Яка дієта доведе до анорексії? – Лікування

Яка дієта доведе до анорексії? – Лікування Яка дієта доведе до анорексії?

Життя дуже парадоксальна. Чого варта одна тільки історія з англійською моделлю Твіггі – маленькою і беззахисною дівчинкою, яку могло б понести першим же поривом вітру. Ви тільки подивіться, скільки

дівчат з усього світу катували себе найсуворішими дієтами і голодуванням, аби хоч трохи наблизитися до ідеального образу Твіггі, який у той час обговорили у всіх ЗМІ.

Хоча й раніше ця проблема мала місце в суспільстві: вперше захворювання anorexia neurosa згадували ще в 19 столітті. Головною ознакою і проявом захворювання була відсутність апетиту і відмова від їжі. У клініку доктора Уїлльяма Чіплі з США нерідко прибували жінки (до речі, зазвичай з багатих сімей), геть-чисто відмовляються вживати їжу. Причому багато хто з них робили це заради підкреслення своєї індивідуальності, стаючи не такими, як усі, і бажаючи прославитися (бувало, що люди, нібито не їсть по півроку, збирали натовпи людей біля своїх ліжок). Ще одним сильним стимулом було бажання стати справжньою леді, таким блідим беззахисним ангелом. Адже коли на тобі починає тріщати корсет – ти зовсім не леді, а якийсь слон. Так що ворогові треба віддавати не лише вечерю, а ще й обід (а в особливо важких випадках і сніданок).

На сьогоднішній день анорексія входить до трійки найбільш поширених хронічних хвороб у людей підліткового віку. Дані численних опитувань доводять, що понад 50% дівчат віком від 13 до 15 років вважають, що у них є зайва вага. А приблизно 80% 13-річних дівчаток вже встигли випробувати на собі будь-яку новомодну дієту.

Результати офіційної статистики невблаганні – від 3 до 20 відсотків людей, які страждають на нервову анорексію, вмирають. Найбільш поширені такі причини летального результату, як набряк легкого, пневмонія, туберкульоз та інші інфекції. На Заході без правильного примусового лікування помирає кожен 6-ий пацієнт. Скільки людей, які хворіють на анорексію і булімію, вмирають в нашій країні протягом року, точно сказати не можна.

У модельному бізнесі (тут харчові розлади найбільш поширені) відсоток людей з анорексією зашкалює за 70. Насправді ж цим неприємним недугою страждають приблизно 5% дівчат і жінок молодого віку, що не мають ніякого відношення до модельної сфері. Наша героїня, яка попросила не озвучувати її імені, з їх числа. Отже, давайте почитаємо історію, розказану нею особисто.

Останній бургер

«Коли я крокую по вулиці, я за звичкою намагаюся знайти осудливі погляди перехожих, що дивляться на мене, що сміються, тикають пальцем і думаючих при цьому:« Он, яка товстуха пішла ». Викинути з голови такі думки просто нереально, я вам точно кажу. Іноді думаєш, що краще взагалі не виходити з квартири, щоб ніхто тебе не бачив.

Ви можете мені не вірити, проте колись я була абсолютно іншою, раділа життю і різним приємним дрібницям, завжди на обличчі була посмішка. Однак мій молодий чоловік постійно нагадував мені, що я неідеальна. Одного разу він заявив мені: «Ну і щічки у тебе, ти прямо як хом’ячок». А мені дуже хотілося сподобатися йому. Для чого? А як інакше, будь-яка дівчина адже бажає бути принцесою для своєї коханої людини. Однак якщо тобі постійно натякають, що тобі місце в корівнику, відчай добирається до свого граничного рівня.

Тоді моя вага дорівнював 65 кг при зрості 170 см. Тобто у мене була абсолютно нормальна фігура з категорії «все при собі». Однак мій молодий чоловік думав інакше. Пам’ятаю, як зайшли один раз в ресторанчик фаст-фуду, і я навіть не встигла взяти в руки гамбургер, як почула на свою адресу: «Куди? Ти що, не в своєму розумі? Випий чаю, і на сьогодні вистачить! »Цей бургер став для мене останнім. Зараз я, звичайно, розумію, що тоді мені треба було встати і вийти із закладу. Але ж любов зла, як говориться. І він мене ще переконав у тому, що я така негарна і товста, нікому не потрібна дівчина, і що він один такий добрий, жалісливий і турботливий любить мене.

Дивні таблетки

Прийшовши тоді додому, я відразу зайшла в інтернет і стала шукати швидкий і ефективний спосіб схуднути. Мені на очі потрапила якась реклама невідомих таблеток, при прийомі яких за тиждень можна позбутися 10 кг. Зрозуміло, я замовила собі ці таблетки – упаковку з 30 капсул. Прийнявши перший же таблетку, мене наповнили якісь незрозумілі сили, і енергія стала мене буквально переповнювати. На роботі ніхто не розумів, що зі мною сталося: я бігала, як навісна, виконуючи одночасно десятки різних справ. На п’ятий день ці енергетичні сплески стали лякати мене і я насторожилася. Мені просто було незрозуміло, звідки у мене стільки сил. Також я постійно хотіла пити. Я припинила їсти, спати і думати – навіть не вдавалося спокійно сидіти на місці, моє серце так калатало, немов ось-ось хотіло вистрибнути назовні.

Минув тиждень. Моєму хлопцеві сподобався результат: за 7 днів пішло 7 кілограмів. Однак мене, навпаки, засмучувала та картина, яку я бачила. Я була схожа на якесь бліде приведення, у якого під очима красувалися синці. В результаті я одного разу просто зомліла в метро. З тих пір я припинила приймати пігулки, і за тиждень всі мої скинуті кілограми повернулися, і навіть трохи більше. Це був справжній провал. Мій молодий чоловік постійно нагадував мені, що я «кобила», і йому скоро взагалі буде соромно з’являтися зі мною на людях.

