Як швидко схуднути, скинути вагу (для спортсменів)

Як швидко схуднути, скинути вагу (для спортсменів) Шок інформація

Як швидко схуднути, скинути вагу (для спортсменів)

Як екстрено схуднути перед змаганнями?

Показові змагання для пауерліфтерів, по суті, тотожні конкурсу краси для прекрасної половини людства.

І готуються атлети до виступу на спортивному подіумі так само ретельно, як красуні – сидять на дієті, переходять в щадний тренувальний режим, виключають всілякі сторонні навантаження на організм.

Відомо, що бодібілдери, так само як і представники інших видів спорту, виступають у певних вагових категоріях. І яке ж хвилювання настає в душі тих атлетів, які за тиждень до показового виступу побачили на вагах стрілку, зашкалює за звичайну позначку. Вихід один – терміново худнути!

Тут буде доречно нагадати нашим читачам, що спортсмени повинні харчуватися, дотримуючись особливого раціону, а в разі перевищення жирової маси тіла над м’язової, відразу ж сідати на дієту. Видів дієт для схуднення – і тривалого, і експресивного – безліч, потрібно лише підібрати ту, що найбільш підходить окремо взятій людині.

Але в цій статті мова йде не про обумовлений раціон харчування спортсмена протягом довгого часу, і не про дієту, яка сприяє плавного зниження ваги за тривалий період. А про те, як швидко зігнати зайві кілограми перед показовими змаганнями з найменш негативним ефектом для організму. Також стаття адресована тим спортсменам, які могли б потрапити в іншу вагову категорію, трохи схуднувши – нормативи в більш легкій вазі попроще, і шансів взяти призове місце, відповідно, більше.

Насамперед, слід зазначити, що зайвих кілограм ов для успішної акції швидкого згону ваги повинно бути не більше 3-5, і часу до виступу не менше 6-8 днів. Далі, практична частина схуднення містить два види екстреного скидання ваги: ??розосереджений і форсований. Кожен з цих способів включає в себе чотири складових: обмеження споживання рідини, урізаний раціон харчування, спеціальна фізичне навантаження + особлива екіпірування, в деяких випадках і баня.

Детальніше. Форсований метод можна застосувати, коли потрібно схуднути всього на 1-2 кілограми за 2-3 дні. Сгонка ваги відбувається за рахунок швидкої втрати рідини в організмі. Якщо турнір триває не більше 2-х днів, то витримати форсоване схуднення можна відносно безболісно. Але якщо змагання тривають довше, то є ризик зірватися, так як форсований спосіб схуднення змушує атлета практично голодувати і, що ще гірше, відчувати спрагу. У ці 1-2 дні обмежено споживання їжі і води, але показано застосування парної лазні, що стомлює не так фізично, скільки морально. Добре пропарившись, дуже важко встояти проти почуття спраги, до того ж посилене потовиділення вимиває з організму солі і мікроелементи, які потрібні для нормальної діяльності мозкової і нервової системи. Не дивно, що атлет, якому довелося пройти через форсоване схуднення, млявий і апатичний, буває дратівливим і навіть плаксивою.

Увага! Форсований метод виключений, якщо схуднути потрібно більш, ніж на 2-3 кілограми. В іншому випадку, великий не тільки ризик програти турнір, а й просто не потрапити на змагання з причини слабкості, адже запаси енергії у такого спортсмена практично відсутні. Належить мати на увазі, що після форсованої сгонки організм повністю відновлюється тільки через півроку! Оскільки схуднення здійснюється за допомогою скорочення надходження в організм рідини і її стрімкої втрати в процесі інтенсивного потовиділення, то формула крові зазнає трансформації. Кров гусне, стає в’язкою і «важкої» за рахунок збільшення її питомої ваги, внаслідок чого множиться навантаження на серце. Що, в свою чергу, ускладнює подачу кисню до органів і м’язових тканин і ендокринною залоз, які перебувають у стані гіпоксії. У обезвоженном організмі процеси, що забезпечують нормальну життєдіяльність, протікати не можуть. Чи варто того призове місце в турнірі, чи все-таки потрібно звернути увагу на свою вагу набагато раніше, ніж за пару днів до змагання?

