Як схуднути собаці і яку дієту для цього вибрати | Статті | Animal. ru

Як схуднути собаці і яку дієту для цього вибрати | Статті | Animal. ru Як схуднути собаці і яку дієту для цього вибрати

Про те, як схуднути собаці, господарі замислюються тільки тоді, коли пес має вже неосяжні розміри. Це дуже погано, оскільки

в такому стані скинути вагу досить складно і часу потрібно більше, ніж за наявності декількох зайвих кілограмів. А адже ожиріння дуже негативно впливає на здоров’я і тривалість життя звіра.

Тварини товстіють в основному унаслідок переїдання, в результаті ендокринних захворювань або при наявності паразитів. Якщо ваш вихованець нормально їсть, але при цьому гладшає, або ж залишається повним при дотриманні дієти, то неодмінно несіть його на прийом ветеринарному ендокринолога. Однак зараз існує думка, що швидше ожиріння є причиною розвитку ендокринних захворювань, а не навпаки. Варто відзначити, що хвороби є причиною ожиріння лише в 6% випадків, а більшість тварин повніють таки з причини надмірного споживання корму з переважанням вуглеводів.

У цій статті ми поговоримо про тих ситуаціях, коли тварина «наїлися» зайві кілограми і про те, яка повинна бути дієта для собаки.

Причини повноти у собак

переїдати собаки, як правило, просто від жадібності, від нудьги або від того, що їх перегодовують. Найчастіше власники собак навіть не знають, що таке дієта для собаки і скільки вихованцеві потрібно давати корму. Вже змалку таку тварину годують надмірною кількістю, тим самим збільшуючи шлунок і виробляючи в собаці звичку щільно поїсти. Про те, що є спеціальні схеми розрахунку корму щодо ваги собаки, такі люди взагалі не в курсі.

Буває й так, що собака харчується цілком нормально для своєї комплекції, проте її постійно підгодовують з господарського столу. Причому всі члени сім’ї роблять це незалежно один від одного, не знаючи, що те ж саме робить родич. Такі невинні маленькі шматочки зі столу складаються у велику кількість їжі і стають причиною повноти собаки.

Крім того, їжа для людей протипоказана тваринам. Їм ні в якому разі не можна давати смажене, солоне і гостре. А вже про те, щоб пригостити собаку шоколадом або тістечком з кремом – не може йти й мови. Тим часом багато господарі саме так люблять порадувати своїх улюбленців, не розуміючи, що завдають їм жахливий шкоду. Крім повноти таке частування може обернутися харчовою алергією, отруєнням або розладом шлунка.

Важливо і те, який спосіб життя веде тварину. Багато власників вважають, що прогулянка необхідна тільки для того, щоб собака відправила свої природні потреби. Однак, для повноцінного життя собаці потрібні активність і руху. Природа створила цих звірів рухливими, їм необхідно бігати, стрибати і грати. Тому якщо тварина не робить цього, то калорії, які необхідно розтратити перетворюються в жир і товсті боки вашого улюбленця.

Важливо і те, що існує елементарна схильність до повноти. Такі породи як бассети, ретривери, біглі, лабрадори та кокер-спанієлі знаходяться в зоні ризику по можливому ожиріння.

Чим небезпечне ожиріння для собак

Найпростіший спосіб зрозуміти чи має ваша собака зайву вагу – просто обмацати її боки. Якщо ви відчуваєте ребра, значить все в порядку. Якщо ж ви їх не відчуваєте, то ваша собака – товстун!

Собаки із зайвою вагою стають менш рухливі, ніж їх стрункі родичі. У них з’являється незграбність, задишка і важкість у відчутті власного тіла, знижена витривалість фізичних навантажень і важка переносимість спеки. Власне, все те ж, що відбувається у людей. Такі тварини схильні цілого ряду захворювань. У них з’являється серйозне навантаження на суглоби і кістки, через що розвиваються порушення рухових функцій, артрит, дисплазії тазостегнових суглобів, розриви суглобових зв’язок, зсув хребетних дисків.

