Які овочі сприяють схудненню

Які овочі сприяють схудненню Які овочі сприяють схудненню

Практично у всіх дієтах для схуднення, присутні в основному низькокалорійні продукти. Однак на процес схуднення впливає не тільки калорійність продуктів, а й інші їх властивості. Зараз ми поговоримо про головні з них.

Калорійність продуктів

Справжнє схуднення можливо тільки тоді, коли організм використовує як енергії відкладений жир. А відбувається це в тому випадку, коли йому не вистачає тих калорій, які надходять з їжею.

Тому калорійність продуктів має вирішальне значення при складанні меню для схуднення. Овочі займають лідируюче положення серед дієтичних продуктів. Більшість з них мають невелику калорійність, при цьому вони багаті вітамінами і мінералами.

Найменш калорійними є огірки, помідори, капуста, редис, кабачки, баклажани, зелень, солодкий перець, гарбуз, цибуля, часник, морква, буряк. А найбільш калорійними – картопля, кукурудза і бобові, тому їх вживання повинне бути правильно розраховано.

Однак необхідно також враховувати здатність продуктів впливати на обмін речовин.

трофотропное і ерготропних продуктів

Процес схуднення безпосередньо залежить від швидкості обміну речовин. Відомо, що він регулюється спеціальним відділом мозку – гіпоталамусом. Багато продуктів, у тому числі і овочі, містять речовини, що впливають на його роботу. Одні з них діють так, що обмінні процеси активізуються, і організм прагне спалювати калорії. Такі продукти називаються ерготропнимі . і вони повинні переважати в раціоні тих, що худнуть.

Інші носять назву трофотропное і впливають на гіпоталамус протилежним чином, викликаючи прагнення запасати жир. Їх вживання має бути дуже обмежена, а дія нейтралізовано ерготропнимі. Про вплив продуктів на центри гіпоталамуса, вперше сказав відомий лікар С. П. Семенов.

Яскраво вираженим трофотропним властивістю володіють, наприклад, пасльонові овочі: картопля, помідори і баклажани. Цибулю і часник, в свою чергу, відносяться до сильних ерготропних овочам, до того ж їх добре використовувати для поліпшення смакових якостей страв.

Але це ще не все, далі познайомимося з баластними речовинами.

Вміст у продуктах баластних речовин

баластних, називають речовини, які містяться в продуктах рослинного походження, але практично не перетравлюються організмом. До цих речовин відносяться пектини, целюлоза, лігнін, об’єднані загальною назвою – клітковина.

Позитивну роль клітковини в обміні речовин важко переоцінити. Вона володіє практично нульовою калорійністю, але при вживанні викликає почуття ситості. Відбувається це завдяки її здатності вбирати в себе багато води і створювати об’єм. При цьому зменшується споживання більш калорійних продуктів.

Іншим цінним якістю цих речовин, є здатність адсорбувати, тобто поглинати шлаки і шкідливі речовини, в тому числі зайвий холестерин та інші жири. Крім того, клітковина сприяє перистальтиці та підтримання в кишечнику корисної мікрофлори. Найбільше міститься цієї речовини у висівках.

Розглянемо більш детально деякі овочі.

Квасоля при схудненні

Квасоля можна сміливо віднести до універсальних продуктам, так як в ній містяться практично всі необхідні організму речовини. Білок цього продукту засвоюється на 75%, а його процентний вміст і хімічний склад зіставимо з білками тваринного походження. Квасоля не тільки живильна, завдяки багатому вмісту мінералів, вона використовується і в лікувальних цілях.

Худне треба пам’ятати про те, що це досить калорійний продукт. Тому, вживати його як окрему страву можна дуже обмежено, а краще всього використовувати як основу для вегетаріанських супів або інгредієнта салатів та інших страв.

Буряк при схудненні

Цей коренеплід має багатьма цінними якостями і мінеральними речовинами. Вони містяться не тільки докорінно, але і в бадиллі. Речовина бетаїн (від латинського «бета» – буряк), сприяє кращому засвоєнню білка і нормалізації роботи печінки, і в інших овочах не розпізнаний. Цінною особливістю овоча є те, що у вареному вигляді він зберігає майже всі корисні речовини.

Буряк – низькокалорійний продукт, але слід пам’ятати, що її барвник володіє трофотропним ефектом. Тому, при вживанні буряка, бажано нейтралізувати цей ефект прийомом ерготропних продуктів.

Буряк містить багато пектину, тому добре виводить з організму шкідливі речовини. Проносну дію буряків дозволяє використовувати її при запорах, і коли необхідно вивести зайву воду.

Квашена капуста при схудненні

Квашена капуста є багатим джерелом вітамінів і мінералів. У ній міститься багато вітамінів груп В, А, С, РР та інших, а також мікро-і макроелементів. При засолюванні цілими качанами або половинками, капуста зберігає в два рази більше корисних речовин, ніж при дрібному шинкування.

Цей продукт – відмінне низькокалорійне дієтичне блюдо. Він добре сприяє очищенню організму, виводить холестерин, нормалізує обмін речовин і мікрофлору кишечника. Квашена капуста зміцнює серце, омолоджує організм, і володіє багатьма іншими корисними якостями.

Якщо ви вирішили схуднути, то обов’язково включіть овочі в свій щоденний раціон, враховуючи відомості, наведені в статті. І хороший результат не змусить себе чекати!

Спеціально для Медичного центру “Натхнення”

Comments are closed!