, реклама також «допомагають» ростити товстунів.

Такі очевидні і всім зрозумілі речі як здорова їжа, обов’язковий здоровий сніданок. суворе обмеження часу, проведеного перед комп’ютером або телевізором і фізична активність на свіжому повітрі, залишаться словами, поки батьки не почнуть своїм прикладом показувати дітям, що все це дійсно необхідно.

Батькам, які хочуть виростити здорову дитину, доведеться, можливо, пожертвувати своїми зручностями і самим перейти на здорове харчування, проводити вільний час не перед телевізором, а піти погуляти, порухатися разом з дітьми.

На жаль, наші діти набирають зайву вагу не лише через переїдання і низької фізичної активності, а й через погану екологію, використанні хімії при готуванні і зберіганні продуктів.

Основні причини надмірної ваги у дітей :

    перегодовування; надлишок солодкого, у тому числі і газованих напоїв, і солодких соків; стреси, якщо дитина не відчуває підтримку дорослих, він також як і дорослі може почати заглушати свої печалі і страхи вуглеводами; недосипання – вчені довели, що воно є однією з причин появи надмірної ваги; малорухливий спосіб життя; реклама висококалорійної «поганий» їжі – чіпси, гамбургери, в яких немає нічого корисного, а тільки порожні калорії і все, що називається фаст-фудом; генетичні передумови; порушення в роботі ендокринної системи.

Кілька практичних порад щодо запобігання набору зайвої ваги: ??

    Замість цукерки чи печива, солодкого соку, запропонуйте дитині фруктовий десерт. Варто частіше готувати овочеві салати, манну кашу замініть вівсяної. Не вчіть дитину доїдати все, тому що треба, звичайно при цьому неповинно бути ситуації, коли вміст тарілки залишається, а дитина отримує солодке. Постарайтеся, щоб дитина дивилася менше реклами по телевізору. Більше гуляйте, не шкодуйте грошей на все, що пов’язано з рухом: басейн, заняття в спортивних секціях, покупка велосипеда або роликів. Після школи дитина повинна бути зайнятий, не повинно бути багато вільного часу, від неробства тягне на кухню, щоб що-небудь пожувати. Навчіть дитину любові до самого себе, до власного тіла. Найголовніше пам’ятаєте, що будь-які слова марні, якщо ви своїм прикладом вчіть зворотного. Якщо ви звернули увагу на зайву вагу дитини, відвідайте лікаря, щоб виключити гормональні проблеми в організмі.

Важливо:

    Якщо ви вважаєте, що у дитини є надмірна вага, а дитина здорова і рухливий, у нього багато занять і друзів серед однолітків, можливо, ви помиляєтеся. Не варто впадати в іншу крайність і самостійно, без консультації лікаря, садити його на дієту.

Цікава стаття? Поділіться з друзями:

  • Як схуднути дитині самостійно без батьків

Comments are closed!