Як за тиждень схуднути: чи можна скинути 4 і більше кг за 7 днів

Як за тиждень схуднути: чи можна скинути 4 і більше кг за 7 днів Як за тиждень схуднути: принципи та рекомендації

Всі ми періодично задаємося питанням: «Як схуднути за тиждень?». Навіщо це робити – примха це чи необхідність – не має значення. Якщо є така потреба, значить, потрібно спробувати

вирішити її з мінімальними втратами і максимальною користю. Все залежить від того, які зусилля готовий докласти людина, і чи стоять ці зусилля результату. А оскільки кожен з нас індивідуальний, то і відповіді на це питання у всіх мають бути різні.

Схуднення за короткий термін, наприклад, за тиждень, відноситься до експрес-методів. Вони, на щастя, не так небезпечні, як тривале голодування, але теж мають ряд неприємних моментів, які можуть позначитися на всіх сферах життя. Необхідно пам’ятати про швидкі дієтах наступні важливі моменти:

    різка зміна режиму та якості харчування є сильним стресом для організму, який може відповісти на це найнесподіванішим чином. Наприклад, активним утриманням жиру про запас або ослабленням імунної системи; зниження споживання жиру призводить до того, що ліпідорозчинним вітаміни не засвоюються, а це веде до порушення функцій більшості органів; в перші кілька днів дієти йде надлишковий запас води, але не жирові відкладення. Надалі вага йде повільніше, тому і складається враження, що він зупинився; починаються проблеми з настроєм, пам’яттю, мисленням, загострюються хронічні захворювання, тому необхідно вирішити відразу, чи підходить це для вашої сфери діяльності.

Загальні принципи ефективного схуднення

При підборі методів схуднення потрібно враховувати свій вихідний вага і кількість кілограмів, які необхідно скинути, а також не забувати про можливі протипоказання. Тому індивідуальний підхід вкрай важливий. Однак є певні принципи, які при вирішенні завдання про те, як схуднути за тиждень ефективно, працюють для всіх

Небажані дії

Стандартної інформації з приводу заборон при зниженні ваги зустрічається величезна кількість. Їх не знають, мабуть, тільки люди, дуже далекі від даної теми. Більшість тих, що худнуть не перший рік прекрасно інформовані про те, що не можна їсти на ніч, а також про необхідність забути про сіль, цукрі, борошняному, жирному, солодких газуваннях і т. д. – список цей досить великий. Інше питання, як зробити так, щоб дотримуватися цього переліку, і нічого за це не було.

А почати потрібно з елементарного: заборонити собі забороняти. Ця суперечлива фраза вжита навмисно, оскільки найкраще відображає вкорінене в людській психології уявлення, що заборонений плід солодкий. Якщо ми хочемо схуднути ефективно і напевно, не потрібно ховати всі чудові, хоча й шкідливі, продукти. Слід просто їх їсти менше, роблячи упор на корисні страви, що вводяться поступово. Коли організм звикне до здорової їжі, можливо, ви самі не захочете повертатися до звичного раціону.

Що можна і потрібно робити для схуднення

Як можна схуднути за тиждень? Найцікавіше, що при зниженні ваги дозволяється дуже багато чого, просто не всі вміють застосовувати такі поблажки і підказки правильно. Тому є ряд вивертів, які не так вже складно дотримуватися, – варто тільки почати. Але ще більше обнадіює те, що їх регулярне виконання обов’язково призведе до схуднення. Ось ці виверти:

    пережовувати їжу повільно – так відбувається насичення меншою кількістю їжі; підраховувати калорії, попередньо визначивши, які обмеження потрібні для скидання ваги; частіше вживати кефір або несолодкий йогурт, найкраще на ніч. Вони прискорюють процес обміну речовин і сприяють нормалізації травлення при паралельних дієтах; пити не менше 1,5-2 лводи без газу на добу для очищення організму від шкідливих продуктів розпаду; їсти побільше спецій і зелені, а також зелені овочі, які активно спалюють жир; замість цукру використовувати мед; дозволяти собі є улюблені недієтичних продукти, але в дуже невеликій кількості; замінювати калорійні продукти тими, які схожі, але мають меншу енергетичну цінність; не їсти після 18.00, однак якщо нестерпно хочеться перекусити на ніч, дозволено собі дозволити трохи білкової їжі (яйця, нежирний сир або м’ясо).

Розробка індивідуального плану схуднення

Можна, звичайно, худнути спонтанно, як це буває найчастіше, за принципом «Почну, а там скільки витримаю». Ідея хороша, але неконструктивна. У кожному разі хоч який-небудь план скласти потрібно. А ще краще – докладний, обдуманий і звірений з лікарем. Це дозволить вам зняти з себе відповідальність за зіпсоване в разі побічних явищ здоров’я.

Психологічні аспекти схуднення

Те, що перед «забігом» необхідно правильно себе налаштувати, – сумніву не піддається. Також вкрай важливо для початку відповісти на такі питання:

Чи справді є зайва вага, або це данина моді? Чи немає у вас прихованої депресії, яка змушує заїдати стрес? Чи є у вас гормональні порушення, через які вкрай важко схуднути?

