Як схуднути назавжди

Як схуднути назавжди

Пропонований метод:

1. Дуже простий;

2. Не вимагає героїчних зусиль і непотрібних, ілюзорних витрат;

3. Дає стійкі результати – людина назавжди залишається з нормальною вагою.

Звичайно, для того, щоб схуднути, потрібно докласти

зусиль, але, в даному разі, не такі титанічні як при голодуванні або дієті.

Для початку проведемо невелику ревізію існуючих способів схуднення.

Препарати та прилади «для схуднення»

Важливо зрозуміти – всі препарати для схуднення не ефективні, а часом і просто шкідливі, пристосування не ефективні. Продавці таких товарів торгують «нездійсненною мрією» – людині в складній ситуації хочеться вірити в диво. Препарати для схуднення приносять колосальну прибути, тому весь час на ринок вкидаються нові і нові.

Тут спрацьовує простий психологічний механізм. «Вольові» спроби людини походить ні до чого не приводять. Чим людина більше намагається схуднути, тим більше поправляється. У нього починають домінувати два почуття – почуття провини і відчуття безсилля. Йому кажуть, що треба менше їсти, але він нічого не може з собою вдіяти.

І тут людині пропонують чарівництво – не треба напружувати волю і стримувати апетит – за тебе це зроблять чудодійні таблетки або пристосування («пояс», масажер »і інш.).

Це шкідливі ілюзії – витрачаються гроші і нерви, втрачається віра в себе, а «порятунок» не приходить.

Всі пігулки, таблетки шкідливі або порочні, травмують, якщо не ваш організм, то вашу психіку.

Пам’ятаєте, коли в світі винайдуть ефективну «пігулку для схуднення» ви про це дізнаєтеся в числі перших – про це говоритимуть по телевізору в самому початку новин, газети друкуватимуть на перших шпальтах і т. д. А винахідник цієї пігулки отримає Нобелівську премію з медицини. Поки цього не відбувається, знайте – все інше цинічний бізнес на ваших слабкостях.

Інша «індустрія схуднення» – «ефективні дієти». Людина напружує останні сили, мобілізує всю волю, відмовляє собі багато в чому, – і таки худне на кілька кілограмів. Однак потім, і дуже швидко, все йде нанівець – колишній вагу відновлюється жахливими темпами і навіть з надлишком.

Дієта – це жест відчаю. Бажання хоч щось зробити, коли нічого не виходить.

Правда, деякі, дуже рідко, в результаті цих понад зусиль, набувають потрібну самовідчуття, і органічно, без подальших натуги, залишаються в нормальній вазі. Але це швидше виняток.

Ви витратите час, зусилля, гроші, – але не вирішите проблему остаточно і безповоротно.

Пам’ятайте – всі «високошвидкісні» методи схуднення, в кінцевому рахунку, не дають бажаного результату. Якщо ви бачите рекламу «Як схуднути за тиждень на 10 кг», «Схудніть за місяць на 7 кілограм», знайте – це просто нещадний бізнес на ваших слабкостях.

Причини надмірної ваги

Для того, щоб схуднути важливо зрозуміти, чому люди повніють. Якщо говорити про фізично здорових людях, то дослідження показують, – причина надмірної ваги в психології людини. Основні взаємопов’язані чинники:

1) стрес;

2) зниження вольового тонусу;

3) знижена самооцінка, знижений рівень домагань;

4) хвороблива Я-концепція в рамках нездорового способу життя.

Щоб зрозуміти себе трохи краще в зазначених відносинах, можна пройти

Профілактичні, підготовчі заходи

Необхідно, хоча б в невеликій мірі, підвищити свій вольовий тонус. Найпростіше – почати робити, хоча б невелику (5 хвилин в день!) Зарядку. Вранці, вдень або ввечері, з будь-якими вправами. Найпростіші – присідання і віджимання.

Сенс зарядки, в даному випадку, не в тому, щоб стати здоровішими (хоча і це важливо), а в тому, щоб пробудити в собі більшу вольовий початок, морально підготувати себе до процедури схуднення.

Якщо є настрій і ресурси, можна використовувати більш розгорнуту систему занять щодо зміцнення сили волі, див. наприклад: Виховання, тренування, техніка розвитку волі Але останнє не обов’язково.

Орієнтація на терміни схуднення

Чудес на світі не буває. Тому треба орієнтуватися, що ви худнути будете повільно але вірно).

Швидке схуднення – це завжди штучне стиснення пружини, яка обов’язково випрямиться «за законами фізики». Зазвичай, якщо людина худне швидко, він потім також швидко видужує. Краще в цю марну гру не грати.

Вам треба схуднути назавжди – а це означає худнути треба повільно.

Головна причина надмірної ваги

Головна причина зрозуміла і банальна – людина споживає більше калорій, ніж витрачає. Це як у шкільній задачі з фізики про басейн – по одній трубі вода затікає в басейн, за іншою втекти.

І тут немає ніякої містики, тому не треба говорити: «Ой, я майже нічого не їм!»

Чому людина їсть більше, ніж треба

Основна штука полягає в тому, що людина починає їсти не для угамування почуття голоду, а для отримання задоволення або в якості реакції на стрес («переляк конкуренції»). Людина мимоволі з кожної трапези прагне зробити собі «свято живота» або поглинає їжу по-скотськи бездумно (хоча насправді жовтня так не їдять).

