Як сісти на шпагат за 16 тренувань » Фатальна енергія

Як сісти на шпагат за 16 тренувань » Фатальна енергія Як сісти на шпагат за 16 тренувань

Як сісти на шпагат за 16 тренувань – комплексна методика розвиток гнучкості

Багато хто з вас напевно бачили наклейки і флаєра в метро – “Шпагат за 16 тренувань – комплексна система розвиток гнучкості”. Займаючись по цій програмі у вас буде:

Красиве гнучке тіло

Струнка фігура

Пластичні руху

Сильні м’язи

Нові можливості володіння своїм тілом у спорті та творчості

Школа гнучкості

Комплексна система розвитку гнучкості

Якому танцюристові не хотілося б поліпшити свою розтяжку і використовувати різні елементи шпагату в танці? Так чому ж тільки танцюристові? Але й людині, що займається східними єдиноборствами, капоерой, йогою, ушу, бодібілдингом і т. д. Будь-якому, хто від природи негнучкий, хто не дістає кінчиками пальців до підлоги.

Так от, побачивши це оголошення в черговий раз, я, роздирається природним цікавістю (хіба можливо за 16 тренувань сісти на шпагат?), все-таки зірвав флайер і подзвонив. Приємний жіночий голос на іншому кінці дроту пояснив, що сісти на шпагат всього за 16 тренувань цілком можливо, так як вправи комплексні і впливають на різні групи м’язів і зв’язок одночасно. Більш того, в комплексі для прискорення розтяжки використовуються різні тренажери. А для того, щоб зробити процес максимально ефективним, швидким і більш-менш комфортним для людини, для розслаблення м’язів і зняття больових відчуттів застосовують електричний струм. На питання, які саме тренажери використовуються, дівчина томно відповіла, що їх багато, і всі їх можна подивитися в РГАФК, де проходять заняття. А також по великому секрету додала, що є один диво-тренажер, де до ніг приліплюються свого роду липучки й ноги розтягують у різні сторони. Перед очима відразу спливли фільми Брюса Лі і Ван Дама, коли їх підвішували до дерев і розтягували в різні сторони їх ноги. Ну, або щось ще, в цьому роді.

І ось середу. Нарешті я зміг дістатися до метро Черкизовская до РГАФК. Знайти зал, де займаються шпагатом, виявилося не так-то вже просто, так як коридори РГАФК виявилися довгими і жодного вказівника в радіусі кілометра. Але я це зробив, я знайшов. Зал виявився дуже великим, швидше за все, для гімнастів, з манежем посередині і м’якими біговими доріжками по краях. У залі займалися гімнасти, брейкери, тайеквондо, капоейра, загалом, дуже багато різних людей. Група людей у??шведської стінки, монотонно роблять махи ногами під мірний рахунок інструктора, якось відразу привернула мою увагу, напевно, саме монотонністю дії, відсутністю артистизму у виконанні вправ і радості на обличчях займаються. І тут мене осінило – це – шпагат за 16 тренувань – комплексна система розвитку гнучкості. Вроджена інтуїція мене не підвела. До інформації для сором’язливих – роздягальні там немає. Роздягаєшся прямо в залі, на очах у здивованої публіки. Покидав одяг на лавку і побачивши симпатичне дівчисько, я швиденько приєднався до неї. Як з’ясувалося, ходить вона в клуб (як вона його благородно величала :)) 🙂 “шпагат за 16 тренувань – комплексна система розвитку гнучкості” уже 2 місяці, і за її словами, прогресу вона так і не домоглася, але однаково завзято продовжує ходити, так як їй розтяжка потрібна для тайеквондо. Це мене насторожило. Ні, це мене прямо налякало. Навіщо тоді ходити і платити 50 доларів, якщо система не працює? Але моя природна цікавість не давало мені спокою, а гордість не дозволяла вірити першої зустрічної навіть дуже симпатичною дівчині. Хочу все знати сам і подивитися, чим справа закінчиться і що це таке – “Шпагат за 16 тренувань – комплексний розвиток гнучкості”.

І ось заняття почалися:

Махи назад – махи прямими ногами вперед, назад, вправо, і вліво по 25 разів.

Після цього стали робити вправу вже дуже схоже на Вірабхадрасана I (Воїн I). Але на відміну від йоги, тут ніхто особливої??уваги не приділяв тому, як потрібно ставити стопи, працювати тазом, руками і всіма іншими частинами тіла. Просто поставили всіх, і попросили тягтися руками вгору і відчувати розтягнення на передньому стегні.

Кругові руху коліном.

Знову шматочок йоги – Прасаріта Падоттанасана – нахил вперед з широко розставленими ногами. На жаль, знову-таки ніхто не пояснив про те, що необхідно витягати пальці ніг і опиратися на п’яту, мячик стопи і ребро ступні; втягувати коліна, піднімати внутрішні щиколотки, згин повинен бути в тазостегновому суглобі, а не в попереку і, що зрештою, треба провертати таз, а не скруглять спину. Тобто скрізь були присутні оброблення осанни з йоги, “чую дзвін, та не знаю, де він”, і кинулася в очі абсолютна профнепридатність інструктора. Роблячи цю вправу, я поставив ноги на максимально можливу для мене ширину. А так як я не дуже гнучкий, це відстань здалося інструкторові маленьким. І він просто підійшов до мене ззаду і без попередження смикнув ногу убік через що я, звичайно ж, впав, і може бути, надірвав зв’язки.

