Як схуднути і не набрати кілограми: три реальні історії боротьби із зайвою вагою – Статті про проблему зайвої ваги

Як схуднути і не набрати кілограми: три реальні історії боротьби із зайвою вагою – Статті про проблему зайвої ваги Схуднути і не набрати кілограми Три реальні історії

Двадцятирічна Анна повернулася на роботу з двотижневої відпустки. Колег уразили зміни, події в зовнішності дівчини – її фігура

стала тонкою, як у фотомоделі! Звичайно ж, вся жіноча частина колективу захотіла дізнатися рецепт, а він був простий: щоб носити вузькі джинси і облягаючі блузки, Аня всі чотирнадцять днів майже нічого не їла. На жаль, але ефект протримався недовго – вже через місяць повернулися неприємні жирові складки, і дівчині довелося приховувати їх під об’ємними светрами і вільними брюками. Колеги-жінки видихнули і забули про ідею схуднення. Аня продовжувала харчуватися випічкою та солодощами, не розуміючи: чому ж так вийшло?

Тридцятирічна Олена втратила впевненість у власній привабливості після того, як від неї пішов чоловік. Жінка вирішила, що, повернувши фігурі стрункість, вона зможе повернути і чоловіка. Завдання було непросте, і для її вирішення Лена три тижні їла тільки капусту і салат. Вона вживала їх у сирому, смаженому і тушкованому вигляді. Починаючи ненавидіти зелень, Лена надихалася результатами дієти – її фігура набувала бажану витонченість, а загострилися вилиці надавали її обличчю риси аристократичності. Але потім почалося щось незрозуміле: обмежуючи себе у всьому і харчуючись одними салатами, Олена стала додавати у вазі. Вона жувала ненависну зелень, дивуючись: як таке може бути?

У чому ж причина

Ані допомогло схуднути обмеження їжі. Двадцятирічна дівчина ще може собі це дозволити, хоча результат такого методу позначається не тільки на загальному самопочутті (через нестачу поживних речовин виникає слабкість, гальмується мислення, погіршується настрій), а й на зовнішності (волосся стає ламким і тьмяним, а шкіра – сухою і блідою). Робота мозку прямо залежить від того, як ви харчуєтеся, а страждати зневірою і загальмованістю в молодому віці особливо прикро – навіть заради стрункої фігури. Недарма з’явився вираз «флегматична, як манекенниця». У Ані вистачило сили волі на те, щоб деякий час голодувати, але дівчина не змінила свої звички – зловживання булочками та цукерками. Тому втрачену вагу швидко повернувся.

Брак корисних речовин

Олена не мучила себе голодом, а просто позбавила організм необхідних йому поживних речовин. Вживання одного салату і капусти не може забезпечити його добовою нормою вітамінів, білків, жирів і мікроелементів. Тому, відчуваючи постійний дефіцит корисних речовин, організм Олени «вирішив» забезпечити себе всім необхідним і почав відкладати запаси у вигляді жиру. Це і призвело до того, що на тлі прийому в їжу низькокалорійних продуктів продовжити ефективне схуднення дівчині не вдалося. Внаслідок дефіциту корисних речовин може також розвинутися постійне відчуття недоїдання, яке залишається після скасування дієти. Найчастіше спалахи голоду змушують вставати вночі і спустошувати холодильник, а потім весь день мучитися до наступного такого зриву.

Віковий ризик дієти

У Сорокап’ятирічна віці потрібно берегти себе, і Валентині слід було худнути з великою обережністю. Різке зменшення ваги може привести до зниження еластичності шкіри і поглибленню зморшок. Скорочення кількості підшкірної клітковини, натягує шкіру, загрожує не тільки неприємними косметичними наслідками, але і порушенням обміну речовин і терморегуляції. Монодієти позбавляють організм багатьох важливих поживних речовин, не кращим чином впливаючи на здоров’я. Небезпечний як їх недолік, так і надлишок. Наприклад, білкові дієти створюють підвищене навантаження для нирок і печінки, примушуючи посилено виводити з організму продукти розпаду.

Як безпечно знизити вагу

У зв’язку з усім вищевикладеним цілком закономірне запитання: які дієти безпечні? Кращий варіант – індивідуальна дієта, розроблена дієтологом на основі попередньої перевірки стану вашого організму і вивчення його «слабких ланок». Якщо немає бажання звертатися до фахівця, потрібно просто намагатися самостійно обмежувати вживання найбільш калорійних продуктів: хлібобулочних і кондитерських виробів, жирної і смаженої їжі. Хорошим помічником може стати Діетресса – препарат, що впливає на центр голоду і прискорює насичення.

Досягнувши бажаних результатів, намагайтеся зберегти набуті харчові звички і дотримуватися новий стиль харчування, і цілком можливо, що це дозволить не вдаватися до дієт в майбутньому.

Comments are closed!