Як харчуватися при гастриті (дієта при гастриті)

Як харчуватися при гастриті (дієта при гастриті) Як харчуватися при гастриті? 5 основних правил

Дієтологи нерідко, відповідаючи на питання, як харчуватися при гастриті правильно, дають три основоположних ради: є маленькими порціями, подрібнену їжу (ідеальний варіант: крем-супи), і без додавання гострих спецій.

Знати,

як харчуватися при гастриті правильно, необхідно, так як від цього залежить перебіг хвороби, стан самого хворого, викликане неправильним харчуванням або стресом, або курінням, або зловживанням алкоголем. Основні симптоми гастриту – печія, нудота і блювота. Іншими симптомами можуть бути болі у верхній частині живота і розлад стільця. Гастрит можна лікувати медикаментозно, але від багатьох неприємних симптомів гастриту можна позбутися, слідуючи правильному режиму харчування. Так якою має бути дієта при гастриті ?

Дієта при гастриті: поради і заборони

перше, харчування при гастриті має укладатися в схему – часто, але маленькими порціями. Часто – це п’ять або шість разів на день. При цьому між двома прийомами їжі повинно пройти не менше трьох годин. Краще, якщо останній прийом їжі буде не пізніше, ніж за чотири години до того, як ви підете спати.

друге, якщо у вас підвищена кислотність, тобто спостерігається порушення нормального ходу процесів вироблення і нейтралізації соляної кислоти в шлунку, вам потрібно робити додаткові дії щодо зниження активності шлункового соку. Це означає, що потрібно виключити з раціону будь-яку їжу, яка може стати збудником шлункової секреції. Наприклад, газована вода, цитрусові, а також соки, зроблені на їх основі, каву, чорний хліб, ну і звичайно – алкоголь.

третє, з харчування при гастриті потрібно виключити будь-яку їжу, яка може так чи інакше пошкодити слизову шлунка. Як то: дуже гаряча або дуже холодна їжа, їжа з грубої волокнистої клітковиною, наприклад, ріпа, жилаве м’ясо або хліб з висівками. З цієї ж причини потрібно відмовитися від усього, що смажиться на олії.

четверте, думаючи про те, як харчуватися при гастриті, не забувайте також вводити в свій раціон такі продукти, які допомагають травленню. Наприклад, овочеві соки – картопляний або морквяний. Їх можна вживати як окремо, так і змішуючи в різних пропорціях. Такі соки краще пити на голодний шлунок. Важливо пам’ятати наступне правило: концентровані соки будуть знижувати кислотність шлункового соку. Розлучений сік буде, навпаки, кислотність збільшувати.

І, нарешті, по-п’яте, в харчуванні при гастриті перевагу слід віддавати їжі, яка приготована на воді або на пару. Бажано також, щоб вона володіла так званої «щадить консистенцією», тобто була пюреобразной або полужидкой.

Comments are closed!