А комусь хочеться нагороджувати себе «за важку життя й переживання».

У будь-якому випадку мотивація зміщується з біологічної (отримати необхідну кількість калорій), на психологічну (отримати задоволення, захиститися).

Чому не спрацьовую методики голодування і дієти

Головна причина – переляк організму. Несвідома частина психіки, у разі, якщо людина раптом приймається стримувати свій апетит, починає панікувати через «страху голодної смерті». Організм лякається «голодної смерті» – і йому неможливо «раціонально пояснити», що ніякої загрози смерті від голоду немає.

Несвідомий страх бере людину за горло і той нічого не може зробити. Як тільки «пресинг» голодування або дієти припиняється – «їсть скільки душі завгодно» і «компенсує втрачене».

Психологічні причини повноти

Одна з причин – «втеча в повноту». Людина іноді несвідомо прагне бути повним, щоб «зняти з себе тягар відповідальності і підвищених вимог». Це схоже на втечу хвороба »- людина робить вигляд, що він хворий, щоб від нього менше вимагали – на роботі, в домашніх справах,« в ліжку », в дружньому спілкуванні і т. п. Щоб йому більше співчували. Людина хоче, щоб від нього менше очікували віддачі або допомоги, – мовляв, він сам «немічний».

У цьому випадку корисно згадати, коли, в який саме момент життя, ви почали повніти. Які у вас тоді були проблеми, складності, переживання, труднощі? Згадайте себе в той час. Спробуйте раціонально вирішити проблеми, від яких в ірраціонально «тікали в повноту».

З чого почати? З Я-концепції.

Ясно, вам доводилося дивитися на себе в дзеркало. Там ви бачили повненькі, повного, дуже повного або просто жирного людини.

Якщо ви подумки представите себе, то перед вашим розумовим поглядом постане схожий образ.

Я-концепція – це уявлення людини про себе, особливості сприйняття людиною самого себе, його «відчуття себе».

Мимоволі по ходу життя у людини складаються уявлення про себе за різними шкалами «розумний-дурний», «веселий-похмурий» і проч. Також є й деяке уявлення про свою зовнішність. Ось це подання про свою зовнішність і є один з інструментів схуднення.

Вправа № 1

Уявіть ще раз подумки себе, точніше свою зовнішність, і своє тіло. Не поспішаючи, подумки огляньте своє тіло, – щоки, шию, груди, живіт, стегна, сідниці і т. д. Зверніть особливу увагу на місця скупчення зайвого жиру.

А тепер подумки уявіть собі ідеальну фігуру, яку ви б хотіли мати в результаті схуднення.

Наступний крок – порівняйте свою реальну і ідеальну фігури – зафіксуйте різницю. Уявляйте, що ця різниця, тобто надлишковий жир – це не ваше тіло, це те, від чого необхідно позбутися.

Як мінімум 7-10 разів протягом кожного дня, як мінімум по 10-15 секунд:

Уявляйте себе, відчувайте себе людиною, у якого вже є та ідеальна фігура, яку ви собі намітили. І уявляйте «чужим» свій надлишковий жир.

Вправа № 2

Робіть будь-які, можна найпростіші вправи по зміцненню сили волі, робіть хоча б п’ятихвилинну зарядку – це не таке вже самопожертву. Вам треба зовсім небагато підвищити своєї вольової тонус. Можна ще раз подивитися матеріал: Виховання, тренування, техніка розвитку волі

Вправа № 3 – ЇЖА

Тепер, на закінчення, кілька простих правил, як і що є:

1) Є можна все. Але треба прагнути є збалансовану їжу – відповідно з найпростішими рекомендаціями дієтологів.

2) Важливо – є треба повільно. І не просто повільно – а насолоджуючись смаком їжі. На цьому треба зосереджуватися під час кожного прийому їжі! Кожного разу ви, ваш організм, повинні отримати свою порцію задоволення!

3) Тому не їжте механично – працюючи, читаючи і інш. – Промніте, в таких випадках ви просто в себе безконтрольно засовує жир!

4) Дуже важливо, – щоразу, коли їсте – не наїдайтеся досита, вставати з-за столу треба трохи голодним. Почекайте трохи – і відчуття голоду пройде, а самопочуття поліпшиться.

5) Важливо – не обмежувати себе, свій організм в їжі протягом дня. Не лякайте свій організм, підсвідомість цією установкою – пам’ятаєте, коли і якщо ви зголодніли, ви завжди можете поїсти знову в будь-який час. Треба тільки знову НЕ наїстися досхочу.

6) Для деяких людей корисним дисциплінуючим фактором є ведення «харчового щоденника» – обов’язкова щоденна фіксація виду та кількості з’їденої їжі, підрахунок калорій, спожитих за день.

Терміни і темпи схуднення

Цей метод забезпечує повільне, природне схуднення.

Якщо перераховані вище правила ви зробите своїм способом життя – ви схуднете до бажаного ваги (розміру) і це буде назавжди. Крім того, у вас покращиться самопочуття і настрій.

Ви повинні відчути, стати іншою людиною – з нормальною вагою, хорошим настроєм і керованим (у частині їжі) способом життя.

І зробити це, як бачите, не так складно.

Є стільки, скільки потрібно, в природі всіх живих істот. Відчуйте і ви цю свою природу.

© Лабораторія психотехніки ІФН, 2009

  • Як обмежити себе у їжі назавжди

Comments are closed!