Ще махи ногами і парочка різних нахилів вперед.

Розбилися по парах і почали допомагати один одному гробити себе. Знову-таки на відміну від йоги, ніхто не пояснював, як правильно треба тягнути ногу до голови з лежачого положення (Супта Патангустхасана). Ніхто не звертав уваги на те, що люди згинали коліна, завалювали таз, стискали нижні ребра, провертали ступню і т. д. Люди були стурбовані тільки тим, щоб швидше наблизити ногу партнера до голови. При цьому, я думаю, мені ще більше погіршили стан надірваних зв’язок.

Більше витримати цю мудатень я не міг і пішов збиратися.

А де ж чудесні тренажери запитаєте ви? Смію вас поправити, що не тренажери, а тренажер. Так, там був усього один тренажер, самотній такий, всіма забутий, у сенсі ніхто такими древніми вже не користується давно. Ніяких комплексних тренажерів, і, тим більше, з струмом, там не було. І що ж це за диво-тренажер для розвитку гнучкості? Це такий маленький стільчик, на який треба сісти. З боків на коліщатках відходили підставки під ноги з упорами трохи вище коліна. Тобто позиція була рівносильна тій, якщо б ви сіли на підлогу з розсунутими ногами (повна розпуста, а там стільки народу займається паралельно.). Між ніг перебуває маленька крутилка, повертаючи яку ви могли збільшити кут розведення ніг. В принципі, напевно, якусь користь цей тренажер приносить. Вам не треба партнера, ви сідаєте і самі собі розсовуєте ноги, без особливих зусиль (тобто повне самообслуговування). Але згадавши дівчину, отзанімалась на чудо-тренажері 2 місяці і так і не поліпшить свою розтяжку і гнучкість, я навіть не став намагатися влізти на цей чудо-тренажер. На зекономлені гроші можна купити Total Gym, і користі буде набагато більше. Так як на відміну від тренажера в РГАФК на Total Gym можна розтягувати м’язи і зв’язки під різними кутами і з різною інтенсивністю. Тобто можна ноги не тільки в сторони розтягувати для поперечного шпагату, а й розтягувати ногу на себе і за спину (для поздовжнього шпагату), убік і т. д. Як вам підказує фантазія. А варіюючи нахил лави, можна задавати ступінь розтягування від слабкої до сильної.

Результат тренувань у РГАФК став відразу очевидний наступного дня. Я насилу міг пересувати ноги, і тим більше не міг робити швидких рухів – наприклад, швидко ходити або бігати. Ви думаєте, що це від того, що я класно розтягся? Ви глибоко помиляєтеся. Брати “по не розуму” надірвали мені зв’язки. Я називаю “надірвали”, тому що я все таки міг ходити, не швидко, але міг. А якби порвали, так взагалі не зміг би ворушити ногами. Будь-який рух ніг озивалося різкою і пронизує болем у тазостегновому суглобі, де кістка стегна входить в сідничні кістки таза.

Ви можете заперечити і назвати цю біль – добре позанимался і розтягнувся. А значить і буде толк. Але дозвольте мені з вами не погодитися і висловити свою точку зору на різницю між обірваними зв’язками і добре розтягнутими.

Коли м’язи і зв’язки після хорошої розтяжки приємно болять, а через день-небудь болючі відчуття проходять взагалі, то ця розтяжка була зроблена правильно.

А от якщо біль неприємна, різка і, тим більше, коли вона тримається більше двох днів, то це явно говорить про мікротравмах в тканинах, і на відновлення йде набагато більше часу, ніж якби м’яз був просто потягнути. Причому, все це супроводжується неприємними больовими відчуттями.

На недельку довелося зупинити любою спортивну активність: (

На завершення хочу відзначити те, що інструктора зовсім не знайомі з сучасними методами розтяжки – ізометричними, які на даний момент вважаються найбільш ефективними і при цьому не рвуть зв’язки, а, навпаки, зміцнюють їх. Хлопці з РГАФК навіть не удостоїли своєю увагою нашого співвітчизника (колишнього інструктора спецназу), а нині відомого інструктора з фітнесу та розвитку гнучкості в США Павла Сацуліна. Так. Сучасні методики розвитку гнучкості не для їхніх хлопців.

Якщо ж ви все-таки хочете випробувати на собі настільки чудодійний суперускоренний метод – Шпагат за 16 тренувань – комплексний розвиток гнучкості, то от телефони. Телефонуйте, не помилитеся 🙂 Тільки от ми вам туди йти не радили.

  • комплексні вправи щоб сісти на шпгат

Comments are closed!