Крім того, існує два типи людей, що розрізняються по тому, як вони розподіляють зусилля в будь-якій діяльності: «хвильові» (ривками) і «рівнинні» (довго і планомірно). Для перших регламентовані дієти мало здійснимі, а от іншим саме краще дотримуватися суворого плану. Однак це зовсім не означає, що у «хвильових» людей схуднути не вийде. Просто для них підійдуть акцент на спонтанну фізичне навантаження і максимальна орієнтація на загальні принципи втрати ваги.

М’яке схуднення (втрата 2-4 кг)

Якщо вас цікавить, як за тиждень схуднути на 2 кг, то це цілком розумне очікування – його досить легко і безпечно реалізувати. Мається багато порад і рецептів, як отримати настільки швидкий результат. Можна, наприклад, обмежитися протягом тижня 2 розвантажувальними днями на кефірі або фруктах. А ще краще скористатися хоча б деякими з принципів зниження ваги, зазначених вище. При їх правильному дотриманні результат буде обов’язково.

Жорсткі дієти (втрата 7-10 кг)

Жорсткі дієти обіцяють допомогти з проблемою, як за тиждень схуднути на 7 кг, а якщо пощастить, то й більше. Такого роду принципів харчування, дуже сильно обмежують калорійність продуктів – більшість. Вони розраховані на швидкий і помітний результат, який базується на застосуванні сили волі, але мало продумані в плані майбутнього. Є більш-менш вдалі варіанти таких методів, але найбільш оптимальний з них за багатьма параметрами – Боннська дієта.

Боннський (цибульний) суп готується з таких овочів як цибуля, капуста, селера, морква, болгарський перець, зелений горошок, селера, томат. Їх подрібнюють, заливають водою і варять протягом 10 хвилин. Є цей суп дозволяється в будь-якій кількості протягом тижня. Пити можна все, головне – без цукру. Крім супу, 1 раз на день дозволені варене м’ясо, свіжі і відварені овочі (крім картоплі), некалорійні фрукти, а також нежирні молочні продукти.

Фізичне навантаження і допоміжні методи

Якщо говорити про навіть дуже активною фізичному навантаженні протягом тижня, то навряд чи можна досягти вагомого результату без серйозної дієти. І то максимум, чого можна очікувати, так це вирішити проблему, як за тиждень схуднути на 4 кг (в середньому), але не більше. Слід пам’ятати, що допускати сильні навантаження при жорсткій дієті – небезпечно.

Салонні методи начебто масажу і СПА-процедур для схуднення не завжди доступні і дешеві, але вони – дуже хороший джерело для підтримки тіла в тонусі. За відгуками, багато з таких процедур здатні помітно знизити нехай не вага, але хоча б обсяги буквально за кілька сеансів. Візуально це підтягне ваше тіло навіть за тиждень, що значно підніме настрій перед важливою подією.

Дуже непогано себе зарекомендувала в плані простоти і ефективності гімнастика Бодіфлекс. Особливо вона підійде дуже зайнятим людям. Адже для відчутного результату навіть протягом 7 днів достатньо займатися вранці і ввечері по 15 хвилин.

Шкідливі та сумнівні експрес-методи

Якщо питання збереження здоров’я вас займає в останню чергу, а ідея-фікс, як за тиждень схуднути на 8 кг і більше, не залишає у спокої, то можна скористатися побічним досягненням медицини – таблетками для зниження ваги. Зрозуміло, є серед них і нешкідливі, так сказати, допоміжні засоби. Втім, приймати їх доведеться довго, а бажаного результату можна і не дочекатися.

Проте в даному випадку мова йде про чудо-коштах на основі сибутраміну та інших полупсіхотропних препаратах, їх підносили як безпечне порятунок від ожиріння. Без сумнівів, їх застосування принесе очікуваний ефект, але разом з ним і цілком ймовірні проблеми зі здоров’ям. Найлегші – порушення обміну речовин, сильна безсоння, хвороблива активність, тривога. А найважчі можуть реалізуватися в психозі або віддалених непередбачувані наслідки. Вага ж незабаром повернеться знову і навіть збільшиться.

Можливі наслідки неправильної дієти

Можливо, за допомогою жорстких дієт і таблеток вам вдасться дізнатися те, як за тиждень схуднути на 20 кг (що, втім, малоймовірно). А також те, чим це все обернеться. Однак рекомендувати цього нікому б не хотілося. Найбільш частими негативними наслідками способів швидкого схуднення є загострення хронічних захворювань і непритомний стан, а також ряд дуже серйозних порушень в організмі.

Тому важливо врахувати протипоказання до екстремальних дієт:

    ендокринні порушення, особливо ожиріння і цукровий діабет; захворювання серцево-судинної системи; хвороби ШКТ і нирок; деякі психічні і нервові розлади.

Слід знати, що згідно з рекомендаціями лікарів схуднути за тиждень ефективно і безпечно можна тільки на 1-2 кг. Велика втрата ваги за допомогою «швидких дієт» може бути чревата різними порушеннями систем та органів, функції яких надалі відновити буде дуже складно.

Comments are closed!

_0.32MB/0.00935 sec