Як відрізнити побутове пияцтво від алкоголізму? – Дієта – Правда. Ру

Як відрізнити побутове пияцтво від алкоголізму? – Дієта – Правда. Ру Як відрізнити побутове пияцтво від алкоголізму?

На це питання відповідає головний нарколог МОЗ Росії Володимир ЄГОРОВ.

Не стану обтяжувати читачок розповіддю про прийняту в медицині класифікації різних

стадій алкоголізму, перерахую лише найбільш характерні його ознаки. У хворого передчуття випивки викликає пожвавлення, а якщо вона зірвалася, він стає дратівливим, пригніченим. Далі. На відміну від питущого, але здорової людини, алкоголік не може зупинитися. При цьому кількість випитого саме по собі не є критерієм хвороби, норма у всіх різна – одному і пляшки мало, іншому ста грамів достатньо. Важливо інше: навіть якщо алкоголік знає свою “норму”, він не може втриматися в її межах.

Як правило, алкоголік не пам’ятає майже нічого з вчорашньої п’янки, навіть якщо він і не валявся під столом – спілкувався, розмовляв, вів себе, як усі. Дуже показовий абстинентний синдром, простіше кажучи – похмілля. Нудить, розламується голова, мучить незрозуміла тривога. Про горілку і думати противно, але людина розуміє: якщо похмелитися, все пройде. Це вірна ознака алкоголізму, недарма ж наші предки застерігали: пий, але не похмелись.

Нерідко міцно п’ють люди виправдовуються – мовляв, я запійний, але не алкоголік. Так, є так звана дипсоманія – запої, не пов’язані з хронічним алкоголізмом, але це дуже рідко зустрічаються випадки. Якщо ж запійний не може сам зупинитися, якщо горілка полегшує стан на 2-3 години, а потім його починає нудити, болить голова, кидає в піт – значить, пора звертатися до лікарів, інакше тверезі періоди скоро почнуть скорочуватися, а запої повторюватися все частіше.

Багатьох жінок, які мріють стати матір’ю, дуже турбує досить поширена думка, що алкоголізм передається спадково. Це не так, просто в питущих сім’ях діти частіше стають алкоголіками тому, що їм є з кого брати приклад. Однак, хоча сама хвороба не передається від батька до сина, спадкова схильність до алкоголю дійсно існує, це вчені з’ясували достовірно. Вона, до речі, кардинально відрізняється від схильності до наркоманії. Зі ста чоловік, які спробували наркотики, скоро на голку сядуть всі сто. А із сотні питущих алкоголіками стануть лише 5-7 чоловік.

Як правило, хворий не хоче зізнатися собі, що він алкоголік, що сам з недугою не впорається. А умовити його звернутися до лікаря дуже важко. Правда, зараз є багато товариств анонімних алкоголіків, де кинули пити відверто розповідають про своє життя. Людина мимоволі приміряє їх розповіді на себе, і такий відсторонений погляд часто стимулює до лікування краще, ніж розмови з лікарем. Адреси і телефони таких товариств є на дошці оголошень майже в кожному наркодиспансері.

Часто запитують – куди краще звертатися, в платну приватну клініку або до державного наркодиспансер? Це не так уже й важливо. Шукати треба не хорошу клініку, а хорошого лікаря. Вони є скрізь, інша справа, що знайти їх важко. Тут, напевно, шлях один – шукати через знайомих, які вже пройшли цією дорогою, оцінили результат і з чистою совістю можуть порекомендувати кваліфікованого фахівця. Якщо судити по великій кількості рекламних оголошень, створюється враження, що наркологів в країні раптом стало раз в десять більше, ніж їх є насправді. Тут можу порадити одне: абсолютно не варто вірити оголошенням лікарів чи фірм, які “гарантують” стовідсоткове одужання або лікування за один-два сеанси.

жаль, алкоголізм невиліковний, ця хвороба ламає внутрішні захисні бар’єри організму, і відновити їх вже неможливо. Колишній алкоголік не може повернутися до “культурному” споживання спиртного. Якщо він почне пити помірно, рецидив хвороби неминучий, людина скоро знову піде в рознос. У алкоголіка воістину гамлетівське вибір – або пити, або не пити взагалі.

Це треба чітко усвідомлювати друзям і близьким хворого, це треба вселити і йому самому. І після лікування постаратися виключити або хоча б звести до мінімуму ситуації, які можуть спровокувати його.

Гурій ІВАНОВ

«Жіноче здоров’я»

  • побутове пияцтво це
  • Дипсоманія-це
  • Коли людина лічиться від алкоголю чи може вона зірватися знову
  • куда звертатись якщо в людини сказилась вид горилки
  • куди звертатись від алкоголі
  • Побутове пияцтво
  • чи може людина худнути від горілки?
  • чому після пянки кидає в піт
  • чому при горілкі худнуть
  • що означає коли при випитому алкоголі людина нічого не пам\ятає

Comments are closed!

_0.31MB/0.00737 sec