Які продукти сприяють схудненню – Основний парадокс схуднення

Які продукти сприяють схудненню – Основний парадокс схуднення Статті: Які продукти сприяють схудненню – Основний парадокс схуднення

В похудологіі немає нічого, що допомагало б усім.

Більше того, жодна дієта, жоден якийсь конкретний метод не здатні допомогти і п’яти відсоткам тих, хто буде

його використовувати.

Основний парадокс схуднення

Дієта, людина їсть свідомо менше, ніж витрачає. І при цьому не худне.

Або саме дотримання дієти стає для нього нестерпним, і він зривається.

Знову чому?

Адже запас жиру на те й покликаний, що б руйнуватися і живити людину енергією під час голодування, тобто дієти.

А іноді все йде як по маслу. І результат чудовий і голоду ніякого.

Буває, що одному і тому ж людині одна і та ж дієта то допомагає, то не допомагає. Жорсткість дієти часто не приводить до посилення результату. Хоча у всій решті медицині збільшення дози впливу, як правило, супроводжується адекватним збільшенням ефекту.

Виходить, що в цій похудологіі ми нічого не можемо передбачити заздалегідь. Допоможе чи ні? Похудею, що не схудну? Немає відповіді. І в цьому головний парадокс!

Я довго шукав вихід з цього протиріччя, і, як здається, знайшов.

Вся справа в тому, що худнуть люди не від дієти, а від КОМПЛЕКСУ ВПЛИВІВ. Крім дієти на похудательной ефект (або на його відсутність) впливає рухова активність людини, його м’язовий тонус, психо-емоційний настрій і цілеспрямованість. Але найчастіше людина НЕ ЗДОГАДУЄТЬСЯ про всі складові похудательной комплексу. А раз не здогадується, значить, неминучі помилки! Адже, кожне з цих складових може, як сприяти комфортному схудненню, так і йому перешкоджати. А комфортне схуднення буде тільки в тому випадку, якщо всі ці складові сприяють зниженню ваги. Якщо ж, хоча б щось перешкоджає, комфортного схуднення не буде, а будуть муки і зрив. Ось так от!

Що б стало зрозуміліше, наведу кілька прикладів.

Дано: дві людини дотримуються дієти. Одному з них ну дуже треба схуднути. Доля, можна сказати, вирішується. Другий же намагається худнути, так сказати за компанію. Питання: Хто з них за інших рівних умов буде худнути швидше? Правильно, швидше буде худнути цілеспрямований. Тому що думка матеріальна. Прагнення до мети підвищує активність адреналіну і норадреналіну. А один з прямих ефектів цих гормонів – стимуляція розщеплення жиру. Жир розщеплюється, зростає концентрація поживних речовин в крові, людина худне і легко витримує свій убогий «дієтичний» режим харчування. І виходить, що позитивне участь психо-емоційної сфери викликало розщеплення жиру, полегшило дотримання дієти і викликало позитивний ефект.

Дано: один дотримується дієти і прогулюється, другий для посилення результату вирішив зайнятися бігом. Здавалося б, він і повинен худнути швидше. Але на ділі, таке трапляється далеко не завжди. У нетренованого людини інтенсивний біг не стимулює розщеплення жиру. Таке навантаження обслуговується в основному витратою вуглеводів. Їх запас невеликий, поповнити їх можна тільки з їжі. А значить, неминуче підвищення апетиту після тренування. Плюс ще стомлення м’язів, їх вимушений спокій. Все це, зрозуміло, перешкоджає ефективному схудненню.

Ще приклад. Один вирішив після шести вечора не є, другий потроху їсть. Хто з них більш логічний? Природно перший. А хто переможе? Швидше другий. Тому що людині вечірній прийом їжі властива. Відмова від нього дуже часто супроводжується муками голоду і зниженням якості життя. В результаті першого постійно зривається, звинувачує себе в безвольність і нікчемності, другий же особливо не голодуючи і не страждаючи, худне собі потихеньку.

Занадто жорсткі дієти знижують настрій аж до депресії, викликають слабкість і обмеження рухової активності. Це в свою чергу веде до уповільнення витрати енергії і швидкості розщеплення жиру. І як закономірний підсумок, ми або зовсім не худнемо, або худнемо, але завжди менше очікуваного – намучилися кілограма на 3, а скинули тільки 300 грамів. З іншого боку, дієти з помірними обмеженнями можуть навіть стимулювати витрату енергії і розщеплення жиру. Таке харчування створює почуття легкості, покращує сон. Ми відчуваємо себе більш відпочили, у нас підвищується настрій і м’язовий тонус.

