Як схуднути за тиждень: міфи і реальність: Різне – diets. ru

Як схуднути за тиждень: міфи і реальність: Різне – diets. ru Як схуднути за тиждень: міфи і реальність

Схуднути за короткий термін – завдання не з простих. Часто охочими скинути вагу за кілька днів рухає прагнення швидко привести себе у форму перед знаменною подією – весіллям, ювілеєм, випускним. Позбутися за тиждень від 10-15 кілограмів без шкоди для здоров’я нереально, а ось скинути 3-4 кілограми можна – зазвичай цього достатньо, щоб улюблену сукню «сиділо» добре.

Оцінюємо ризики

Згідно з твердженнями лікарів, за місяць без негативних наслідків можна скидати не більше 4-5 кілограмів – приблизно по кілограму на тиждень. На жаль, обставини іноді змушують нас йти на жорсткіші заходи і позбуватися від 3 і більше кілограмів в короткі терміни. Чим більше ваш звичайний вагу, тим більшу вагу ви можете скинути за невеликий період часу.

Важливо розуміти, що позбутися за тиждень від жирових запасів майже неможливо – більшу частину втраченої ваги становитиме рідину. Наслідки екстреного схуднення можуть бути досить неприємними – загострення хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту, розлади кишечника, сухість шкіри, коливання настрою – дратівливість або, навпаки, апатія.

Схуднути на 10 і більше кілограмів за 5-10 днів можливо тільки при використанні спеціальних лікарських препаратів, не завжди нешкідливих. Застосовуються вони тільки під контролем лікаря. Агресивні дієти також бувають досить ефективні в цьому випадку, але шкоди вони принесуть більше, ніж користі – на здоров’я такі жорсткі заходи відображаються не кращим чином. Подумайте, адже краще виглядати на святі менш стрункою, ніж вам хотілося б, чим не потрапити на нього зовсім, опинившись на лікарняному ліжку.

Якщо ваше здоров’я не відрізняється фортецею, є хронічні захворювання – швидкі методи схуднення вам протипоказані.

Вживаємо заходів

Якщо ви зважили всі «за» і «проти» і прийняли рішення спробувати схуднути за тиждень, приготуйтеся до суворих обмеженням. Калорійність раціону доведеться знизити до мінімуму. Хотілося б застерегти бажаючих схуднути від голодування – різка відмова від їжі стане для організму серйозним стресом. Одноденні голодування на тлі низькокалорійного, але збалансованого раціону допоможуть позбутися зайвої ваги і очистити організм, але не забувайте про поповненні запасів рідини в ці дні. Тривале ж і безконтрольне голодування небезпечно для здоров’я.

Швидкий скидання ваги обіцяють короткострокові монодієти – наприклад, гречана, кефірна, дієта на овочевому супі. Більшість з них не розрахований на довгий термін – вони якраз підходять для особливих випадків, але по досягненні потрібного результату вам потрібно буде повернутися до повноцінного харчування, оскільки монодієти майже завжди погано збалансовані, їх меню не містить потрібної кількості вітамінів та поживних речовин.

Обов’язково пийте чисту воду, поки сидите на дієті. Втрата великої кількості рідини погано відбивається на загальному стані організму.

Відмовтеся від солі, затримує воду, і цукру, постарайтеся знизити кількість жирів, особливо тварин, та виробів з білого борошна в раціоні. Часто тільки цих заходів достатньо, щоб втратити кілограм-два за 7-10 днів.

Обов’язково приділіть час догляду за шкірою. Обгортання, сауна, масаж з ефірними маслами або антицелюлітний крем допоможуть видалити з організму зайву вологу і підтягнути шкіру – у вас буде більш доглянутий вигляд, і деяка кількість зайвої ваги ви гарантовано скинете. Крім того, косметичні процедури відмінно підвищують настрій, зіпсоване необхідністю обмежувати себе в їжі, і відволікають від походів до холодильника.

Не забувайте про фізичні вправи. Форсувати навантаження не можна, особливо якщо до цього ви спортом не займалися – це загрожує травмами. Проте відвідини спортзалу, сауна і легкий овочевий салат із зеленим чаєм замість рясної вечері здатні позбавить вас від 2-3 кілограмів ваги буквально за 2-3 дні.

Закріплюємо результат

Отже, ваша мета досягнута – ви вразили всіх знайомих ідеально сидить сукнею, повернулися додому… і що далі? Скинуті кілограми не забаряться повернутися, якщо ви відновите колишній спосіб життя з щільними вечерями і вечорами перед телевізором або комп’ютером.

Дуже багато дієти, розроблені фахівцями, припускають жорсткі обмеження на першому етапі дієти, націлені на виведення рідини і активізацію обміну речовин. Потім звичайно треба перехід до розширеного раціону, але меню як і раніше містить низькокалорійні продукти, порції все ще невеликі – важливо не набрати скинуті кілограми назад.

Вихід з жорсткої дієти повинен бути плавним, розширюйте раціон поступово, не збільшуючи його калорійність до колишніх цифр. Внесіть у свій графік два-три відвідування спортзалу на тиждень. Робота з підтримання ваги на бажаному рівні завжди буває тривалою і кропіткою.

Перед тим, як зважитися схуднути за кілька днів, ще раз уважно подивіться в дзеркало. Можливо, сувору тижневу дієту все ж краще замінити на збалансовану систему харчування, яка дасть ефект не настільки швидкий, зате більш стійкий.

(Фото: Yuri Arcurs, shutterstock. com)

Comments are closed!