Як відновити обмін речовин – ПРО Стрункість

Як відновити обмін речовин – ПРО Стрункість Як відновити обмін речовин

Ця стаття буде присвячена відповіді на питання «Як відновити обмін речовин» .

Напевно, тільки ледачий не звинувачував свій обмін речовин, а точніше порушений

обмін речовин, в наявності зайвих кілограмів. Це й не дивно, набагато легше перекласти відповідальність за зайву вагу на «таємничий» обмін речовин, тим самим, виправдовуючи пасивне ставлення до власного здоров’я, вазі…

Чи справді порушений обмін речовин може стати причиною зайвої ваги?

Так, може.

Обмінні процеси (метаболізм) – складні хімічні реакції нашого організму, що підтримують в нас життя. Глобально наш метаболізм складається з двох протилежних процесів – катаболізму і анаболізму.

У процесі катаболізму складні органічні сполуки, що потрапляють в наш організм з їжею, розпадаються до більш простих, з яких в процесі анаболізму зі значними витратами енергії, синтезуються нові речовини. Ці процеси регулюються гормонами, ферментами…

Природно, що нормальний перебіг обмінних процесів може порушуватися. Який виникає дисбаланс здатний викликати ожиріння. Відновлення обміну речовин в цьому випадку без медикаментозного лікування не представляється можливим. Тому, будь-яка програма зниження ваги повинна починатися з візиту до ендокринолога.

Але, в 90% випадків зайва вага не обумовлений захворюваннями, пов’язаними з порушенням обміну речовин. Часто буває так: всі аналізи в нормі, гормональних проблем немає, а вага скинути не вдається. Чому? Що в цій ситуації є причиною зайвих кілограмів? Приблизно таке питання задала мені два дні тому одна з читачок.

Відповідь: переїдання і уповільнений обмін речовин. Про переїданні ви можете прочитати в статті «Як не переїдати» і «Як не переїдати ввечері». а ми продовжимо розмову про уповільненому обміні речовин.

Чому обмін речовин сповільнюється?

Як це не дивно, але причиною цього стає наше невгамовне бажання скинути вагу будь-яку ціну і якомога швидше. Так, мова про дієти. які в більшості випадків зводяться тільки до дуже жорсткого скорочення калорійності харчування. Ми мобілізуємо всі запаси волі. і цінної неймовірних зусиль сидимо на голодному пайку заради заповітної цифри на вагах.

Хтось цієї цифри досягає (правда, на дуже короткий час), хтось ні, але така поведінка веде до того, що надалі скинути вагу стає все складніше і складніше.

Дієти, які допомагали раніше, перестають працювати. Всі великі зусилля, які прикладаються для досягнення результату, дають всі менші результати. Зберегти досягнутий вагу стає вкрай складно, а часто просто неможливо.

Все це симптоми того, що швидкість обмінних процесів знизилася. Це погана новина.

Але є і хороша. Уповільнений обмін речовин можна відновити .

Природно, що зробити це за один день неможливо. Відновлення обміну речовин вимагає послідовності в діях і часу. Але ці зусилля окуплять всі старання, адже нормальна швидкість обмінних процесів це запорука успіху в зниженні ваги і довгостроковому підтримці досягнутих результатів.

Обмінні процеси нашого організму дуже схожі на вогнище.

Уявіть собі зимову холодну ніч. У печі горить вогонь і нам потрібно підтримувати його, щоб не замерзнути. Дрова догоряють, багаття починає потихеньку згасати. Що робити, щоб підтримати його і зберегти тепло в кімнаті?

Що якщо взяти і кинути в багаття один раз величезну в’язку дров? Швидше за все, вона швидко спалахне і так само швидко перегорить, на короткий час стане дуже-дуже жарко, але потім вогонь знову почне гаснути і буде холодно.

Якщо ми почнемо підкидати у вогонь старі газети, чи дадуть вони досить тепла, чи зможуть вони підтримувати вогонь постійно?

Або уявіть, що ми кинемо в нашу піч сирі корчаги. Що буде з вогнем? Він згасне, а сирі корчаги так і лежатимуть на попелище.

Ваш життєвий досвід, напевно, підказує зараз, що для того, щоб вогонь горів рівно, і в кімнаті весь час було тепло, треба підкидати в піч невелика кількість хороших сухих полін через приблизно однакові проміжки часу. Все просто, чи не так?

Чому ж ця логіка не працює, коли мова заходить про нашому обміні речовин?