Найбільш терпимим способом скидання ваги 3-х і більше кілограм ов є розосереджений метод, який має декілька підвидів:

* рівномірний – коли атлет щодня втрачає певну кількість грамів;

* форсовано-розосереджений – коли в перші 1-3 дні бодібілдер зганяє половину зайвої ваги, а в наступні втрата грамів йде плавно;

* поступово наростаючий – протилежний попередньому: сгонка ваги наростає до останнього дня;

* інтервальний (або ступінчастий) – за 2-3 дні атлет екстрено худне на 1-3 кілограми за допомогою форсування, потім закріплює результат менш жорстким режимом, і знову повторює цей цикл;

* хвилеподібний – спосіб підходить тим атлетам, хто подбав про згоні ваги заздалегідь, так як триває досить довго і полягає в тому, що припустимо деякий періодичне підвищення ваги, але так, щоб кожне наступне підвищення було нижче попереднього.

Самими прийнятними способами екстреного зниження вага а в межах 3-5 кілограмів є рівномірний і поступово-наростаючий. Самим щадним для здоров’я атлета вважається ступінчастий, оскільки організму дається деякий час, щоб звикнути до нових обставин. Розосереджений спосіб вимагає плавного зниження вживання їжі, води і солі, і не дуже ратує за використання лазні, хоча парні процедури мають-таки місце бути. У будь-якому випадку, кожен з видів розосередженого методу швидкого згону ваги менш шкідливий, ніж форсований.

І на закінчення про те, як правильно підготувати себе до показового турніру. Починати худнути потрібно якомога раніше, щоб до моменту змагань бути вже у формі. Зважити і визначивши кількість зайвих кілограмів, слід переглянути свій раціон і скоротити харчування і в обсязі, і в калорійності. Для початку відмовитися від перших страв: особливого насичення супи не приносять все одно, а зайва рідина на даному етапі ні до чого. Якщо існує звичка вживати перші страви, то в добу дозволяється випити одну склянку м’ясного або курячого бульйону. Потім необхідно скоротити споживання гарнірів: вуглеводи повнять. Зменшити споживання масел до 15-20 грамів на добу, на третину скоротити кількість білків, але ні в якому разі не відмовлятися від них зовсім. За 2 тижні до змагань добове споживання рідини повинна становити не більше 5 склянок, за 2-3 дня – не більше 1-2.

Схуднення потрібно побудувати так, щоб першим ділом з організму віддалявся трудновиводімиє жир, і лише потім вода. Згорянню жирових відкладень сприяє тривалі тренування помірної потужності, рекомендований довгий легкий біг на свіжому повітрі. За 3-4 дні до змагань доцільно застосовувати спеціальні «похудательной» костюми. Протягом усього періоду, що передує показового виступу, розумно раціональне використання парних процедур, але без фанатизму. У лазні можливо втратити до 2 кілограмів на тиждень, таким чином за 2-4 тижні є ймовірність скинути до 8 кг.

І останнє. Значний вага не можна зганяти більше 2-х разів на рік, і проміжок між сгонке повинен становити не менше 4-5 місяців, інакше можуть початися серйозні проблеми зі здоров’ям. Краще завжди тримати себе у формі, а бажаючи увійти в легшу вагову категорію, починати готуватися заздалегідь.

  • дієта для втрати зайвої ваги для спортсменів
  • кров швидко гусне
  • скидання ваги спортсменів
  • харчування спортсменів для втрати ваги
  • як швидко скинути вагу? за один день (для спортсменiв) в суху

Comments are closed!

_0.32MB/0.00542 sec