Як харчуватися при запорах | passion. ru

Як харчуватися при запорах | passion. ru Види запорів

Щоб визначитися з харчуванням, необхідно пам’ятати, що запори не всі однакові. Існує два принципово різних механізму запору залежно від стану стінки кишки та її м’язів. При цьому живлення буде значно відрізнятися.

Запори поділяють на атонические (млявий кишечник)

або спастичні (різкі скорочення кишки).

Атонічні запори характеризують мляві м’язові скорочення, які просувають їжу від входу до виходу, за рахунок чого щільна їжа не може активно рухатися до анусу і застоюється, зневоднюється, створюючи щільні маси.

Це виникає при малій рухливості, харчуванні всухом’ятку і проблеми з гормонами. Як результат, формуються відчуття переповнення в кишці, напади ниючий біль в нижній частині живота, метеоризм (газоутворення).

При дефекації стілець рясний, перші порції щільні, а останні кашкою, дефекація болюча, можуть бути мікротріщини ануса.

Спастический запор – це зворотна форма, застій вмісту відбувається через судомних скорочень стінки кишки, їх різких спазмів. Це звичайно запори через стреси, при поганому харчуванні, рідкісних прийомах їжі. При них виникають переймоподібні болі в животі, зазвичай в лівій частині, що віддають у пах. Стілець може бути і регулярним, але немає почуття повноцінного спорожнення, стілець фрагментований, щільний як «горішки».

Принципи в харчуванні при запорі

Насамперед, при запорі важливо дробове харчування, краще їсти потроху, 5-6 разів на день, це дасть рівномірне заповнення кишечника і регулярне виведення стільця. Разова порція повинна укладатися у вас на двох долонях.

Не можна голодувати більше 4 годин підряд – ви потім з’їсте більше, і їжа застоїться, ферменти не встигнуть її переварити, і буде запор. Їжу необхідно не сильно розварювати – вона повинна бути доступна для активного жування, особливо це стосується м’яса і овочів, салати повинні бути крупно нарізані. При харчуванні розкипілої їжею, кишечник стає млявим.

Необхідно щодня вживати овочі, ягоди, фрукти в первозданному вигляді, їх має бути мінімум 400-500 г, менша кількість не забезпечить, необхідного організму, мінімуму клітковини. Добре поєднувати овочі з м’ясом, а фрукти зі злаками. Їжте цільнозернові каші, всі плоди з шкіркою. Відмовтеся від киселів та желе, холодців і заливного, кірочок на м’ясі – це гальмує рух їжі по кишечнику.

Питний режим

Проблема з запорами виникає не тільки через харчування, а й від того, що ми мало п’ємо рідини, і калові маси обезвоживаются. Кава і чай, випиті з ранку – це дуже мало для поповнення запасів рідини, тим більше що кава має сечогінний ефект.

Для хорошого травлення, необхідно пити 50-100 мл щогодини, в середньому це має скласти до 2 літрів рідини на добу, не рахуючи їжі. При нестачі води, клітковина і пектини кишечника не можуть набухати і стимулювати рух їжі по кишки, перестають поглинати токсини і викличуть газоутворення.

Пийте воду, соки, розбавлені водою, мінеральну воду. Виключіть газовані напої і лимонад – вони закріплюють стілець і викликають метеоризм.

Comments are closed!

_0.31MB/0.01020 sec