Вітрянка змінила життя

Я не хотіла здаватися і припиняти намагатися схуднути. Мені знову допоміг інтернет: якось раз я напоролася на жіночий форум, присвячений булімії. Це такий розлад, що супроводжується перманентним підвищенням апетиту і постійним відчуттям голоду. Почитала, як інші дівчата пригнічують приступи обжерливості, і з’ясувалося, що їсти можна скільки завгодно, але головне після їжі викликати блювоту.

Спочатку я не наважувалася на таке, так як сам процес здавався мені абсолютно огидним. І раптом я захворіла на вітрянку, яку дорослі люди зазвичай переносять важко. Організм перестав засвоювати їжу, і мене рвало навіть після вживання кефіру. Худнути я стала просто моментально – мої звичні 65 кг швидко перетворилися в 57.

Потім в моєму житті трапився крутий поворот. Я стала ділити всі продукти на «трудновиходімие» і «легковиходімие». Щоразу після прийому їжі я йшла в туалет, щоб викликати блювоту. У ці моменти в мені билися дві людини: один все це ненавидів, і йому було огидно, боляче, гидко і важко. А друга все цілком влаштовувало, тому що робилося заради любові і якоїсь незрозумілої мрії.

Через рік я практично перестала харчуватися в кафе і ресторанах. Відвідувати я могла тільки ті заклади, в яких були окремі кабінки туалетів, які мені обов’язково треба було відвідати в кінці. Зате мені стало подобатися слово «їжа». За один присід я з’їдала вражаючу кількість їжі, і у мене з часом змішалися всі смакові рецептори і переваги: ??наприклад, я могла їсти смажене зі згущеним молоком вприкуску з шоколадним батончиком, на який був намазаний сирний соус. І все це я могла запивати водичкою, і врешті я з легкістю від усього позбавлялася.

Постійно знущаючись над своїм горлом, я зробила свій голос низьким і сиплим. Суміш любові і ненависті до самої себе стала нормальним станом для мене. Вага зменшився до 53 кг, а груди, яка колись була 3-го розміру, перетворилася на перший розмір. Грудна клітина зовні нагадувала обтягнутий шкірою каркас з кісток. Кожен день я починала контрольним зважуванням. Мій гардероб повністю був замінений, так як старі речі виглядали на мені, як сміттєві мішки.

Що цікаво, моєму хлопцеві все це цілком навіть подобалося. Він не знав, на які жертви я йшла заради цієї «краси». Однак моя проблема стала помітна всім оточуючим мене людям, і зокрема, батькам. І в цьому немає нічого дивного, адже нелегко приховати ненормальну худорлявість, дратівливість і втому. Якось раз я так себе замучила, що від безсилля зомліла прямо в туалеті. Батьки зламали двері, і все прояснилося.

Відновлення

Мене намагалися вилікувати – правильний раціон харчування, психіатр, дієтолог, загалом, все як годиться. Спочатку я погоджувалася з усіма, дивуючись, як взагалі можна було до такого докотитися. Однак через рік мене знову стало тягнути на минулі подвиги заради досконалості.

Я знову перетворилася на нервову і дратівливу особу, стала швидко втомлюватися і весь час нила. Досить скоро я потрапила до лікарні, де мені поставили неприємний діагноз. Лікарі вирішили, що справа в моєму екстремальному схудненні – організму просто не вистачало сил на боротьбу із захворюванням. Мій молодий чоловік, до речі, припинив небудь говорити про моїй вазі. Він попросту зник. Як, власне, і я. У мене почали падати волосся, зуби, нігті – про все це я читала на тому форумі, на якому сиділи хворі булімією люди, проте тоді я сприймала все це, як чиїсь дурні вигадки. У той час я була впевнена, що зі мною нічого подібного не відбудеться.

Фінальне вилікування

Сьогодні я можу сказати, що мені пощастило: я змогла взяти себе в руки і впоратися з проблемою, почавши лікуватися. Повільно, але впевнено я відновила свій пошарпаний організм. Я просто взяла, і викреслила зі свого життя те пекло – постійно невдоволеного мною партнера, злощасну булімію, безконтрольне обжерливість і напади ненависті до самої себе. Мені хотілося знову посміхатися – щиро і відкрито, як колись, коли я гуляла по вулиці з морозивом в руці і мені було байдуже, скільки калорій і жирів воно містить.

Я сподіваюся, що моя історія допоможе тим, кого «близький» людина запевняє, що вони неповноцінні, змушуючи здійснювати страшні і необдумані вчинки. Просто не забувайте, що в перший час все здається якоюсь азартною грою (скинувши пару кілограмів, ключиці починають красиво виступати, вилиці стають, як у моделей, і улюблені джинси починають бовтатися на стегнах), проте потім самостійно зупинитися вже не виходить. А той момент, коли стає занадто пізно для цього, дуже легко випустити з уваги, будучи зайнятою ранковими та вечірніми зважуваннями, викликами блювоти і постійними голодуванням ».

  • якщо людина зомліла від дієти що це означає
  • як швидко схуднути до анорексії
  • як швидко стати анорексія
  • якщо позбутися від буліміі через скільки мій організм відновиться
  • Коли похудають щічки
  • ну як захворіти на анорексію?
  • ну як схуднути до анорексії
  • познайомитись з людьми які похудали на анарексію
  • швидкий спосіб схуднути анорексия
  • що треба робити щоб захворіти на анорексію

Comments are closed!

_0.32MB/0.00571 sec