Наш обмінний багаття теж вимагає постійного підкидання хороших сухих дров, тоді він горить рівно і дає стільки тепла (енергії), скільки потрібно в конкретний момент часу.

Якщо ми їмо рясно один-два рази на день, то внутрішній вогонь спалахує яскраво і дає занадто багато енергії. Потім він знову гасне, а надлишок енергії запасається організмом у вигляді жиру.

Сирі корчаги і газети – це незбалансоване харчування, яка не здатна підтримувати наш внутрішній вогонь на необхідному рівні.

Отже, друзі, тепер настав час для конкретних дій для відновлення обміну речовин.

style = “display: inline-block; width: 336px; height: 280px”

data-ad-client = “ca-pub-0273237402618104”

data-ad-slot = “8168733027”>

Як відновити обмін речовин?

  Їжте часто, невеликими порціями. Організуйте своє харчування таким чином, щоб протягом дня у вас було не менше 5 прийомів їжі. Детальніше тут. Їжте не рідше одного разу кожні 4 години. Великі перерви між прийомами їжі знижують швидкість обмінних процесів. Сніданок обов’язкова умова відновлення обміну речовин. Бажано, щоб перший прийом їжі був протягом першої години після пробудження. Детальніше тут. Чи не знижуйте калорійність вашого харчування нижче 1200 кілокалорій. Якщо ви хочете знижувати вагу правильно і без шкоди для здоров’я, розрахуйте безпечну для вас величину калорійності харчування, яка з одного боку дозволить створити розумний дефіцит енергії, а з іншого – не приведе до уповільнення швидкості обмінних процесів. Про розрахунок калорійності раціону читайте тут. Підходьте відповідально до вибору продуктів харчування. Чим натуральніше продукт, тим кращим «паливом» він є. Білок відіграє дуже важливу роль у процесі відновлення обміну речовин. М’ясо птиці, кролика, нежирна яловичина, риба – повинні стати обов’язковим компонентом вашого щоденного харчування. Норма білкової їжі для жінок 250 грам в день, для чоловіків 300 – 350 грам. Включіть в ваш раціон складні вуглеводи: каші, овочі; жири рослинного походження (рослинні масла). Приймайте полівітаміни. Нормалізуйте сон. Намагайтеся спати не менше 7 годин на добу в нічний час для нормалізації рівня гормону мелатоніну. Нормалізуйте споживання води. Як це зробити читаємо тут. Обов’язкова тонізуюча (приємна) фізична активність. Наприклад, ходьба в темпі трохи вище звичайного. Візьміть за правило робити 2000 кроків щодня. Відмінний варіант відвідування басейну. Або просто танцюйте вдома під музику – і настрій покращиться, і метаболізм прискориться. Відмінну допомогу надасть лазня (фінська, російська, турецька). Якщо немає протипоказань, намагайтеся проводити водні процедури один раз на тиждень, використовуйте аромамасла. Пийте зелений чай. Якщо його смак вам не дуже подобатися, спробуйте приготувати такий трав’яний збір для відновлення обміну речовин: візьміть по одній частині трави шавлії, м’яти, чебрецю, кукурудзяних рилець, квітів липи, ромашки та деревію. Одну ложку трав’яної суміші заваріть 0,5 літра окропу, дайте настоятися в теплі 1 годину. Приймайте протягом дня по кілька ковтків між прийомами їжі.

Відновити обмін речовин завдяки цим рекомендаціям можна протягом 4 – 5 тижнів. Як бачите, для цього не потрібно складних процедур або дорогого устаткування. Цілком достатньо вашого бажання виконувати прості рекомендації.

Якщо вам сподобалася ця стаття, поділіться посиланням на неї з вашими друзями в соціальних мережах. Зробити це просто – скористайтеся кнопкою «Поділитися», розташованої нижче.

Як завжди чекаю ваших коментарів і питань.

P. S. Подивіться ролик Олени Малишевої про три супер-продуктах, що збільшують швидкість обмінних процесів. Дуже цікаво!

 • швидкий обмін речовин
 • швидкий обмін речовин причини
 • вуглеводи регулюються гормонами
 • трава для покращення обміну речовин
 • трави для відновлення обміну речовин
 • швидкий обмин речовин
 • як відновити обмін речовин щоб схуднути
 • Як швидко відновити обмін речовин
 • якими травами можна покращити обмін веществ

Comments are closed!

_0.32MB/0.00344 sec