Які вуглеводи допомагають схуднути

Які вуглеводи допомагають схуднути Які вуглеводи допомагають схуднути

Вуглеводи – це наш головний енергетичний ресурс, завдяки якому працює весь організм, його органи і системи. Близько 60% енергії ми отримуємо за рахунок вуглеводів. Вони

запасають білок для того, щоб він брав участь у побудові тканин тіла. А так само це єдине джерело енергії для мозку.

Бувають складні (полісахариди) і прості (дисахариди і моносахариди).

Прості вуглеводи

Прості вуглеводи розчиняються у воді і дають нам «швидку» енергію, дуже швидко всмоктуючись у кров і згораючи. До них відносяться моносахариди – фруктоза, глюкоза, галактоза і дисахариди – сахароза, лактоза, мальтоза.

Глюкоза утворюється в результаті розщеплення дисахаридів і крохмалю. З неї виробляється глікоген. харчуються тканини мозку, працюють м’язи (у тому числі – серцева). Міститься в меді, фруктах, солодкої кукурудзі.

Фруктоза – це фруктовий цукор. Вона у великій кількості (до 70 – 80%) переробляється в печінці в глікоген і не утворює надлишок цукру в крові. Фруктоза засвоюється краще сахарози. Крім того, завдяки вищій солодощі, можна використовувати її меншу кількість, ніж сахарози. Міститься в ягодах, фруктах, меді.

Галактоза – продукт розщеплення лактози. У харчових продуктах не зустрічається.

Сахароза міститься в тростинному і буряковому цукрі, приблизно 99,75%. Так само міститься в деяких овочах і фруктах. Це дисахарид, який потрапляючи в організм, розкладається на моносахариди. Надлишок сахарози впливає на жировий обмін, збільшуючи утворення жирів. Надмірне споживання цукру збільшує рівень холестерину в крові, а так само погіршує функцію мікрофлори кишечника. При цьому зростає питома вага гнильних мікроорганізмів, розвивається метеоризм.

Мальтоза (солодовий цукор) – продукт розщеплення в шлунково-кишковому тракті крохмалю і глікогену. У харчових продуктах зустрічається в солоді, пиві, меді, патоці і пророслому зерні.

Лактоза – це молочний цукор, що міститься в молочних продуктах. Розщеплюється на глюкозу і галактозу. Відіграє дуже важливу роль в ранньому віці. При відсутності або зменшенні ферменту лактози, в ШКТ настає непереносимість молока.

Складні вуглеводи

Складні вуглеводи мають складну будову молекули і погано розчиняються у воді. Це крохмаль, пектин, глікоген і клітковина.

Крохмаль синтезується в хлоропластах зелених частин рослини і шляхом гідролізу переходить в корені, бульби, насіння. В організмі крохмаль розпадається в роті і в травному тракті. За допомогою слини в роті частково перетворюється на мальтозу. У харчовому раціоні людини крохмаль становить приблизно 80% всіх споживаних вуглеводів. Глікоген – основна форма зберігання глюкози в тваринних клітинах. Основний запасний вуглевод, зберігається в клітинах печінки і в м’язах. М’язовий глікоген використовується відразу у вигляді енергії.

Пектинові речовини утворюються залишками галактуроновой кислоти. Вони присутні в усіх вищих рослинах. особливо ними багаті фрукти і деякі водорості.

Клітковина – це рослинні волокна. Вони можуть бути нерозчинні і розчинні. Розчинна клітковина міститься в морських водоростях, бобових, фруктах, вівсі та ячмені. Нерозчинна клітковина міститься в фруктах, овочах, зернових і бобових. Потрапляючи в шлунок, вона набухає, що викликає прискорення спорожнення кишечника, при цьому вимивається зайвий холестерин і жовчні кислоти. Як віничком вимітає, шлунок і кишечник, вбираючи шлаки і токсини.

Засвоєння вуглеводів

Засвоєння вуглеводів починається вже в роті при розщепленні ензимом “слинна амілаза”. Завершується процес в тонкій кишці, де великі молекули вуглеводів перетворюються на глюкозу. Глюкоза всмоктується в кров і використовується для отримання клітинами енергії. Частина залишилася глюкози запасається в печінці і м’язових тканинах у вигляді глікогену. Коли рівень глюкози в крові падає, організм використовує запасений глікоген. Якщо її рівень підвищується, глікоген піде в запаси. Надлишок глюкози перетворюється в жирні кислоти і осідає в жирових запасах. Це веде до ожиріння. Для того, щоб схуднути, треба обмежити в раціоні не тільки жири, але і шкідливі вуглеводи.

Потреба у вуглеводах

Потреба організму у вуглеводах визначається величиною енергетичних витрат. Середня потреба для звичайної людини становить 400 – 500 грам (мінімум – 130 грам) на добу. Для спортсменів – до 800 г на добу. Вуглеводи повинні складати 45-65% добового раціону в калоріях.

Comments are closed!

_0.31MB/0.00562 sec