Як «худнути по Дюканов»? Плюси і мінуси білкової дієти | Правильне харчування | Здоров’я | Аргументи і Факти

Як «худнути по Дюканов»? Плюси і мінуси білкової дієти | Правильне харчування | Здоров’я | Аргументи і Факти Як «худнути по Дюканов»? Плюси і мінуси білкової дієти

Довідка

Доктор П’єр Дюка – найпопулярніший дієтолог в світі. Його книга «Я не вмію худнути»

продана тиражем більше 10 мільйонів екземплярів.

«Серед всіх дієт, які існують, ця діє краще за інших, але я не можу сказати, що моя дієта – це панацея. Вона допомагає краще боротися з целюлітом, але в сукупності з місцевим впливом (засоби догляду для проблемних зон) можна прискорити зниження ваги », – говорить про совій система харчування сам П’єр Дюка.

Як худнути?

Дієта складається з 4 фаз: дві фази для схуднення і дві – щоб не набрати вагу повторно. У середині між двома фазами худне повинен досягти бажаного ваги.

Всі фази мають свої назви: «Атака», «Круїз», «Консолідація» і «Стабілізація».

Перша фаза дуже коротка – від 2 до 7 днів. Дозволяється харчуватися 72 продуктами, дуже багатими білками – це м’ясо, риба, морепродукти, птиця, яйця, чи не жирна шинка, молочні продукти, йогурти, вода. Середня кількість днів знаходження в цій фазі – 4.

На другому етапі потрібно чергувати білкові та овочеві дні. Триває друга фаза від 15 днів і більше. Якщо потрібно скинути близько 10 кг або менше, то білкові та овочеві дні чергуються в режимі 1:1 або 3:3.

Якщо схуднути треба більше ніж на 10 кг – то в режимі 5:5. В овочеві дні можна їсти будь-які овочі, крім крахмалосодержащих (авокадо, картопля, буряк). Овочі можна запікати, варити, їсти сирими.

«Ми живемо сьогодні в світі, де панує справжнісінька епідемія надмірної ваги, епідемія, яка веде до хвороб серця, діабету, гіпертонії і навіть раку, що знищує елегантність, жіночу красу, благополуччя, самоповагу». П’єр Дюка

У третій фазі повертаються солодощі. Але тривалість будується з розрахунку 10 днів на кожний втрачений кг під час перших двох етапів. Якщо ви втратили 5 кг, то ваша третя фаза триватиме 50 днів, 10 кг – 100 днів.

Четверта фаза – це по суті своїй скоріше система харчування, а не дієта, і розрахована вона на постійну підтримку досягнутого ваги. Додається два види фруктів на день, 2 шматочки хліба, порцію сиру, двічі на тиждень можна їсти рис, макарони, сочевицю. Модно влаштовувати собі два святкових обіду, коли дозволена будь закуска, основна страва, десерт, келих вина. Також на четвертому етапі один день в тиждень потрібно повертатися до першого етапу, коли дозволено їсти тільки білкові продукти.

Під час дієти дотримуються загальні правила :

1. Ходити мінімум 20 хвилин щодня;

2. Вживати 3 столових ложки вівсяних висівок.

3. Кожен день пити не менше 1,5 л води.

4. Щодня робити легку зарядку 15-20 хвилин.

Сам творець дієти другому два етапи вважає дуже важливими. «Будь-яка людина може скинути вагу, але лише мікроскопічно мала частина схудлих може зберегти досягнуте», – вважає П’єр Дюка.

Важливі аспекти

На першому етапі жир згоряє з утворенням кетонових тіл, тому що людина їсть мало вуглеводів. Через це можуть з’явитися неприємні відчуття: сухість у роті і запах з рота, слабкість, запаморочення. Якщо неприємні відчуття є, краще вкоротити перший етап до мінімуму.

Важливо пам’ятати, що дієта незбалансована, тому необхідно приймати вітамінно-мінеральні добавки.

Під час білкових днів як на першому, так і на другому етапі, потрібно уважно стежити за самопочуттям. Навіть якщо скинути потрібно ще понад 10 кг, а при режимі 5:5 ви погано себе почуваєте, переходите на 3:3 або 1:1. У будь-якій дієті краще уповільнити процес схуднення, ніж взагалі зірватися.

Під час дієти і після неї Дюкан пропонує їсти вівсяні висівки. «Це злаковий продукт, абсолютно натуральний, грубий, необроблений, який захищає від набору надлишкової ваги. І є висівки потрібно в кількості трьох столових ложок щодня », – вважає він.

Нехтувати рекомендацією є вівсяні висівки не варто, тому що на ранніх стадіях дієти можливі запори через відсутність баластних речовин і великої кількості білка, а висівки допоможуть вирішити цю проблему.

Не дивлячись на всю позірну простоту дієти, це не означає, що їсти можна один раз на день або на ніч. Харчування має бути дробовим, в ідеалі – їсти потрібно 5 разів на день, але найголовніше – щоб в добовому режимі харчування було як мінімум 2 прийому їжі: вранці і опівдні.

Алкоголь повністю заборонений до третьої фази дієти. На третій фазі можна випити 1-2 келихи, але тільки зрідка.

«Ми живемо сьогодні в світі, де панує справжнісінька епідемія надмірної ваги, епідемія, яка веде до хвороб серця, діабету, гіпертонії і навіть раку, що знищує елегантність, жіночу красу, благополуччя, самоповагу»

Протипоказання

Білкова дієта, не дивлячись на свою ефективність, має і явні мінуси. Надлишок білків протягом тривалого терміну завдає істотної шкоди ниркам, печінці і мозку, сприяє розвитку подагри, жовчнокам’яної і сечокам’яної хвороб.

Сидіти на дієті Дюка, як і будь-який інший, можна тільки за відсутності проблем зі здоров’ям, а за наявності хронічних захворювань – тільки після консультації з лікарем. Протипоказанням до такої дієти є хвороби нирок, печінки, порушення обміну речовин, подагра, вагітність і годування груддю, вік до 18 років.

Такі дієти протипоказані жінкам дітородного віку та жінкам у клімактеричному періодах через можливі проблеми в гормональному статусі.

Крім цього, дієта маловуглеводні і обіцяється, що втрата ваги буде 3-5 кг на тиждень, а таке швидке схуднення вважається дієтологами шкідливим. При строгих дієтах втрата саме жиру становить лише близько 1 кг на тиждень. Також дотримуватися цієї дієти буде складно людям розумової праці, адже людський мозок «харчується» тільки вуглеводами.

Нагадуємо, що перед тим, як вибрати будь-яку дієту, потрібно дуже пильно зважити всі плюси і мінуси.

Читайте в соцмережах!

  • Які фрукти можна натретій стадіі Дюкана
  • скільки можна на сушці сидіти на маловуглеводні дієті
  • скільки можна похудати дієті дюкана на етапі круіз
  • що їсти щоб правильно схуднути щоб не набрати ваги повторно
  • я зірвалася з білкової дієти
  • якщо зірвався з дієти дюкана

Comments are closed!