Як схуднути під час грудного вигодовування

Як схуднути під час грудного вигодовування

Як схуднути під час грудного вигодовування

Харчування годуючої мами дуже важливе питання. Від правильного і збалансованого раціону залежать здоров’я дитини, а також здоров’я і зовнішній вигляд мами. У журналах та Інтернеті можна знайти величезну кількість рекомендацій,

але, на жаль, багато з них далекі від істини. Наприклад, рекомендовано збільшити добову калорійність харчування годуючої жінки до 3000 – 3500 ккал. Для порівняння: добова калорійність раціону людей, що займаються важкою, ручним, немеханізованим працею (вручну весь день тягати цеглу на десятий поверх) складає 4000 ккал. Працівники розумової праці (інженер, який їде на роботу і з роботи на громадському транспорті і здійснює пішохідну прогулянку в обідню перерву), тобто люди з мінімальною фізичною активністю повинні отримувати близько 2000 ккал на добу. Як би багато не писали про те, як важко бути матір’ю, скільки всього треба встигнути зробити (помити, попрати, попрасувати), сучасний побут в значній мірі полегшує побутова техніка. Якщо посудомийна машина ще є не в кожній квартирі, то пральна машина є у всіх, і важкими чавунними прасками вже теж ніхто не користується. Так що як не крути, а годуюча мати це жінка з мінімальною фізичною активністю. І зайва тисяча калорій піде не на збільшення калорійності, жирності і поживності молока, а на стегна і живіт мамі.

Було проведено велику кількість досліджень, згідно з якими встановлено, що жінки, що живуть в найрізноманітніших умовах (сприятливих і не дуже сприятливих), повністю можуть лактіровать. Жінки в примітивних культурах, на досить скромному харчуванні виробляють молока в достатній кількості і належної якості для того, щоб вигодувати своєї дитини. Недолік харчування ніяк не позначається на якості молока. Збільшення калорійності добового раціону також не призводить до змін у складі грудного молока.

Під час вагітності організм жінки робить жирові запаси. Тому вагу після народження дитини дещо більше, ніж раніше. Ці жирові запаси необхідні організму для підтримки сил на випадок справжнього голоду. Адже природа повинна подбати про те, щоб вижили всі дитинчата. І саме під час періоду грудного вигодовування ці жирові запаси починають витрачатися. Тому, якщо жінка після народження дитини правильно і збалансовано харчується, то до закінчення періоду грудного вигодовування (через 1,5 – 2 роки), її вага повернеться до колишніх показників.

Ще раз підкреслю, немає необхідності дотримуватися яких-небудь спеціальних дієт ні для схуднення, ні для підвищення жирності грудного молока ( йогурт 9% жирності і 35% сметана не вплинуть на жирність молока, але вплинуть на ваші стегна ).

Основне завдання мами в боротьбі за стрункість своєї фігури – це постаратися не збільшити свою вагу після народження дитини. А в цьому їй допоможуть всім відомі принципи здорового та раціонального харчування.

Калорійність добового раціону повинна відповідати фізичній активності жінки. Якщо вона працює в полі на сельхоз роботах – калорійність вище, якщо сидить вдома і гуляє повільним кроком з коляскою в парку – калорійність значно нижче.

Отже, які ж основні принципи здорового харчування. Добова калорійність близько 2000 ккал в залежності від фізичної активності. Більше не треба, тому що зайві калорії будуть відкладатися у вигляді зайвої ваги. Менше теж не треба, тому це призведе до уповільнення обміну речовин і поганого самопочуття і мами і дитини. Харчуватися треба часто приблизно 5-6 разів на день, не допускаючи появи сильного почуття голоду. Доведено, що сильне відчуття голоду призводить до переїдання, а отже до появи зайвої ваги. Їжа повинна бути ситною. Наприклад, м’ясо з овочами. Овочі – це джерело вуглеводів, які сприяють швидкому почуттю ситості, тому що заповнюють об’єм шлунка. М’ясо – це білок. Він засвоюється довше, ніж вуглеводи, що сприяє тривалому збереженню почуття ситості. Під час прийому їжі не відволікайтеся ні на що: не дивитеся телевізор, не читайте журнал, навіть, якщо дитина плаче, постарайтеся не відволікатися. За 30 хвилин, що ви їсте нічого не трапитися, смакуйте кожен шматочок. До процесу прийому їжі потрібно ставитися дуже уважно. Їжа «на бігу» не сприяє ні правильному травленню, ні корекції ваги. Підбираючи для себе продукти харчування, важливо пам’ятати, що основне завдання їжі – це підтримка енергії і насичення організму всіма необхідними поживними речовинами: вітамінами, мінералами, мікроелементами.

Читати далі Коментарі Коментарі відсутні Залишити коментар

Сталася помилка при з’єднанні до бази. Спробуйте, будь ласка, пізніше!

Comments are closed!

_0.31MB/0.00459 sec