Як стати донором крові

Як стати донором крові Інформація для бажаючих стати донором у Центрі крові Міністерства охорони здоров’я Російської Федерації

Донором крові та її компонентів може стати кожна здорова людина у віці від 18 до 60 років, який має прописку (або тимчасову реєстрацію) у м. Москві або в Московській області.

При відвідуванні Центру

крові необхідно мати при собі паспорт та військовий квиток (для чоловіків).

При першому зверненні в реєстратуру Центру крові донор перевіряється через комп’ютерну базу даних Єдиного донорського центру.

Після цього донори оглядаються терапевтом і проходять лабораторне обстеження: клінічний аналіз крові, біохімічний аналіз крові, аналіз крові на присутність вірусів гепатитів В і С, СНІДу, аналіз на сифіліс..

При первинному зверненні (або після перерви в кроводачи більше шести місяців) донор може здати кров тільки на наступний після обстеження день. Для цього отримаєте свою донорську картку в реєстратурі, без черги зробіть позначку в кабінеті лікаря-терапевта, випийте чай і підніміться на третій поверх в операційну.

Чи не приходьте надто рано, операційна починає працювати в 9:00 ранку.

Уперше всі донори здають кров. Перехід до групи кадрових донорів плазми надалі вирішується лікарем-терапевтом в індивідуальному порядку.

При наступних зверненнях в Центр крові попереднє лабораторне обстеження не потрібно. Кров для обстеження береться під час крово-або плазмодачі.

Донори плазми приймаються для плазмодачі тільки в дні, відведені для їх групи крові:

    понеділок – донори плазми В (III) групи вівторок – донори плазми А (II) групи середу – донори плазми О (I) групи четвер – донори плазми АВ (IV) групи.

Просимо Вас дотримуватися дієти напередодні кроводачи і плазмаферезу (не вживати жирну і гостру їжу, виключити алкоголь).

Після кроводачи або плазмаферезу обов’язково запишіться в реєстратурі на наступне відвідування Центру крові. Якщо Ви не можете з’явитися в призначений термін, обов’язково зателефонуйте в реєстратуру за телефоном, вказаним у Вашій донорської довідці (193-17-73). і запишіться на інший зручний для Вас день.

Просимо Вас приходити в Центр крові не пізніше 10 годин. Спізнюючись, Ви затримуєте лабораторне обстеження крові і, як наслідок, видачу компонентів крові в лікувальні установи.

Звертаємо увагу донорів плазми: після плазмаферезу ваша плазма закладається на 3 (три) місяці на зберігання (карантинізацію). Якщо з якихось причин Ви не можете відвідати Центр крові для планового плазмаферезу, будь ласка, прийдіть у будь-який день для здачі аналізів. Витрати вашого часу будуть невеликі, а вкрай необхідна для пологових будинків та дитячих установ карантінізірованная плазма буде вчасно видана в лікувальні установи.

Рекомендації донору:

    не слід здавати кров після роботи в нічну зміну, за три доби до кроводачи з раціону слід виключити жирну їжу і не вживати спиртні напої, у тому числі пиво. ввечері напередодні кроводачи легко повечеряти, а вранці в день кроводачи обмежитися солодким чаєм з хлібом. безпосередньо після дачі крові не можна займатися фізичною працею, вживати спиртні напої та керувати транспортними засобами.

ПІЛЬГИ, ЩО НАДАЮТЬСЯ ДОНОРАМ

Працівник, що є донором, в день здачі крові та її компонентів звільняється від роботи не підприємстві, в установі, організації незавісісімо від форм власності, із збереженням за ним середньої заробітної плати за ці дні.

Військовослужбовець, що є донором, звільняється від несення нарядів та інших форм служби в день здачі крові.

Після кожного дня здачі крові та її компонентів донору надається додатковий день відпочинку із збереженням за ним середнього заробітку. Зазначений день відпочинку може бути приєднаний за бажанням донора до щорічної відпустки або використаний в інший час протягом року після дня здачі крові та її компонентів.

У день здачі крові та її компонентів донор забезпечується безкоштовним харчуванням за рахунок коштів обласного та місцевих бюджетів. Розмір грошових норм на харчування донорам встановлюється адміністрацією області.

Донору, здав безоплатно протягом року кров або її компоненти у сумарній кількості, що дорівнює двом максимально допустимим дозам, надаються наступні додаткові пільги:

    протягом шести місяців студентам освітніх установ – надбавка до стипендії в розмірі 25% за рахунок коштів обласного та місцевих бюджетів; протягом року – допомога з тимчасової непрацездатності при всіх видах захворювань у розмірі повного заробітку незалежно від трудового стажу; протягом року – першочергове забезпечення пільговими путівками для санаторно-курортного лікування за місцем роботи або навчання; протягом року – забезпечення активних донорів (п’ять і більше кроводач на рік) залізовмісними лікарськими препаратами і полівітамінами на курс для профілактики анемії, що відпускаються за безкоштовними рецептами.

ПІЛЬГИ ДЛЯ ОСІБ, НАГОРОДЖЕНИХ ЗНАКОМ

“ПОЧЕСНИЙ ДОНОР РОСІЇ”

І РАНІШЕ “ПОЧЕСНИЙ ДОНОР СРСР” Громадяни, які здали кров 40 і більше разів або плазму 60 і більше разів нагороджуються знаком “Почесний донор Росії”. Донори, нагороджені знаком “Почесний донор Росії”, мають право:

    на безкоштовне виготовлення і ремонт зубних протезів (крім протезів з дорогоцінних металів, порцеляни і металокераміки) у державному або муніципальному закладах охорони здоров’я; на пільгове придбання ліків (із знижкою в розмірі 50% їх вартості) за рецептами державних або муніципальних установ охорони здоров’я згідно переліку, затвердженого Урядом; на безкоштовний проїзд на всіх видах міського транспорту загального користування (крім таксі). на зниження до 50% розміру оплати комунальних послуг; на першочергове придбання за місцем роботи або навчання пільгових путівок для санаторно-курортного лікування; на надання щорічної оплачуваної відпустки у зручний для них час року; на отримання пільгових позик на індивідуальне житлове будівництво. Громадяни Російської Федерації, нагороджені Знаком “Почесний донор СРСР”, користуються всіма пільгами, наданими громадянам, нагородженим Знаком “Почесний донор Росії”.

ПЕРЕЛІК ПРОТИПОКАЗАНЬ

  • вiдiо eротiка

Comments are closed!

_0.32MB/0.00642 sec