Як сісти на шпагат і навіщо це потрібно :: JV. RU

Як сісти на шпагат і навіщо це потрібно :: JV. RU Як сісти на шпагат і навіщо це потрібно. Поздовжній шпагат (частина 1)

© Thinkstock / Fotobank. ru

Якщо шпагат виконаний вірно, ви можете прямо в цьому положенні вільно скручуватися, прогинатися і нахилятися

Відразу позначу різницю між гімнастичним і балетним шпагатом

і шпагатом в хатха-йоги . У гімнастики і танцях шпагат дійсно виконується виключно для видовищності. При цьому найчастіше ніхто не піклується про коректне положенні хребта і суглобів в цій позі, та й освоїти його потрібно швидко. Ті, хто займався гімнастикою у дитинстві, напевно пам’ятають, як їх розтягували через біль і змушували подовгу сидіти в шпагаті. Після такого багато людей часто взагалі зарікаються займатися розтяжкою.

У йозі зі шпагатом все інакше. При коректному виконанні асани хребет зберігає фізіологічне положення, глибина шпагату досягається за рахунок рухливості кульшових суглобів і крижів, поперек не перевантажується. Правильне використання йогических бандх гарантує злагоджену роботу всього тіла. Якщо шпагат виконаний вірно, ви можете прямо в цьому положенні вільно скручуватися, прогинатися і нахилятися без відчуття напруги або болю в спині.

Користь від шпагату величезна. Вони підвищують рухливість тазу і крижового відділу, покращують кровообіг і роботу органів малого таза і черевної порожнини. Зокрема, шпагати – хороша профілактика захворювань сечостатевої системи. Шпагат стимулює роботу кишечника, витягає хребет, розкриває грудний відділ. Дихання стає більш повним і глибоким. Ноги і прес зміцнюються і позбавляються від жирових відкладень, за допомогою шпагату можна попередити і навіть вилікувати варикоз. Шпагати можуть сприяти нормалізації місячного циклу. Також їх рекомендують використовувати для підготовки до зачаття, а під час вагітності – для підготовки до пологів (але в полегшеній формі).

Як сісти на шпагат? Вправи!

Я вважаю, що шпагати практично не мають протипоказань, за винятком важких травм хребта або гострих запалень поперекового відділу або суглобів. Освоювати їх варто навіть новачкам: в йозі ніхто нікого насильно не розтягує, успіх досягається за допомогою додаткових вправ, доступних всім. Ці вправи поступово роблять суглоби більш рухливими, м’язи – сильними і еластичними, розум – стійким і спокійним. А там і до шпагату недалеко!

Комплекс, який я рекомендую, потрібно виконувати один або два рази на обидві сторони. Спочатку краще тренуватися через день, щоб м’язи встигали відновлюватися, поступово можна переходити до щоденних занять. Якщо ви відчуваєте, що одна сторона тіла у вас краще піддається розтяжці, ніж інша, починайте тренування з проблемною боку і завершуйте додаткової обробкою зон, які тягнуться гірше інших.

  • користь шпагату
  • сісти на шпагат за 7 днів
  • шпагат користь
  • користь від шпагату
  • користь шпагату підчас місячних
  • можна сідати на шпагат під час менструації?
  • навіщо сідати на шпагат
  • чи можна сідати на шпагат під час місячних
  • користь шпагат
  • користьшпагата

Comments are closed!

_0.31MB/0.00407 sec