Як усунути здуття живота, а заодно і вилікувати акне

Як усунути здуття живота, а заодно і вилікувати акне Як усунути здуття живота, а заодно і вилікувати акне

Щоб зміцнити імунітет і відчувати себе бадьорим кожен день, необхідно регулярно приймати препарати, що нормалізують мікрофлору кишечника. Справа в тому, що в лімфоїдної тканини кишечника

знаходиться до 70% імунних клітин організму. Також лікарі рекомендують дотримуватися принципів правильного харчування – їсти по годинах і виключити з раціону продукти, що викликають здуття живота . Саме підвищене газоутворення нерідко стає причиною захворювань жирної шкіри обличчя.

Здуття живота

Постійне здуття живота . швидше за все, є ознакою якогось захворювання органів травлення або неправильного харчування. Як відомо, будь-які захворювання легше лікувати на самому початку, тому тривало протікає здуття живота обов’язково повинно стати приводом для повного обстеження органів шлунково-кишкового тракту.

Чому здувається живіт у здорових людей

Живіт може здуватися з різних причин. Короткочасне здуття може викликати надмірне заковтування повітря під час прийому їжі або вживання великої кількості газованих напоїв. У цих випадках людина відригає зайве повітря через рот, а частина його проходить в кишечник і там всмоктується в його стінках або виводиться через задній отвір.

Гази можуть утворюватися за рахунок виділення їх у процесі травлення в шлунку і кишечнику, а також при нейтралізації шлункового соку содою, прийнятої при печії. Здуття живота відбувається при недотриманні принципів правильного харчування, зокрема при прийомі великої кількості легкозасвоюваних вуглеводів (солодощів, здоби).

Неправильне харчування викликає в кишечнику реакцію бродіння, що супроводжується виділенням газів. Велика кількість клітковини і крохмалю (бобові, капуста, картопля, чорний хліб та ін) також здатне викликати здуття живота.

Захворювання, які сприяють підвищеного газоутворення

Причина 1 – ферментативна недостатність. Так, іноді здуття живота відбувається при прийомі молока. Це говорить про те, що в організмі не вистачає ферментів для його переробки, що характерно майже для всіх дорослих людей. Фермент, за допомогою якого в організмі переробляється складний вуглевод молочний цукор (лактоза) в прості вуглеводи фруктозу і глюкозу, називається лактазой.

Лактаза виробляється в тонкому кишечнику, і якщо її недостатньо, то чи не перетравлене молоко надходить у товстий кишечник, де йому допомагають перетравлюватися мешкають там бактерії. При цьому виділяється велика кількість газів, які і викликають неприємні відчуття здуття живота .

Причина 2 – дисбактеріоз. Це порушення співвідношення нормальної та умовно-патогенної мікрофлори в кишечнику. У нашому кишечнику постійно живуть і допомагають переробляти їжу корисні бактерії. Це так звана нормальна мікрофлора кишечника.

Вона пригнічує діяльність умовно-патогенної мікрофлори, також завжди присутньої в кишечнику. При порушенні режиму правильного харчування подібних мікроорганізмів стає дуже багато і їжа перестає засвоюватися, починають переважати гнильні процеси, при яких виділяється велика кількість газів.

Причина 3 – порушення прохідності кишечника. Заважати просуванню газів по кишечнику можуть якісь механічні перешкоди (наприклад, пухлини, непрохідність кишечника), в такому випадку частіше відбувається постійне здуття кокой-то певної частини кишечника.

Причина 4 – порушення рухової активності кишечника. Здуття живота відбувається при токсичному впливі на мускулатуру кишечника збудників різних інфекцій.

Причина 5 – порушення кровообігу. Наприклад, при застої у венах кишечника при варикозної хвороби.

Причина 6 – порушення в роботі центральної нервової системи. Здуття живота може виникнути, наприклад, при істерії.

Ознаки здуття живота

При здутті живота з’являється відчуття тяжкості, ниючі або колючі, переймоподібні, що стихають після відходження газів, болі в різних ділянках живота. Здуття живота часто супроводжується нудотою, замками або проносами, відрижками, неприємним присмаком у роті, відсутністю апетиту, появою неприємного запаху з рота.

Всі внутрішні органи в тілі людини иннервируются єдиної вегетативною нервовою системою і пов’язані між собою нервовими гілочками. Тому неприємні відчуття при здутті живота можуть викликати реакцію і з боку інших внутрішніх органів: болі в серці, серцебиття і перебої в роботі серця, задишку, головні болі, безсоння, неспокій, поганий настрій, слабкість і т. д. Гази можуть відходити постійно, супроводжуючись гучними звуками, але можуть і затримуватися, викликаючи неприємні відчуття.

Чим можна допомогти при здутті живота

При постійному здутті живота потрібно звернутися до лікаря, провести повне обстеження органів шлунково-кишкового тракту і тільки після цього лікуватися. Незалежно від причини, що викликала здуття живота . необхідно дотримуватися ефективну дієту і виключити з раціону легкозасвоювані вуглеводи, грубу клітковину і свіжий хліб.

Не рекомендується вживати багато продуктів, багатих крохмалем (наприклад, картоплі). Для поглинання газів призначаються такі лікарські препарати, як активоване вугілля, біла глина, смекта. При нестачі в організмі ферментів їх призначають у вигляді ліків, після попереднього обстеження.

Вживання пробіотиків (корисних бактерій-мешканців кишечника) і пребіотиків (поживних речовин, які сприяють розмноженню нормальної мікрофлори) допоможе відновити нормальну мікрофлору кишечника. При болях призначаються ліки, що знімають спазм м’язів шлунково-кишкового тракту (папаверин, но-шпа і т. д.)

Не забувайте про те, що здуття живота може бути тільки ознакою якогось захворювання шлунково-кишкового тракту, яке вимагає ретельного обстеження і лікування. Дотримуйтесь принципи правильного харчування, відвідуйте центр спа-терапії для зняття втоми і займайтеся фітнесом вдома. Це дозволить зміцнити імунітет відчувати себе бадьорими кожен день!

  • чи можуть ягоди годжи викликати биль в животи
  • вздуття живота після лапароскопіі
  • де виробляється лактаза
  • здуття живота відгуки
  • здуття живота кожен день
  • здуття живота ліки
  • здуття та біль збоку живота
  • кількість активованого вугілля на 72кг ваги
  • каміння в жовчному це може бути причиною вздуття
  • ліки від вздуття та болів у кишечнику

Comments are closed!

_0.31MB/0.00558 sec