Ожиріння загрожує також захворюваннями печінки, цукровий діабет, погіршенням стану шкіри та вовни. Знижується опірність інфекціям, підвищується ризик ускладнень при хірургічних втручаннях і застосуванні анестезії. У товстих собак складніше протікають хвороби дихальної системи.

Як собаці схуднути

Багато господарів товстунів задаються питанням, як схуднути собаці і як їй в цьому допомогти. В принципі для цього необхідно все те ж саме, що і для схуднення людини. Потрібно скоротити калорійність їжі і збільшити фізичне навантаження. Багато ветеринари рекомендують скорочувати не кількість їжі, а саме її калорійність, так собака не відчуватиме голод. При цьому низькокалорійна дієта для собаки повинна містити всі необхідні поживні речовини. Не можна, щоб собака худла через нестачу яких те елементів або в результаті втрати рідини. Таке схуднення є нездоровим. Крім того, якщо ви повернете вихованця до колишнього раціону, то він дуже швидко набере вагу.

Схуднення собаки має супроводжуватися обов’язковим наглядом на прогулянках, адже багато тварин підбирають на вулиці залишки їжі. Крім того, важливо, щоб у будинку їжа не була в зоні досяжності вихованця, оскільки тварини схильні до злодійства, тим більше, якщо дієта для собаки дуже строга.

І нарешті, збільште тривалість прогулянок хоча б до години. Обов’язково пропонуйте собаці гру, кидайте їй паличку або м’ячик. Багато собаки обожнюють фрісбі. Не зайвим буде і спільна пробіжка, ви можете навіть сісти на велосипед і запропонувати вихованцеві побігати поруч, але не старайтеся з цим, з незвички їй буде важкувато. Якщо є можливість, то сходіть з улюбленцем в ліс, займіться з ним плаванням і будь-яким іншим активним видом відпочинку.

Дієта для собаки

Для ефективного схуднення собаки, потрібно перевести її на триразове харчування. Кількість їжі для кожного звіра дуже індивідуально, але краще за все дотримуватися співвідношення: 30 калорій на 1 кілограм ваги тварини. Важливо пам’ятати, що ласощі та їстівні іграшки для собак – це теж калорії. Тому кількість таких продуктів необхідно зменшити. Їх можна різати на невеликі шматочки або купувати іграшки меншого розміру, собака не помітить особливої??рдості. Зовсім позбавляти вихованця звичних радостей не варто, він подумає, що завинив у чому то, а може і образитися.

Дієта для собаки не повинна містити продукти багаті вуглеводами, необхідно прибрати з раціону каші і хлібні вироби. Сирого м’яса і риби, нежирного сиру і кефіру необхідно навпаки додати. Важливим компонентом при схудненні є овочі, особливо корисні капуста, кабачки, гарбуз і моркву. Ці продукти сприяють розщепленню жирів. Дуже ефективно, якщо дієта для собаки включає в себе кефірів розвантажувальні дні. Тому якщо ваша собака нормально переносить цей продукт, то обов’язково давайте їй його.

Що стосується спеціальних промислових кормів для схуднення собак, то ми їх не рекомендуємо. Справа в тому, що калорійність в них знижена за рахунок зменшення вмісту білків і підвищення вуглеводів, а це неефективно. Більш активне спалювання жирів досягається за рахунок заміни вуглеводів білками. Найкраще, щоб дієта для собаки містила багато білків, мало вуглеводів і жирів, і достатня кількість клітковини. Однак таким вимогам не відповідає жоден корм, існуючий на російському ринку.

Ні в якому разі не давайте вихованцеві добавки, що знижують апетит, створені для людини. Дія таких препаратів на організм тварин не вивчений і може завдати серйозної шкоди здоров’ю. І не забувайте зважувати вихованця. Це необхідно зробити до дієти і в процесі зниження ваги. Так ви зможете контролювати його ефективність, адже дієта для собаки може бути не дуже слушною і вимагати коригування. Тому тримайте руку на пульсі!

При написанні статті були використані матеріали: sobaka-maska. ru, chihua. ru

  • як похудати собаці
  • як похудати собаци
  • як схуднути собаци

Comments are closed!

_0.32MB/0.00571 sec