Юлія Бордовских і метод схуднення “макробиотика”

Юлія Бордовских і метод схуднення “макробиотика” Юлія Бордовских і метод схуднення “макробиотика”

Відома спортсменка, письменниця і журналіст Юлія Бордовских активно пропагує здоровий спосіб життя і все що з ним пов’язано. За свої сорок три роки вона перепробувала величезна кількість дієт, бажаючи виглядати і відчувати

себе на всі 100%.

У підсумку дівчина прийшла до висновку, що тільки здорове харчування в сукупності із заняттями спортом допоможуть їй досягти бажаного результату. Ну, зі спортом все зрозуміло, кожен вибирає собі те, що йому більше до душі, а як бути з харчуванням? Перебуваючи в активному пошуку, Бордовских відкрила для себе макробиотику. Завдяки цій системі живлення Юлію навіть митники приймають за сестру-близнюка її дванадцятирічної дочки. Важко повірити?

Для початку розберемося, що ж таке макробиотика. Це свого роду вчення, яке пропагує існування в гармонії з природою і пропонує своєрідну дієту, засновану на правильному, добре збалансованому харчуванні. В основі цього вчення лежить вживання в їжу цільних зерен і овочів, але не ввезених, а вирощених саме в тій країні, в якій проживає користувач. Продукти, що вживаються в їжу категорично не повинні піддаватися промисловій переробці. Крім цього, рекомендується їсти овочі, що відповідають сезону року. На думку засновників цього вчення, овочі і злаки можна їсти в необмеженій кількості, і готувати самим різним способом. Головне – це сам процес прийняття їжі, що передбачає ретельне пережовування кожної порції, щонайменше, раз п’ятдесят. Незважаючи на те, що ця «дієта» нічого не забороняє, а тільки радить, у вченні макробиотика заборонені продукти все-таки є. Любителям солодких десертів, кави і алкоголю це система харчування точно не підійде. Для тих же, хто віддасть перевагу здоров’я, доведеться опинитися від солодощів, включаючи мед, чорний чай, кава, алкоголь, будь консервації, газовані напої.

Дуже важливим моментом у дотриманні цієї дієти є заборона на вживання вчорашньої їжі, тобто готувати потрібно кожен день, бажано безпосередньо перед вживанням їжі. Але що робити, якщо звичка бере своє? Адже більшість з нас починають свій робочий день з чашечки міцного, кави, що бадьорить.

У цьому випадку макробиотика кави рекомендує замінити цукром, природно без додавання цукру. Також варто відмовитися від білого хліба і будь-який інший здоби, найкраще замінити ці продукти хлібом з борошна грубого помолу з вмістом цільних зерен.

Існує перелік продуктів, які макробиотика рекомендує їсти рідко і в обмежених кількостях. Це всі молочні продукти, яйця і м’ясо. Незважаючи на те, що вчення передбачає вживання в їжу великої кількості овочів, все-таки є й такі, які краще їсти якомога рідше, до них відносяться картопля, помідори і баклажан.

Що стосується любителів м’яса, то ніхто не просить від нього зовсім відмовлятися і стати вегетаріанцем. Забороняє в основному макробиотика червоне м’ясо, таке як свинина, баранина або телятина. А от готувати соковиту курочку або тушкованого кролика навіть рекомендують. Шанувальники такої системи харчування стверджують, що з часом, можна повністю замінити червоне м’ясо дієтичним, без будь-якого дискомфорту.

Для тих, хто вирішив стати «послідовником» макробиотики, не обов’язково кидатися з місця в кар’єр. Починати краще всього поступово. Візьміть за правило їсти щоранку вівсяну кашу. Але тільки пам’ятайте, що ця дієта передбачає вживання цільних злаків. Не варто купувати в магазинах вівсяні пластівці, тим більше швидкого приготування. До того ж, не полінуйтеся і знайдіть вівсяну крупу, адже цілісний овес містить величезну кількість корисних речовин і рекомендується навіть дипломованими лікарями як ліки при певних захворюваннях. Недарма на Русі вівсяна каша вважалася їжею російських богатирів.

Щоб каша вийшла смачною і не втратила своїх корисних властивостей, потрібно з вечора залити чашку крупи гарячою водою 1: 3, потім довести її до кипіння і укутати в ковдру. Вранці ж на маленькому вогні залишиться доварити блюдо до готовності. А щоб полегшити перехід на правильне харчування, можна додати в тарілку трохи масла або чайну ложечку домашнього варення.

Стаючи шанувальником макробиотики, головне, не перестаратися, поступово змінюючи свій раціон, не слід забувати і про додаткові фізичних навантаженнях. Адже макробиотика це не просто особлива дієта – це спосіб життя. Тільки усвідомивши таку закономірність, можна домогтися таких же вражаючих результатів, як у Юлії Бордовских.

  • категоричні методи схуднення
  • перелік цільних овочів

Comments are closed!