Юлія Чехоніна: Ідеальна дієта від Юлії Чехонін – Здорова Росія

Юлія Чехоніна: Ідеальна дієта від Юлії Чехонін – Здорова Росія Ідеальна дієта від Юлії Чехонін

Кожен, хто колись сидів на дієтах, знайомий з неприємним замкнутим колом. Спочатку худне відчуває дискомфорт від накладених обмежень, потім – від неминуче повертаються кілограмів.

Невже ідеальної

дієти не існує?

Чому ми полнеем?

Єдина причина повноти – це надмірне харчування. Якщо ви поправляєтеся, значить, в організм надходить більше калорій, ніж ви витрачаєте.

Незважаючи на те, що це загальновідомий факт, набір зайвих кілограмів нерідко намагаються пояснити гормональними порушеннями.

Гормональні причини ожиріння зустрічаються дійсно нерідко. Тим не менше, треба розуміти, як саме вони «працюють».

Як гормональні порушення позначаються на вазі?

Самі по собі порушення роботи гормональної системи ніяк не впливають на жирові відкладення. Жир відкладається тільки в тому випадку . якщо калорійність денного раціону перевищує потреби організму.

Іншими словами, «гормональні» кілограми з’являються все одно через переїдання.

Причина переїдання в такому випадку досить проста. Гормональні зміни призводять до непомітного, але досить значного підвищенню апетиту . Людина може цього і не помітити, зате наслідки з часом стають очевидними.

Увага . Підвищений апетит – один з частих супутників і залізодефіцитної анемії.

Якщо зайві кілограми, на вашу думку, з’являються «на порожньому місці» – почніть з аналізу крові і відвідування ендокринолога .

Чому кілограми повертаються після дієт?

Голодні дні людському організму категорично протипоказані. Їх підступне наслідок – уповільнення обміну речовин .

Нічого дивно в цьому немає. Поки ви обділяєте організм необхідними ресурсами, йому доводиться ці ресурси заощаджувати.

Якщо організм отримує в день менш 800 ккал – він сприймає недолік харчування як голод. Мозок сигналізує про це гормональній системі, і у людини з’являється сильне почуття голоду .

Такий стан неминуче рано чи пізно призводить до зривів і значного набору ваги. Через неконтрольованого апетиту і уповільненої обміну речовин зайві кілограми повертаються набагато швидше, ніж йшли.

Цей процес працює, як гойдалки. Кожна наступна спроба обмежувати харчування призводить до того, що кілограмів втрачається все менше, а набирається – все більше .

Щоденні потреби в калоріях ви можете порахувати за допомогою калькулятора.

Чому з кілограмами не треба боротися?

Коли ви боретеся із зайвими кілограмами – ви боретеся з самим собою.

Саме різкі обмеження призводять до непереборної тязі до солодких і жирним продуктам. Саме вони можуть дати голодному організму максимум швидких калорій.

Такий стан називається «дієтична депресія» . Чим більше обмежень – тим глибше ця депресія, і тим більше тяга до всього того, що ви собі заборонили.

І як худнути без зривів?

Не відмовляйте собі в борошняному і солодкому зовсім – їжте його на сніданок. У першій половині дня обмін речовин найбільш активний, так що отримані калорії ви встигнете витратити.

Правда, сніданок не повинен складатися з одного шматка торта. Крім вуглеводів, вам потрібно нежирне білкове блюдо (наприклад, сир), а також фрукт або овоч і гарячий напій.

Найпростіший спосіб худнути без почуття голоду – харчуватися дрібно. Адже при частому прийомі невеликих порцій їжі людина не тільки не встигає зголодніти, але і звикає не переїдати, коли сідає за стіл.

Після повноцінного сніданку обов’язково зробіть ще один перекус до обіду. Нехай це буде фрукт або кисломолочний продукт.

Потім – повноцінний обід . При виборі страв зробіть акцент на «перше». Ідеальним варіантом буде овочевий суп, який при мінімумі калорій непогано втамовує голод.

Через пару годин після обіду знову перекусите. І обов’язково з’їжте йогрутом або фрукти перед виходом з роботи. Це універсальний рецепт позбавлення від вечірнього обжерливості .

Якщо ввечері все-таки дуже хочеться їсти – почніть вечерю з тарілки овочевого супу, а потім встаньте з-за столу хвилин на двадцять.

Усе ще голодні? З’їжте білкове блюдо з овочевою нарізкою – нежирне і несмаженої м’ясо або рибу. За годину до сну випийте чашку кефіру.

Така вечеря, з одного боку, не дозволить вам лягти спати голодним. З іншого – дозволить наступним ранком прокинутися з хорошим апетитом, щоб повноцінно поснідати.

Повторимо для тих, хто любить записувати

Обов’язково з’їсти в день :

– три білкових страви,

– п’ять фруктів,

– тарілку супу.

Плануючи щоденний раціон, можна орієнтуватися на наступну схему.

Сніданок . чверть тарілки займає білкове блюдо, чверть – вуглеводне і дві чверті – овочі або фрукти.

Перекус . сирок і чай або йогурт і фрукт.

Їжте менше жирів, смаженого, копченого і продуктів з доданим цукром. Контролюйте обсяг порцій.

І обов’язково рухайтеся, щоб худнути красиво.

Comments are closed!