Нарешті, відомі численні випадки, коли люди худнули взагалі без яких або дієт . Наприклад, під впливом охопили їх любовних почуттів або хвилювань іншого роду . абсолютно не цікавлячись при цьому, чого і скільки вони їдять.

Ми абсолютно не враховуємо, що худнути нам доводиться в мінливих обставинах. І якщо у спокійний період життя дієта дотримується нами комфортно, то при появі проблем на роботі або в побуті справу з схудненням негайно стопориться. З’являється нервозність, дратівливість, зростає апетит.

Схудненню перешкоджає недосипання. Це відомий науці факт. І ось такий хронічно недосипають людина може пробувати за дієтою дієту, постійно зриватися, і, врешті-решт, прийти до висновку, що дієти йому не допомагають. Хоча насправді походить йому заважає недосипання. Нормалізуй сон і все піде як по маслу!

Отже, харчування, психоемоційний настрій, тонус м’язів і рухова активність. Вони завжди є, завжди діють і завжди взаємодіють. І результатом їх взаємодії може бути або схуднення тій чи іншій ступеня комфортності, або, навпаки, потовстіння, або тупцювання на місці. Який висновок?

Позитивний похудательной ефект тим імовірніше, чим краще і повніше ми усвідомлюємо, що з цих впливів сприяє схудненню, а що насправді перешкоджає, і зуміємо підібрати те що нам сприяє, так сказати, в оптимальній дозі.

Здавалося б, як все заплутано, який складний питання! Так і тягне на конкретні рекомендації. Мовляв, стільки-то кілометрів треба проходити пішки і стільки-то споживати в день калорій. З них у вигляді жиру стільки-то, а у вигляді білка стільки-то… А давайте ще врахуємо, що всі ми різні. По-різному треновані, з різними вподобаннями в їжі і з різним набором життєвих установок і цінностей. Причому, друзі, ми не просто різні, ми кожен день різні! Вчора виспалися, а сьогодні немає. Вчора був гарний настрій, а сьогодні поганий, вчора вдалося погуляти, а сьогодні так і не знайшлося часу. І яким чином, питається, все це можна врахувати?

Виявляється, проблема ця дозволяється дуже просто.

Все, що оптимально нам підходить, сприймається нами з комфортом, подобається нам саме по собі і несе для нас самостійну користь. Саме цим комфортом ми і будемо все міряти!

Подобається бігати? Це навантаження наповнює вас бадьорістю, підвищує працездатність, сексуальність і настрій, знижує апетит і підвищує впевненість у собі? Якщо так, то вам слід бігати! Скільки? А рівно стільки, що б почувати в максимальному ступені все перераховане вище. Якщо ж біг не дає вам ніякої радості, а тільки задишку і болі в м’язах, тоді вам не слід бігати ні в якому разі. Цілком достатньо буде обмежитися оздоровчої ходьбою.

Подобається відчувати, що ви можете легко обходитися без морозива, шоколаду та копченої ковбаси? Сміливо виключайте їх зі свого раціону. Якщо ж відсутність ласощів псує вам життя, ні в якому разі не забороняйте їх собі. Знайдіть кількість, яка з одного боку не заважає вам худнути, а з іншого підтримує цілком задовільний харчової комфорт.

Подобається дотримуватися кремлівську дієту? Чесно. Тоді вперед! На якийсь момент саме цей дієтичний план стане вашим оптимумом. Тільки не забувайте про прогулянки і повноцінний сон.

Все, що нам в нашому дозуванні буде потрібно, це дбайливе ставлення до себе і спостережливість. Для більш точного прицілювання не зайвими будуть і дані, зібрані в таблицю.

Таблиця

Продукти, рух, думки. Що сприяє і що перешкоджає комфортному схудненню

Рухова активність

  • жирні люди
  • чому людина худне і при цьому все ість що може бути
  • продукти вид яких худнуть бока
  • розщеплення жиру
  • чому дотримуючись дієти не худну
  • чому не худну пыдчас дыэти
  • швидкі дієти для тих хто може зриватися
  • як худають дуже жирні люди

Comments are closed!