За вухом кулька – що це

За вухом кулька – що це За вухом кулька – що це?

Шарик за вухом найчастіше виявляється атеромою . Це доброякісна пухлина, розвиток якої обумовлено закупоркою протоки сальної залози, або куляста кіста, вистелена зсередини плоским епідермісом і заповнена біло-жовтої творожистой масою.

Атерома може виникнути в будь-якому

віці, як у жінок, так і у чоловіків. Статистика, правда, стверджує, що діти і підлітки страждають від цього захворювання помітно рідше, ніж люди, яким за тридцять. При цьому найчастіше атерома вражає людей, схильних до фурункульозу.

Найчастіше атероми утворюються в тих зонах тіла, де сальні залози навантажені більшою мірою. Крім області вуха, атероми можуть розташовуватися і на шкірі голови, обличчя, спини тощо.

Зовні атерома являє собою щільне і рухливе утворення, що має чіткі контури, не спаяні з сусідніми тканинами. Зміни кольору шкіри при цьому не відбувається. Одиничні і множинні атероми і на дотик і на вигляд нагадують щільний кульку.

Причинами виникнення і розвитку атером можуть бути порушення гігієнічних постулатів догляду за шкірою взагалі і за вухами зокрема . Крім того, провокувати виникнення подібних утворень можуть часті переохолодження, застосування нестерильного і багаторазового інструменту для косметичних процедур, наприклад, для пірсингу або тату, часті запальні процеси в області вуха, ендокринні проблеми, посилене виділення із залози сала, цукровий діабет.

Атерома може розвиватися досить повільно, протягом довгого часу, не турбуючи людини.

У початковій стадії захворювання особливих дискомфортних відчуттів людина не відчуває, можливо відчуття печіння та свербежу в місці закупорки залози, після чого процес нагадує первинну стадію виникнення фурункула. Однак, дещо пізніше почервоніння пропадає, залишаючи після себе м’яке щільне новоутворення.

У другій стадії кіста поступово ущільнюється, оскільки сполучна тканина проростає в вміст порожнини атероми. Далі пухлина ще більш ущільнюється, набуваючи характерну форму атероми.

З часом вміст атероми починає нагноюватися, і ознаки цього явища знову подібні симптомів созревающего фурункула. Починається місцева гіперемія, можливий як місцевий, так і загальний ріст температури, головний біль і інші ознаки інтоксикації. Дозвіл цього процесу може відбутися самостійно, коли атерома розкривається, але й швидко гоїться, залишаючи після себе неестетичні рубці, що стягують шкіру. Згодом тут може розвинутися нову освіту. Однак, атерома може і не розкритися самостійно, в такому випадку процес зазвичай затихає, і так само обдично поновлюється через яке той час.

З початком різних дискомфортних проявів хворого починає тягнути до лікарні на прийом до лікаря. Звичайно, почати турбуватися про свою болячки слід набагато раніше, оскільки запальні процеси нерідко чреваті різними ускладненнями.

Як лікувати кульку за вухом?

Лікують атерому одним – хірургічним – методом. Її просто видаляють. При цьому кісту недостатньо просто розкрити і видалити вміст, необхідно вилучити і капсулу для запобігання рецидиву захворювання. Найбільш ефективно операція здійснюється в період, коли атерома ще не запалені. Капсула кісти в цей час ще щільна і простіше відділяється від навколишніх тканин. Після початку запального процесу капсула розм’якшується, а сусідні з атероми тканини набувають всі ознаки набряклості. Компоненти пухлини починають руйнуватися і видалити їх повністю набагато складніше.

Операцію здійснюють під місцевою анестезією в поліклініці. Над пухлиною шкіра розрізається, вміст випускається, а капсула видаляється. Потім накладають пару косметичних швів і антисептичну пов’язку. У разі операції з нагноившейся атеромою нерідко призначають антибактеріальне лікування. Після цього людина може йти додому, а в лікувальний заклад ходить лише з приводу перев’язок і зняття швів.

У Вас часто бувають проблеми зі здоров’ям? Тоді наша передплата – саме для Вас!

  • кулька за вухом
  • пухлина за вухом
  • Кіста за вухом
  • пухлина за вухом що робити
  • ущільнення за вухом
  • як лікувати пухлину за вухом

Comments are closed!