Як схуднути в 50 років – дієта, особливості

Як схуднути в 50 років – дієта, особливості Як схуднути в 50 років

Складається враження, що дієта – це доля юних дівчат. Водночас, ожиріння в молодому віці поширене далеко не так сильно, як в старших вікових групах. У Росії майже 40% населення мають надлишкову масу тіла. При цьому до 20 років з цією проблемою стикаються менше 10% людей,

а після 50 років – більше половини. Ожиріння – це в першу чергу не косметична проблема. Цей стан є хронічним захворюванням, яке навіть саме по собі викликає зниження якості життя. Крім того, ожиріння провокує розвиток багатьох серйозних хвороб, а вони можуть стати причиною інвалідності і навіть смерті. Так, з надмірною масою тіла асоціюються цукровий діабет, гіпертонічна хвороба, хвороби суглобів і хребта. Чим довше у людини існує ожиріння, тим вище ймовірність розвитку цих станів. Тому питання як схуднути в 50 років є досить актуальним.

Причини ожиріння

Треба розуміти, що ожиріння – це хронічне порушення обміну речовин. У більшості випадків захворювання є первинним. Його причиною стають спадкові особливості і спосіб життя. Гени ожиріння ми отримуємо від батьків. Крім цього, вже з дитинства в сім’ї можуть формуватися неправильні звички: схильність до переїдання, малорухливого дозвіллю. Тільки в 5% випадків ожиріння формується через ендокринологічних хвороб (гіпотіреоз. гиперкортицизм) або інших захворювань. Щоб дізнатися причину надмірної маси тіла у Вас, треба пройти комплексне обстеження у ендокринолога або терапевта.

Як схуднути в 50 років

Принципи лікування ожиріння після 50 такі ж, як і в більш ранньому віці. Спочатку лікар визначає ступінь ожиріння. Найчастіше використовується індекс маси тіла (індекс Кетле). У нормі його значення не перевищує 25 кг / м?. Для ожиріння характерні цифри індексу Кетле від 30 кг / м? і вище. Якщо індекс більше 25 кг / м?, але нижче 30 кг / м?, то можна говорити про надмірній масі тіла.

Навіть якщо у Вас немає супутніх захворювань, профілактика подальшого збільшення маси тіла зміною харчування і способу життя показана вже при надмірній вазі. Лікарська терапія призначається при неефективності низькокалорійної дієти, підвищення фізичної активності та зміни способу життя. Іноді показано хірургічне лікування ожиріння.

У кожному разі, на питання як схуднути в 50 років, головною відповіддю є дієта.

Дієта після 50 років

Дієта після 50 років повинна бути побудована на всіх принципах здорового харчування.

У людей із зайвою вагою дієта повинна бути низькокалорійною. Це означає, що з їжею повинно поступати мало калорій, менше, ніж буде витрачено організмом протягом дня. Чим старша людина, тим повільніше у нього обмін речовин, а, значить, і енергії організм витрачає все менше. Таким чином, калорійність їжі у одного і того ж людини в 20 років повинна бути значно вище, ніж в 50. Щоб схуднути – зменшіть калорійність свого щоденного раціону на 500 кілокалорій. У першу чергу це треба зробити за рахунок зниження обсягу жирної їжі і солодких продуктів. Пам’ятайте, що навіть не має надлишку маси тіла людині після 50 років показано обмеження цієї їжі. Такі заходи допомагають уникнути захворювань серця, судин і навіть деяких онкологічних хвороб. Дієта після 50 років не повинна бути побудована на голодуванні або застосуванні розвантажувальних днів . Такі заходи є занадто сильним стресом для обміну речовин і можуть викликати порушення здоров’я. Водночас, ефект від декількох днів голоду виявляється зазвичай не надто вражаючим і занадто нестійким.

Крім того, важливо правильно організувати харчування: приймати їжу дрібно, маленькими порціями, 5-6 разів на день. Такий ритм прийому їжі якраз найлегше витримати тим, хто на пенсії. Вже не треба підлаштовуватися під графік роботи, харчуватися в їдальні. До дієти після 50 років пред’являються підвищені вимоги в плані безпеки для здоров’я. Їжа повинна бути збалансована по основних компонентах, містити достатню кількість мікроелементів і вітамінів. За рахунок вуглеводів має надходити близько 60% калорій, за рахунок жирів – близько 25%, за рахунок білків – 15%. Таким чином, видно, що Низьковуглеводні дієти після 50 років є небажаними . Такі системи живлення (дієта доктора Аткінса, «кремлівська») в літньому віці переносяться важко, так як призводять до непотрібної надмірній навантаженні на нирки. У той же час, не варто занадто обмежувати білкову їжу. Нехай у раціоні присутній і тваринний, і рослинний білок. Їх компоненти потрібні для правильної роботи кожної клітини організму. Вегетаріанська дієта не буде корисна у віці після 50 років. Її тривале застосування може призвести до зниження імунітету, а, значить, і до розвитку важких захворювань (наприклад, туберкульоз).

Отже, як схуднути в 50 років, і які продукти варто їсти? Щодня в раціон бажано включати хоча б невелику кількість овочів. Вони містять необхідні вітаміни, а також дають відчуття насичення. Фрукти теж можуть бути на столі. Їх обмежують тільки при порушенні вуглеводного обміну. М’ясо, рибу треба вибирати нежирних сортів. При приготуванні видаляти максимум жиру. Курку тобто без шкіри, краще використовувати грудку, а не стегенця. Молочні продукти купуйте з мінімальною жирністю, але не знежирені. Після 50 років важливо забезпечити достатнє надходження кальцію в організм. Його багато і в молоці, і сирі, і в кисляку. Кальцій засвоюється тільки в присутності невеликої кількості жиру. Тому знежирені молочні продукти не дуже корисні. У тому випадку, якщо Ви не страждаєте діабетом, немає необхідності повністю виключати солодке. Пам’ятайте, що мінімум калорій з кондитерських виробів містять зефір, пастила, мармелад. Принципи, як схуднути після 50 років, відповідають дієті 8 з лікувальних столів радянської дієтології .

Дієта для жінок 50 років

Питання, як схуднути в 50 років частіше стоїть перед жінками. Саме жінки більше схильні до ожиріння. Особливо це стає помітно під час менопаузи. Причиною збільшення ваги стає гормональний дисбаланс цього періоду. Дієта для жінок 50 років повинна не тільки вплинути на вагу тіла, але і нормалізувати обмін речовин і гормональний стан. Важливо сильно обмежити тваринні жири, переїдання вуглеводів. До дієти після 50 років бажано підключити лікування травами, які містять фітоестрогени . сечогінні і заспокійливі компоненти.

Як схуднути після 50 років без дієти?

Крім дієти допомагають скинути вагу фізичні навантаження. У 50 років і пізніше вправи повинні бути помірними, з урахуванням супутніх захворювань. Іноді бажання схуднути змушує купити яку-небудь біологічну активну добавку до їжі. Пам’ятайте, що це не ліки, а, значить, ефективність засобу жодним дослідженням не доведена. Зате побічна дія Ви напевно відчуєте. Проносне і сечогінну дію таких препаратів, на жаль, насилу переноситься після 50 років, так як впливає на електроліти крові, роботу серця. Існують і зареєстровані ліки від ожиріння (сибутрамін, орлістат). Їх Вам за показаннями може призначити лікуючий лікар.

  • дієта у 50 рoків
  • обмін речовин в старших жінок
  • причина ожиріння жінок за 50 років
  • що можна їсти під час дієти людям після 50 років

Comments are closed!

_0.32MB/0.19709 sec