Як схуднути після 50 років

Як схуднути після 50 років Як худнути після 50 років?

Проблема зайвої ваги актуальна для будь-якого віку, але після 50 років найбільш гостра. Жирові накопичення можуть спровокувати діабет, хвороби серця і судин. З’являється задишка, скаче тиск. Зайва вага дає підвищене навантаження на ноги, що може

зашкодити суглобам, тому особливо важливо тримати свою фігуру під контролем.

У жіночому організмі з приходом клімаксу відбуваються гормональні зміни, які тривають з віком. Життя стабільна і спокійна, витрати енергії знижені. Деяким доводиться приймати гормональні засоби. Все це на тлі уповільнення обміну речовин веде до накопичення зайвої ваги.

Обсяги жирової тканини ростуть, загальна маса м’язів зменшується. Зниження ваги має відбуватися природно: без голодувань і рекламованих засобів швидкого схуднення. Процес цей – поступовий і довгий, запасіться терпінням.

На думку дієтологів жінкам після 50 безпечно втрачати в місяць 3-4 кілограми. Це не викличе розлади здоров’я. Кращий метод – поєднати здорове харчування з активним способом життя.

Потрібно відмовитися від калорійних продуктів з високим вмістом жирів. Забудьте про ковбаси, жирні м’ясо та птицю, пропаще, жирні молочні продукти. З них жир не засвоюється, а відкладається. Менше солоного, гострого. Потрібно обмежити або виключити повністю борошняне і солодке. Їжте продукти, від яких не поправляються.

Перевагу слід віддати овочам і фруктам, нежирної молочної продукції, молоко краще замінити кисломолочними продуктами. Необхідно споживати продукти, багаті кальцієм, тому що він губиться з роками. Пісне м’ясо або птицю без шкіри і жиру досить з’їдати 70гр на тиждень. Надлишки білка теж перетворюються в жир.

Введіть у раціон рибу і морепродукти. Вони містять корисні жири і масу цінних речовин. Обов’язково їсти зелень і ягоди, які можуть служити природною аптекою. Можна включити в раціон цільнозерновий хліб або з висівками, з борошна грубого помолу.

Їжа повинна бути переважно відварна або приготована на пару, смажене виключити. Корисно будуть каші на воді заправляти замість масла вершками. Для забезпечення організму всіма необхідними елементами потрібно споживати вітамінно-мінеральні комлекс. Іноді достатньо перестати їсти після 18:00, максимум 19:00, щоб зайва вага пішов безповоротно. Так як після 50 років витрата калорій знижується, відмова від їжі до ранку приносить результат.

Можна вивчити різні дієти і вибрати якусь одну, або взяти рекомендації з різних дієт і скомбінувати. Але врахуйте, що фахівці вважають застосування строгих дієт після 50 років не нешкідливим і не безпечним. Але в той же час вони пропонують активувати спосіб життя і збалансувати харчування. Добре б вам порадитися з дієтологом. Тоді ви отримаєте цінні індивідуальні поради та рекомендації по спеціальній системі, яка дасть результат, не зашкодивши здоров’ю.

Але в кожному разі, успіх у зниженні ваги залежить від нормального обміну речовин. Прискорити його можна щоденним виконанням зарядки. Це задає інтенсивність обміну на весь день. Важливу роль відіграє регулярність харчування. Прийом їжі повинен бути частим, невеликими порціями.

Для прискорення процесу схуднення обов’язкові фізичні навантаження. При цьому для людей після 50 років є особливості виконання вправ і розрахунку обсягу навантажень. Потрібно уникати перевантажень серця, легенів і загальних м’язових перенапруг. Треба пам’ятати про зниження міцності кісток унаслідок вимивання кальцію з віком. Кістки, серце і легені можуть не витримати інтенсивних навантажень. Не забудьте порадитися з лікарем. Від фізичних навантажень потрібно утриматися при серцево-судинних захворюваннях, підвищеному тиску, діабеті та др. хроніческіх хворобах.

Почати можна з швидкої ходьби вранці, бажано на свіжому повітрі, хоча б перед кватиркою. 20-25 хвилин цілком достатньо. Потім можна додавати інші вправи до зарядці. Добре зайнятися плаванням, їздити на велосипеді. Це тренує серцево-судинну систему. Займіться танцями. Все це допоможе вам підтримати тонус м’язів.

Якщо дозволяє здоров’я, додайте силові вправи. Це можуть бути присідання, випади, гімнастика з гантелями. Такі заняття зміцнять і розвинуть мускулатуру. Зростання м’язів збільшить витрату калорій. Регулярність занять повинна бути 4-5 разів на тиждень по 30-50 хвилин. І головне – щоденні прогулянки перед сном.

Загалом, схуднути після 50 років можна, навіть треба, варто тільки дотримуватися правил здорового харчування, вести активне життя і давати організму помірні фізичні навантаження. Жирові відкладення в організмі накопичувалися роками, позбутися від них швидко не вийде, хіба що за допомогою методики для схуднення. Головне наполегливість і регулярність у заняттях.

Продовжуйте дотримуватися встановленого ритму життя і після досягнення нормальної ваги, і в результаті ви, неодмінно, знайдете хорошу форму!

Comments are closed!