Як скинути вагу при вагітності? – На бебі. ру

Як скинути вагу при вагітності? – На бебі. ру Як скинути вагу при вагітності?

Для більшості жінок очікування дитини – це завжди радість. І майбутні мами роблять все, щоб малюк розвивався нормально, отримуючи необхідні поживні речовини. Але тут є проблема, з якою дуже легко

зіткнутися – зайва вага при вагітності. Чи можна його уникнути?

Що кажуть вчені?

Ще не так давно майбутню породіллю турботливі родички вмовляли їсти за двох, закликаючи відкласти дієти в сторону. Однак зараз підхід помітно змінився, адже зайву вагу під час вагітності – це джерело не тільки невдоволення зовнішністю, але і проблем зі здоров’ям. Не можна забувати, що в очікуванні дитини збільшується навантаження не тільки на хребет, а й на всі внутрішні органи, а зайві кілограми посилюють і без того складний період. Одне з найбільш «нешкідливих» наслідків – варикозне розширення вен.

Дослідження вчених показали, що якщо жінка під час очікування першої дитини набрала занадто велику вагу при вагітності, то при виношуванні наступних дітей у неї збільшується ризик розвитку гіпертонії і навіть діабету. Крім того, нащадки мам, які страждають ожирінням, в більшості випадків також набирають зайві кілограми і вже в дитсадівському віці виглядають значно більші за своїх однолітків. А чим такі відмінності загрожують у підлітковому віці, коли особливо хочеться бути привабливими, нескладно уявити.

речі, є цікаві спостереження. Найбільше про те, як вони будуть виглядати після народження малюка, думають саме стрункі жінки. «Пампушки» ж вважають, що головне – здоров’я дитини, а десятком кілограмів більше або менше – неважливо. Але, як вже згадали вище, такий підхід в корені невірний.

Як скинути вагу при вагітності?

Спочатку пояснимо, з чого взагалі складається прибавка. В ідеалі вона повинна становити близько 12 кг, з яких 3300 гр. – Маса плоду, 2500 мг – обсяг тканинної рідини. Відклали жиру відводиться близько 2-3 кг. Останнє збільшення ваги забезпечує маса матки, молочних залоз, плаценти і так далі. Отже, як ми бачимо, ніякого «поїсти за двох» немає. Велика вага при вагітності вказує на виниклі проблеми. Потрібно починати турбуватися, якщо майбутня мама видужує більше, ніж на кілограм на тиждень, починаючи з 16 тижня. Такий симптом може говорити про скупчення зайвої рідини в організмі, що може вилитися в підвищення тиску у жінки.

Лікарі в таких випадках розповідають, як вагітним скинути вагу: у першу чергу звернути увагу на раціон. І обов’язково потрібно розрахувати індекс маси тіла. Це легко зробити самостійно або скористатися численним калькуляторами в Інтернеті. Нормальний ІМТ становить від 18,5 до 25. Показник 25-29 означає наявність надмірної ваги. А після вже йде ожиріння. Незалежно від результату, підрахунок калорій ніхто не відміняв, але раціон буде коригуватися у жінок як із зайвими кілограмами, так і з браком ваги. Особлива увага приділяється молодим мамам, у яких і самих ще організм росте, а також тим, хто виношує кілька плодів.

Але в кожному разі голодувати протипоказано. Навіть якщо мучать токсикоз або печія, потрібно пам’ятати, що відсутність апетиту у мами не означає, що дитині не потрібні поживні речовини. Можна розділити їжу шість і більше прийомів, а також є її маленькими порціями. Як і в добеременное стані, краще добре снідати і обідати, щоб до вечора не захотілося «підживлення» у вигляді чогось шкідливого і занадто калорійного.

Що потрібно їсти?

речі, калорійність теж буває різна. Так, краще з’їсти сто грам відвареної картоплі, ніж така ж кількість чіпсів. Не треба зловживати жирами, краще віддати перевагу пісним шматках м’яса, птиці, трохи намазувати товстим шаром масло на бутерброди. Але повністю жир виключати не можна, нехай він складає близько 30% від денного раціону, саме таке співвідношення ідеально і для фігури мами, і для здоров’я малюка. Звичайно, при цьому слід враховувати і жир, що використовується при приготуванні їжі: масло при смаженні, майонез для салатів і т. д. Які ж продукти містять так звані корисні жири? Це сир, горіхове масло, біле м’ясо індички або куряче м’ясо без шкіри, лосось, рослинне масло.

Нехай раціон буде максимально різноманітним. Підбирайте продукти, що містять різні вітаміни і мікроелементи: капусту, йогурти, свіжі фрукти. І якщо лікар дозволить, для позбавлення від зайвої ваги, можна влаштовувати розвантажувальні дні.

Щоб знизити зайву вагу під час вагітності, треба замінювати прості вуглеводи на складні. Тобто, солодкої випічки, сиропів, цукеркам віддати перевагу цільнозерновий хліб, овочі, коричневий рис. Важливо звернути увагу і на спосіб приготування їжі. Уникайте смаження, овочі краще готувати на пару або запікати.

Не всім жінкам по час вагітності показані заняття гімнастики, що сприяють спалюванню калорій. Але ж можна просто більше гуляти на свіжому відпочинку, що дуже корисно. До речі, помірні фізичні навантаження сприяють більш легкому перебігу пологів. І несподіваний факт: денний сон дозволяє втратити 200-300 грамів.

Щоб контролювати вагу, варто купити електронні ваги. Тільки слід пам’ятати, що різниця між вечірнім і ранковим вагою може становити близько 600 гр. І звичайно, ідеальний варіант, якщо всі домочадці підтримають вагітну жінку в її дієті. Любов і турбота близьких – один з кращих способів зберегти свої нерви, тоді й проблеми заїдати не доведеться. І майбутня мама стане думати про майбутнє малюка, а не про те, як скинути вагу при вагітності.

Comments are closed!

_0.31MB/0.00582 sec